H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

یادگیری اصطلاحات انگلیسی

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

یادگیری اصطلاحات انگلیسی

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

با یادگیری اصطلاحات انگلیسی طبیعی صحبت کنید!

فهرست مطالب

اغلب اوقات وقتی فیلم تماشا می‌کنیم یا روزنامه انگلیسی می‌خوانیم به عباراتی برمی‌خوریم که با تمامی کلمات آن آشنا هستیم اما معنی آن را کامل متوجه نمی‌شویم. این ترکیب شاید پیچیده،‌ عبارات یا اصطلاحات زبان انگلیسی هستند که انگلیسی‌زبانان به طور روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ درست مانند ما فارسی‌زبانان که هر از گاهی برای رساندن منظورمان هنگام صحبت کردن ضرب‌المثل یا اصطلاحات عامیانه فارسی را به کار می‌بریم. برای فراگیران زبان انگلیسی یادگیری اصطلاحات انگلیسی هم بخش شیرین آموزش زبان انگلیسی است هم اندکی چالش‌برانگیز است. به همین دلیل، در این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه می‌توانید یادگیری اصطلاحات انگلیسی را به روش‌های مختلف مثل ترجمه شروع کنید. در این رابطه، منابعی به شما معرفی می‌کنیم که یادگیری موفقیت‌آمیزی داشته باشید.

۲ دلیل مهم برای اینکه اصطلاحات انگلیسی را یاد بگیریم

اصطلاحات انگلیسی گروهی از کلمات هستند که معنای تحت‌الفظی ندارند بلکه باید بدانید در زمینه مشخص چه معنایی دارند. به همین خاطر که کاربرد اصطلاحات انگلیسی به گونه‌ای صحبت کردن شما را ادبی خواهند کرد باید خودتان با معنا و کاربرد هر یک از اصطلاحات آشنا شوید. یادگیری اصطلاحات انگلیسی باعث می‌شود مانند انگلیسی‌زبانان صحبت کنید و چه بهتر که علاوه بر دامنه لغات بیشتر بر اصطلاحات انگلیسی نیز تسلط داشته باشید. جالب توجه است که این مورد وقتی مهاجرت کنید بیشتر به چشم می‌آید. در ادامه خواهیم گفت چگونه یادگیری اصطلاحات انگلیسی صحبت کردن شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.


بیشتر بخوانید: آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت


ترجمه اصطلاحات انگلیسی

تاثیر یادگیری اصطلاحات انگلیسی در صحبت کردن

هدف تمامی افرادی که یادگیری زبان انگلیسی را دنبال می‌کنند این است که بتوانند مانند انگلیسی‌زبانان صحبت کنند. با توجه به اینکه اصطلاحات نشان‌دهنده فرهنگ آن زبان است، یادگیری اصطلاحات فرصتی است تا دانش زبانی خودتان را ارتقا دهید و هنگام صحبت کردن شنونده را مجذوب صحبت خود نمایید. بنابراین، می‌توانید در کنار یادگیری روزانه گرامر و کلمات، یادگیری چند اصطلاح رایج در زبان انگلیسی را قرار دهید. اما چه روش متفاوتی را می‌توانید برای یادگیری اصطلاحات در جدول برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی قرار دهید؟

 

بهترین روش های یادگیری اصطلاحات انگلیسی

منتظر روش خارق‌العاده‌ای نباشید اما تقریبا روش‌هایی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم با یادگیری و تمرین گرامر، درک مطلب و دیگر مهارت‌ها تفاوت زیادی دارد. در ادامه به منابع مختلفی اشاره می‌کنیم و بهترین روش یادگیری با هر کدام از این منابع را به شما آموزش خواهیم داد.

یافتن اصطلاحات انگلیسی

جامع‌ترین کتاب یادگیری اصطلاحات انگلیسی

دو کتابی که اینجا به شما معرفی می‌کنم برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل خیلی خوب هستند زیرا تنوع موضوعی بالایی دارند و تعاریف و تصاویر در هر درس قرار داده شده‌اند که در بهبود یادگیری تاثیرگذارند. کتاب اول English Idioms in Use است با ۶۰ درس آموزش و تمرین متنوع برای یادگیری اصطلاحات انگلیسی که در دو سطح متوسطه و پیشرفته گردآوری شده است. اما برای فراگیران سطوح مبتدی نیز انتخاب خوبی است.

کتاب دوم Idioms Organizer می‌باشد که می‌توان گفت جامع‌ترین منبع یادگیری اصطلاحات با موضوعات مختلف و کاربردهای فراوان است. همچنین درس‌های مروری و استفاده از جملات پر کاربرد در مکالمه انگلیسی باعث شده است این کتاب بهترین منبع یادگیری اصطلاحات انگلیسی بشمار بیاید. لازم به ذکر است کتاب مذکور برای فراگیران سطوح پیشرفته و متوسطه انتخاب خوبی است و برای آزمون‌های بین‌المللی مثل آیلتس نیز کاربردی هستند.

جدول زیر تعدادی از اصطلاحات آموزش داده شده در کتاب‌ها را به شما نشان می‌دهد. حتما هر روز یک صفحه از این کتاب‌ها را بخوانید و آخر هر هفته را به مرور مطالب هفته اختصاص دهید.

یک بار جستی ملخک، دو بار جستی ملخک!

!Don’t push your luck

علی موند و حوضش!

.I have been left holding the baby!

نه به باره، نه به داره

(هنوز هیچی نشده)

.It is touch and go

یادگیری اصطلاحات انگلیسی با کتاب صوتی داستان کلمات

از آنجایی که اصطلاحات مربوط به فرهنگ، کشور و منطقه خاصی هستند و به مرور زمان معنای آن‌ها دچار تغییر می‌شود کتاب صوتی وجود دارد که می‌توانید داستان این تغییر معنا را در کمتر از ۱۰ دقیقه بشنوید و از پشت پرده کلمات و اصطلاحات اطلاع پیدا کنید. کتاب The Story of the Words کتابی است که در مورد آن صحبت کردیم. مثلا در پادکست رنگ‌ها در مورد کاربرد رنگ‌های مختلف در فرهنگ آمریکایی مطالب زیر را خواهید آموخت:

عصبی بودن درمورد چیزی

To be red hot about something

سالم و تندرست بودن

To be in the pink

حالت تهوع داشتن یا ناراحت بودن

To feel under the green

اگر تصمیم گرفتید با این کتاب و مجموعه فایل‌های صوتی اصطلاحات رایج در فرهنگ‌‌ انگلیسی‌زبانان را بیاموزید، حتما هنگام شنیدن فایل صوتی مانند بالا جدولی رسم کنید و مطالب را یادداشت کنید و با آن‌ها روزانه جملات متنوعی بسازید تا به خوبی اصطلاح را به ذهن بسپارید.

کتاب یادگیری پرکاربردترین اصطلاحات انگلیسی

یافتن اصطلاحات انگلیسی در منابع آنلاین

البته همیشه نمی‌توان با همه اصطلاحاتی که یادگرفته‌ایم منطورمان را برسانیم. به همین دلیل متناسب با موضوع باید از یک منبع موثق استفاده کنیم. دیکشنری آنلاین urbandictionary یا thefreedictionary بهترین منابع یادگیری عجیب‌ترین اصطلاحاتی هستند که از دوستان انگلیسی‌زبان یا برنامه‌های تلویزیونی شنیده‌اید.

اگر با این منبع قصد دارید یادگیری اصطلاحات انگلیسی را شروع کنید، مطالعه روزانه را فراموش نکنید. حتما برای هر یک از این اصطلاحات فلش کارت بسازید و هر شب قبل از خواب آن‌ها را مرور کنید. همچنین رایج‌ترین اصطلاحات زبان انگلیسی را از اینجا مطالعه کنید.


بیشتر بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی در خواب


 

ترجمه اصطلاحات انگلیسی با برنامه ممرایز Memrise

در صورتی که علاقمند باشید جالب‌ترین و کاربردی‌ترین اصطلاحات انگلیسی را به زبان مادری یاد بگیرید، از اپلیکیشن ممرایز استفاده کنید و بسته(with audio)  English Idioms to Persian  را نصب کنید. این درسنامه در سه سطح آماده شده است و به اشکال مختلفی از شما تست خواهد گرفت تا کاملا بر اصطلاحات مسلط شوید. در این برنامه مانند مطالب زیر اصطلاحات را با تلفظ و معادل فارسی را خواهید آموخت.

مزاحم کسی شدن  (موی دماغ بودن)

Play gooseberry

از فرصت استفاده کردن

( تا تنور داغ است نان را چسباندن)

Strike while the iron is hot

عصبی شدن ( از کوره در رفتن)

Fly off the handle

از ویژگی‌های مثبت یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن ممرایز آن است که به مرور مطالب جدید و قدیمی را به صورت اتوماتیک مرور خواهید کرد. با این حال، بهتر است برای یادگیری بهتر اصطلاحات انگلیسی دفترچه‌ای داشته باشید و نکات را یادداشت کنید. پیشنهاد ما این است که برای هر یک از اصطلاحات یک پاراگراف بنویسید و خاطره‌ای تعریف کنید.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]


بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن ‌های آموزش زبان انگلیسی


تصویرسازی برای حفظ کردن اصطلاحات

استفاده از پادکست‌ها

پادکست ابا ABA  شاید کوتاه‌ترین پادکستی باشد که با آن می‌توانید به خوبی حداقل ۵ اصطلاح رایج زبان انگلیسی را یاد بگیرید. از ویژگی‌های مثبت این پادکست طبقه‌بندی موضوعی آموزش اصطلاحات و عبارات است و به شما مثال‌های قابل درک ارائه می‌کنند. همچنین، یادگیری این اصطلاحات انگلیسی با لهجه و تلفظ انگلیسی‌زبانان بسیار در تقویت مهارت شنیداری و صحبت کردن شما تاثیرگذار است.

خیلی آب خوردن (گران تمام شدن) To cost an arm and leg
چه حلال‌زاده! Speak of the devil
طفره رفتن ( بحث را عوض کردن) Beat around the bush

اگر تصمیم دارید هر هفته درس‌های جذابی دریافت کنید، حتما تا حداکثر ۴ بار به پادکست گوش کنید، نکات را یادداشت کنید و از لحن گوینده تقلید کنید. تمرین تلفظ به همراه یادگیری اصطلاحات انگلیسی چالش یادگیری را کمتر می‌کند.


بیشتر بخوانید: تقویت تلفظ زبان انگلیسی


یادگیری اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی در زبان فارسی

گاهی اوقات فرهنگ ما باعث می‌شود بهتر بتوانیم در موقعیت‌های مشخصی از یک اصطلاح مشخص استفاده کنیم. دانستن معادل نزدیک آن به زبان انگلیسی می‌تواند روش خوبی باشد. اما در این مسیر باید مراقب تفاوت‌های فرهنگی باشید و در مورد کاربرد آن در زبان انگلیسی مطمئن شوید. از کتاب‌هایی که می‌توانید برای یادگیری به این روش تهیه کنید “اصطلاحات فارسی و معادل آنها در زبان انگلیسی” یا فرهنگ ضرب‌المثل‌ها و اصطلاحات محاوره‌ای فارسی به انگلیسی” می‌باشند. برای تمرین کردن این اصطلاحات جمله نویسی و پاراگراف نویسی را فراموش نکنید و روزانه تعداد مشخصی را به یادگیری اصطلاحات اختصاص دهید. جدول زیر تعدادی از اصطلاحات فارسی را به زبان انگلیسی آموزش می‌دهد.

اصطلاحات با ترجمه

یادگیری اصطلاحات تخصصی رشته 

برای دانشجویان رشته‌های مختلف که باید با اصطلاحات انگلیسی حوزه خود آشنا باشند توصیه ما کتاب English for Jobs می‌باشد. این مجموعه کتاب‌ها و فایل‌های صوتی به تفکیک حوزه‌های مطالعاتی به رشته تحریر در آمده‌اند. از نکات خوب این کتب داشتن کتاب کار، کتاب آموزشی و فایل صوتی است و شما را در معرض انواع مختلف کاربردهای اصطلاحات رشته شما قرار می‌دهد. 

[sc name=”gelat504″][/sc]

چگونه اصطلاحات انگلیسی را تمرین کنیم

معمولا با اصطلاحات زبان انگلیسی بیشتر در فیلم‌ها، اخبار، برنامه‌های تلویزیونی یا مجلات آنلاین روبرو خواهید شد بنابراین هر زمان احساس کردید آنچه می‌خوانید یا می‌شنوید عجیب است حتما آن را گوگل کنید. نوشتن و تمرین کردن این اصطلاحات نقش موثری در صحبت کردن شما دارند و به مرور بیشتر و بهتر مطالب را متوجه خواهید شد. پیشنهاد ما این است روش‌های زیر را نیز امتحان کنید.

  • فیلم‌ و انیمیشن‌ها را با زیرنویس تماشا کنید تا متوجه اصطلاحات شوید
  • به کلمات بولد شده در متن‌های تمرین خواندن یا داستان‌ها دقت کنید و معنی اصطلاحات را در یک دیکشنری آنلاین سرچ کنید
  • چندین بار با دقت به متن آهنگ به موسیقی مورد علاقه‌تان گوش کنید
  • از ترجمه آهنگ‌ها برای درک بهتر اصطلاحات به کاربرده شده در آهنگ استفاده کنید
  • از پادکستهای آموزش لغات استفاده کنید زیرا به شما مختصر اصطلاحات رایج زبان انگلیسی را آموزش می‌دهند

بیشتر بخوانید: آموزش زبان با انیمیشن


نکته آخر این است که استمرار در یادگیری اصطلاحات انگلیسی را فراموش نکنید. ممکن است روش یا منبع آموزشی خود را بعد از هر ماه تغییر دهید، اما ترجیحا از یک منبع شروع کنید و پس از پایان به منبع دیگری رجوع کنید.

یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

کلام آخر

در نظر داشته باشید که یادگیری و کاربرد اصطلاحات انگلیسی زبان را غیررسمی می‌کند بنابراین ترجیحا هنگام صحبت کردن از این اصطلاحات استفاده کنید. مدرسین نیز باید توجه داشته باشند که یادگیری اصطلاحات انگلیسی بخش مهمی از فرایند یادگیری زبان انگلیسی هستند و باید منحصرا زمانی به یادگیری این مطالب اختصاص داده شود. آموزش اصطلاحات با استفاده از تصویر بسیار یادگیری را سهولت می‌بخشد و تصویر مشخصی در ذهن فراگیر ایجاد می‌کند. امیدواریم منابع و روش‌های یادگیری اصطلاحات انگلیسی معرفی شده در این مقاله هم برای فراگیران با انگیزه هوش برتر ایرانیان و هم برای مدرسین مفید باشد و به زودی مانند انگلیسی‌زبانان صحبت کنید.

لطفا فراموش نکنید برای ما در قسمت نظرات بنویسید کدام یک از منابع بالا را علاقمندید استفاده کنید.

 

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.
به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *