H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

جمع بندی کنکور

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

جمع بندی کنکور

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

جمع بندی کنکور به کمک راهنمای و گام به گام

فهرست مطالب

مدتهاست که کنکور به یکی از بزرگترین عوامل نگران کننده و استرس زا در جامعه ما تبدیل شده است. نوجوانان و جوانان به امید قبول شدن در این آزمون و ورود به دانشگاه، روزها، ماه ها و حتی سال‌ها برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند و آماده می‌شوند. اما شاید مهمترین مقطع آماده شدن برای کنکور زمانی است که شما باید تمام چیزهایی که تا به حال مطالعه کرده‌اید را جمع بندی کنید. در واقع جمع بندی کنکور اگر درست انجام شود به شما کمک خواهد کرد که بتوانید از هرآنچه آموخته‌اید به خوبی در جهت قبولی استفاده کنید.

به همین دلیل هم امروز در مقاله جدید هوش برتر ایرانیان قصد داریم یاد بگیریم که چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم و با توپی پر به سراغ غول کنکور برویم! چرا؟ چون تنها از این طریق است که می‌توانیم بر استرس امتحان غلبه کنیم و نتیجه دلخواهمان را بگیریم. 

 

جمع بندی کنکور چه اهمیتی دارد؟ دروس کنکور

شما نیز مانند سایر افرادی که در حال آماده شدن برای کنکور هستند، احتمالا یک سالی هست که دارید تلاش می کنید! شاید از تفریحات خود کاسته اید و خیلی کارهایی که قبلا انجام می دادید را حذف کرده اید! البته این که خود را از همه چیز کرده باشید، کاملا اشتباه است. اما در کل کار بسیار خوبی انجام داده اید، به شما تبریک می گوییم!

اما یادتان باشد که اگر نتوانید مطالبی که در طول این مدت خوانده‌اید را به خوبی جمع بندی کنید، نباید انتظار موفقیت را داشته باشید! معمولا کسانی که کنکور دارند، در نزدیکی آزمون دچار افکار مزاحم می‌شوند که به آنها می‌گوید :”اگر قبول نشم چی؟ نکنه سوالا انقد سخت باشن که نتونم جواب بدم! یوقت وقت کم نیارم؟!” . حتی بعضی وقتها حس میکنند که انگار نه انگار این همه مدت برای آمادگی آزمون کنکور زحمت کشیده‌اند و درس خوانده‌اند. در واقع یک ماه منتهی به کنکور برای این افراد به یک کابوس مداوم تبدیل می‌شود.

اما چاره این کار چیست؟ چطور می توانیم از وقوع این اتفاق جلوگیری کنیم؟ هنگامی که فکر می کنید همه چیز را فراموش کرده اید، یک جمع بندی جامع از آنچه تا به حال خوانده اید، می تواند مشکل شما را برطرف کند! آیا می خواهید تکنیک های حرفه ای جمع بندی مطالب کنکور را بیاموزید؟ اگر جوابتان مثبت است، ادامه مقاله را بخوانید!

ریزنکته

قبل از هرچیز یادتان باشد که تنها با قبول واقعیت هاست که می‌توانید از تمام ظرفیت و پتانسیل علمی و روحی خود استفاده کنید. پس حتی اگر دیگران در مورد شما واقع بین نیستند، حداقل خودتان با خود روراست باشید و به اندازه تلاشتان از خود توقع داشته باشید. 

 

تکنیک های کاربردی جمع بندی مطالب کنکور

۱- نگاهی به نحوه برگزاری و سوالات کنکور سال گذشته بیندازید! نمونه سوالات و جمع بندی کنکور

بله، به همین سادگی! کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید و سوالات کنکور سال های گذشته را پیدا و دانلود کنید.

البته آن قدر ها هم که گفتیم، ساده نیست! حالا نوبت شروع عملیات تجزیه و تحلیل سوالات است. شما باید سوالات طبقه بندی شده را، به نوبت بررسی کنید. پس طبق دستورالعمل زیر به سراغ آنها بروید.

 • از درسی که فکر می کنید خیلی برایتان سخت است، شروع کنید.
 • مثلا اگر فکر می کنید که ریاضی خیلی سخت است، به سراغ دفترچه سوالات ریاضی بروید. تک تک سوالات را بررسی کنید. اگر دفترچه سوالات را با پاسخنامه دانلود کرده اید، لطفا پاسخنامه را کنار بگذارید!
 • ابتدا خودتان یک سوال را چندین بار بخوانید. نزد خودتان سوال را به صورت کامل تجزیه کنید و به زیر مسئله های کوچک تبدیلش کنید. سپس به گزینه های پاسخ نگاه کنید و ببینید که خودتان می توانید جواب را بدهید یا خیر!
 • اگر نتوانستید سوال را حل کنید، بعد به سراغ پاسخنامه بروید و جواب احتمالیتان را با جواب صحیح مقایسه کنید. این کار را برای تمامی سوالات و برای همه دروس انجام دهید!

 

یک توصیه حرفه ای: زمانی که سر جلسه کنکور هستید، ممکن است وقتی سوالاتی را که بلد نیستید، ببینید، دچار استرس و اضطراب شدید شوید! به شما توصیه می کنیم که ابتدا تست های بسیار آسان را حل کنید تا انگیزه بگیرید، سپس به سراغ سوالات دیگر بروید!

 

 

 

۲- با دوستان خود جمع بندی را انجام دهید درس خواندن با دوستان

بهتر است هنگامی که در فاصله ۲-۱ ماه مانده به کنکور، می خواهید مطالب را جمع بندی کنید، از دوستان خود نیز کمک بگیرید. می توانید در خانه یکی از دوستان جمع شوید و همه با هم در یک مکان آرام، مطالب را جمع بندی کنید.

می توانید در یک کتابخانه نیز با هم قرار بگذارید و در این محیط آرام و مناسب، درس بخوانید. سعی کنید خودتان به تنهایی اقدام به جمع بندی کنکور نکنید. مطمئن باشید دوستانتان نیز اطلاعات مفیدی دارند و می توانند به شما در کسب رتبه بهتر در کنکور کمک شایانی کنند.

یک نکته تخصصی:

شما میانگین ۵ فردی هستید که مدت زمان بیشتری را با آنها می گذرانید. اگر دوستان خوبی برای خودتان انتخاب نکنید، باید قید موفقیت را بزنید! دوستان شما، نقش مهمی در آینده شما دارند. شما در حین ارتباط دوستانه ای که با هم دارید، از رفتار، کردار و گفتار آنها تقلید می کنید.

پس حواستان باشد که چه کسانی را برای تقلید انتخاب می کنید. اگر افراد نادرستی را به عنوان دوست خود انتخاب کرده‌اید، بهتر است همین الان با آنها قطع رابطه کنید. آینده شما به شدت در خطر است!

 

۳- اگر قبلا خلاصه نویسی کرده‌اید، الان وقت مرور آنهاست مرور خلاصه ها

احتمالا با تکنیک قدرتمند خلاصه نویسی آشنایی دارید و یا درباره آن چیزهای زیادی خوانده اید. شاید تا به حال از آن نیز استفاده کرده باشید. اما نوشتن خلاصه مطالب، به تنهایی کافی نیست. باید آنها را چندین بار مرور کنید.

خیلی از دوستان را می شناسیم که در طول سال تحصیلی، چند دفتر می خرند و خلاصه نویسی را آغاز می کنند. اما دقیقا نمی دانند که فایده این کار چیست و بدتر آنکه پس از نوشتن خلاصه‌ها، حتی یک بار هم آنها را مرور نمی کنند!

وقتی نام تکنیک خلاصه نویسی را می آوریم، قطعا هدفی پشت آن وجود دارد. برخی مطالب واقعا مهم نیستند و نباید وقت ارزشمندتان را برای مرور آنها بگذارید. به همین دلیل باید کمی به خودتان زحمت بدهید و آنها را خلاصه کنید. پس از خلاصه نویسی نیز باید وقت بگذارید و روزانه آنها را مطالعه نمایید تا بارها و بارها این اطلاعات در ذهنتان تکرار و نهایتا ثبت شوند!

هنگامی که از این تکنیک به درستی استفاده کنید، خواهید دید که دیگر آن حس فراموشی مطالب به سراغ شما نمی آید!

 


 

برای اینکه بتوانید بهتر مطالب را مرور کنید بهتر است که حتما
مقاله منحنی فراموشی ابینگهاوس را مطالعه کنید.


۴- زمان خود را به درستی مدیریت کنید مدیریت زمان و جمع بندی کنکور

خیلی از دوستان می گویند ما در طول روز وقت کافی برای جمع بندی مطالب کنکور نداریم، چه کار کنیم؟!

جوابش واضح است، انقدر نخوابید! هنگامی که این عزیزان در رابطه با نداشتن وقت کافی صحبت می کنند، از آنها می پرسم ساعت چند بیدار می شوید؟ جواب ۹۸% آنها این است: ۱۱ یا ۱۲ ظهر!

البته که خواب کافی می‌تواند به طرز چشمگیری یادگیری ما را تقویت کند، اما مدیریت زمان خواب هم عاملی است که درست به اندازه خود خواب مهم و موثر است.  

به شما توصیه می کنم زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. شب‌ها، کمی زودتر بخوابید. صبح ها ساعت ۸ بیدار شوید. ( نمی گویم ساعت ۶ صبح برخیزید! ). به جای تلف کردن وقت خود در شبکه های اجتماعی، به جمع بندی و مرور مطالب بپردازید!

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم دروس سخت تر را در ابتدای روز تمرین کنید. هنگامی که کارهای سخت خود را انجام می دهید، روحیه بیشتری می گیرید و کارهای بعدی که آسان هستند را به راحتی انجام می دهید.

اما هنگامی که از صبح دروس آسان را مطالعه می کنید، دچار خستگی می شوید و دیگر توان خواندن دروسی مانند ریاضی و فیزیک را ندارید. به همین دلیل توصیه می کنم کارهای سختتان را در ابتدای صبح انجام دهید!


بیشتر بخوانید: بهترین زمان برای مطالعه


 

۵- بدون تمرکز درس نخوانید

قطعا جمع بندی مطالب بدون تمرکز امکان پذیر نخواهد بود. هنگامی که تمرکز کافی برای درس خواندن نداشته باشید، نمی توانید درس بخوانید! حتی اگر با هزار زحمت هم شروع کنید، در پایان مطالعه، چیزی در ذهنتان باقی نمانده است.

به دست آوردن تمرکز، نیازمند چند تمرین ساده است. تکنیک های زیر به افزایش تمرکز در مطالعه کنکور کمک خواهند کرد و درس خواندن را برای شما آسانتر می‌کنند.

 • دراز بکشید و عضله هایتان را ریلکس کنید و فقط و فقط به ضربان قلب‌تان فکر کنید. یک مقدار سخت است، اما شما می توانید! سعی کنید آن قدر روی ضربان قلبتان تمرکز کنید که بتوانید جریان خون درون بدنتان را حس کنید. فوق العاده نیست؟ بعد از خواندن این مقاله، آن را امتحان کنید.

درمان عدم تمرکز در نوجوانان

 • یک موسیقی آرامش بخش گوش کنید

تکنیک از این ساده تر می خواهید؟ می توانید در گوگل عباراتی مانند ” صدای آب ” و یا ” صدای طبیعت ” را جستجو کنید و این صدا و آهنگ ها را دانلود کنید. سعی کنید یک موسیقی کوتاه انتخاب کنید که خیلی هم وقتتان گرفته نشود. این کار باعث می شود به یک آرامش فوق العاده دست پیدا کنید و بتوانید بر روی درس تان به خوبی متمرکز شوید! برای درک بهتر این موضوع مقاله تاثیر موسیقی بر یادگیری را مطالعه کنید.

 

 • موبایلتان را خاموش کنید

لطفا هنگام مطالعه و درس خواندن، عواملی که باعث برهم خوردن تمرکز شما می شوند را از خودتان دور کنید. فرض کنید که در حال خواندن یک مبحث مهم از درس ریاضی هستید و ناگهان صدای پیام گوشی تان بلند می شود. چه حسی به شما دست می دهد؟ عصبانی می شوید و تمرکز خودتان را از دست می دهید، درست است؟ پس از همین امروز، موقع جمع بندی مطالب کنکور و یا مطالعه برای رسیدن به هر هدفی، برای ساعاتی هم که شده، موبایل را از خودتان دور نگه دارید!

مطالعه و گوشی موبایل

 • در یک مکان مناسب اقدام به درس خواندن کنید

اگر یک اتاق شخصی دارید، سعی کنید همیشه در همان جا اقدام به مطالعه و مرور درس هایتان کنید. با این کار، نه مزاحم سایر اعضای خانواده شده اید و نه تمرکز خودتان را برهم زده اید! سعی کنید یک محیط آرام و لذتبخش در اتاق، برای خودتان ایجاد کنید تا بتوانید با تمرکز بسیار بالا، کارهای خود را انجام دهید.

لطفا از همین امروز، این ۴ تکنیک را به کار گیرید. هیچ راه میانبری وجود ندارد! باید تمرینات را به درستی انجام دهید تا بتوانید با تمرکز بالا، کارهایتان را انجام دهید. لطفا به همین ۴ تکنیک بسنده نکنید. باز هم در گوگل جستجو کنید و تکنیک های بیشتری را فرا بگیرید!

 

۶- با یک مشاور تحصیلی صحبت کنیدمشاور و جمع بندی کنکور

این روزها تعداد کسانی که مشاوره تحصیلی می دهند، بسیار زیاد شده است. به شما توصیه می کنم به سراغ هر مشاوری هم نروید! اول از همه از مشاور مدرسه خودتان کمک بگیرید و سوالات خودتان را از او بپرسید و از او بخواهید که شما را راهنمایی کند.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، باید کمی هوشیار باشید و قبل از پرداخت هزینه به مشاوری به غیر از مشاور محل تصحیل تان، درباره او بسیار تحقیق کنید.

همانطور که یک جمله توسط یک مشاور تحصیلی حرفه ای می تواند مسیر زندگی تان را تغییر دهد و شما را به سمت موفقیت های بیشتر سوق دهد، به همان اندازه می تواند تاثیر مخرب بر روی آینده شما بگذارد.

برخی مشاورین می‌توانند با راهنمایی‌های خود و معرفی مهارت‌ها و ابزراهایی مثل نقشه کشی ذهنی، یادگیری مطالب و آماده‌سازی را برای شما راحتتر کنند. همچنین استفاده از روش‌های تندخوانی برای کنکور هم یکی دیگر از عوامل موثر در این راه است.

 

۷- در آزمون های مختلف شرکت کنید!آزمون کنکور

یکی از بهترین تکنیک های جمع بندی مطالب کنکور، شرکت در آزمون های مختلف می باشد. شما قرار نیست در این آزمون، درصد کامل را به دست آورید. اگر خطایی نیز داشته باشید، کسی شما را محاکمه نخواهد کرد!

تنها برای سنجیدن اطلاعات خود و آشنایی با فضای آزمون و تست زنی، می توانید این کار را انجام دهید. اگر فرصت دارید، سعی کنید حداقل در ۳ آزمون آزمایشی شرکت کنید.

البته هر آزمونی را هم شرکت نکنید. سعی کنید در آزمون های کاملا معتبر و با طراحی استاندارد شرکت کنید! آشنا شدن با فضای آزمون از طریق شرکت در آزمون آزمایشی به افزایش تمرکز هنگام تست زنی کمک خواهد کرد. 

 

۸- به صورت پراکنده جمع بندی کنکور را انجام ندهید!

کنکور شوخی بردار نیست! اگر تا قبل از یادگیری این تکنیک، به صورت پراکنده مطالعه می کردید، مهم نیست. از همین امروز شیوه درس خواندن خود را تغییر دهید. اگر در دوران دبستان و متوسطه اول به صورت پراکنده مطالعه می کردید، مشکلی ندارد. اما کنکور نیازمند یک جمع بندی منسجم است!

سعی کنید مباحثی که مرتبط به یکدیگر هستند را کنار هم بچینید و بعد شروع به مطالعه کنید. مثلا در درس ریاضی، فصل هایی که مرتبط به یکدیگر هستند را انتخاب کنید و آنها را به ترتیب مطالعه کنید.

البته در همه درس ها به این گونه نیست و حتی در همین درس ریاضی نیز ممکن است با فصل هایی مواجه شوید که واقعا از نظر معنایی هیچ ارتباطی با دیگر فصول ندارند. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا فصول مرتبط را بخوانید و به سپس به سراغ مباحثی بروید که به صورت تکی وجود دارند و با هیچ یک از مطالب مرتبط نیستند!

علاوه بر این، باید سعی کنید که بخش های مهمتر را بهتر و بیشتر مطالعه کنید. این موضوع سبب می‌شود که شما درصد بیشتری در درس هایی کسب کنید که بهتر از بقیه در تعیین رتبه شما تاثیر گذارند.


برای درک بهتر این موضوع
حتما مقاله اصل پارتو یا قانون ۸۰/۲۰ را
مطالعه کنید. 


 

۹- ویدیو های آموزشی ببینیدویدیو آموزشی

این روزها موسسات و وب سایت های بسیار زیادی در زمینه آموزش تخصصی دروس کنکور به وجود آمده اند. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اگر حوصله شرکت در دوره های حضوری و کلاس های آموزشی را ندارید، به صورت آنلاین و یا با استفاده از ویدیوهای آموزشی، مطالب کنکور را جمع بندی کنید.

وب سایت ها و برندهایی مانند حرف آخر، نخبه شریف و مکتبستان می‌توانند شما را در این امر به خوبی یاری کنند. این موسسات توانسته اند نظر بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را جلب کنند و با خدمات بسیار حرفه ای که ارائه می دهند، می توانند باعث موفقیت های بیشتر شما در کنکور شوند!

استفاده از ویدیوهای آموزشی برای یادگیری می‌تواند با تحریک حافظه دیداری شما، باعث شود که مطالب را از روش‌های مختلفی یاد بگیرید. به این ترتیب مطالب برای مدت بیشتری درون مغز شما باقی خواهند ماند و یادگیری آنها برای شما ساده‌تر خواهد شد. 

۱۰- حل نمونه سوال

نمونه سوال

به جز تکنیک اول که به شما گفتیم تنها سوالات کنکور سال های قبل را دانلود و حل کنید، باید نمونه سوالات دیگری را نیز در اینترنت پیدا کنید و به آنها را به خوبی بررسی کنید.

قطعا با حل یک نمونه سوال به موفقیت نمی رسید. باید خیلی بیشتر از اینها تلاش کنید! در واقع تمرین کردن یکی از بهترین روش‌های آماده شدن برای شرکت در هر آزمون و مسابقه‌ای است. اما اگر نمی دانید باید چه چیزی جستجو کنید، شما را راهنمایی می‌کنیم.

کافی است عبارت ” دانلود نمونه سوالات کنکور ” را در گوگل جستجو کنید. هزاران سایت برای شما نمایش داده می شود که هر کدام شامل یک یا چندین نمونه سوال فوق‌العاده است. البته سعی کنید سوالات مربوط به سال های خیلی قبل را دانلود نکنید و به دنبال نمونه سوالات ۳ سال اخیر باشید!

هر کدام از نمونه سوالات را با دقت کامل تجزیه و تحلیل کنید. مطمئن باشید که با مطالعه همین سوالات، می توانید موفقیت بسیار بیشتری در کنکور کسب کنید. سوالات کنکور چیز خیلی عجیبی نیستند! شما مطالعه این نمونه سوالات، در واقع دارید بخشی از سوالات کنکور اصلی را حل می کنید.

 

 

۱۱- مباحث مهم را بخوانید!مطالب مهم و جمع بندی کنکور

دانستن این که چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم به ما کمک خواهد کرد تا با صرف زمان کم اما برنامه‌ای مناسب در این آزمون شرکت کنیم.

البته این پایان کار نیست! نمونه سوالات تنها بخشی از موضوعات مهم را در بر می‌گیرند. شما باید اینجا از هوش تان استفاده کنید! سعی کنید یک یا چند دور به صورت تیتروار یکی از کتاب ها را بردارید و بخوانید. احتمالا بار دوم یا سوم که در حال مطالعه هستید، متوجه بخش های مهم می شوید.

خیلی سریع آن بخش های مهم را علامت بزنید و از خواندن سایر مطالب بی اهمیت دوری کنید. به جای اینکه خط به خط کتاب را حفظ کنید، بهتر است به دنبال این باشید که همان بخش‌هایی را که مطالعه کرده‌اید به خوبی یاد گرفته باشید. پس به جای حاشیه رفتن، تنها بخش های مهم را بخوانید. مثلا برای درس مهم ریاضی، حد و پیوستگی،مشتق و کاربرد مشتق را حتما مطالعه کنید. در انجام این کار نیز با خانواده و یا دوستان خود حتما مشورت کنید!

 

۱۲- تکنیک معجزه گرتصویر ذهنی

این تکنیک واقعا معجزه می کند. می خواهم راز موفقیت کسانی که هرساله جزو رتبه های برتر می شوند را به شما بگویم. هیجان زده شده اید؟!

شما باید از تکنیک قدرتمند تصویرسازی ذهنی استفاده کنید. کار بسیار ساده ای است! شب ها قبل از خواب، و صبح‌ها پس از بیدار شدن، به مدت ۲۰‌دقیقه خود را در شرایطی تجسم کنید که در کنکور موفق شده‌اید و یکی از رتبه‌های برتر کنکور بوده‌اید. 

تمامی اتفاقات را با جزئیات کامل تجسم کنید. می توانید روز کنکور را تجسم کنید که در حال انجام آزمون هستید و از اینکه سوالات برای شما بسیار آسان هستند، خوشحالید!

می توانید دقایقی پس از خروج از محل برگزاری کنکور را تجسم کنید که چقدر شاد و سرزنده هستید. و در نهایت، زمان اعلام نتایج را تجسم کنید که نام شما در لیست رتبه های برتر قرار گرفته است.

تمامی این موضوعات گفته شده را با دقیق‌ترین جزئیات تجسم کنید. حتی صدای خودرو ها، صدای پرندگان و حتی آب و هوای آن روز را تجسم کنید. اگر می دانستید این تکنیک چقدر قدرتمند است، حتی یک روز در انجام آن غفلت نمی کردید!

بخش مهمی از موفقیت در هر زمینه‌ای به میزان آمادگی ذهنی ما بستگی دارد. پس در کنار درس خواندن، ذهن خود را نیز آماده کنید. 

 

چه زمانی برای جمع بندی کنکور اقدام کنیم؟درس خواندن برای کنکور

متاسفانه خیلی از دوستان فکر می کنند که باید دروس تخصصی را در ماه‌های آخر و به خصوص بعد از فروردین و اردیبهشت جمع بندی کنند. این کار یک اشتباه بزرگ است!

دلیل اصلی این موضوع این حقیقت است که دروس مهم و تخصصی تنها با یکبار مطالعه کردن و مرور در ذهن و حافظه ما ثبت نخواهند شد و منحنی یادگیری باید در مورد همه آنها اجرا شود. پس بهتر است که مطالب را به شکل زیر مرور و جمع بندی کنید. 

مرحله اول جمع بندی کنکور : جمع بندی به صورت روزانه

 در این مرحله باید به صورت روزانه بخشی از دروس را مطالعه کنید و سعی کنید تنها به یک بار خواندن اکتفا نکنید و همان مطالب را دقیقا شب قبل از خواب و صبح روز بعد، پس از اینکه بیدار شدید، یک بار دیگر مرور کنید. این تکنیک به قدری قدرتمند است که می تواند به تنهایی موفقیت شما را در جمع بندی دروس تخصصی کنکور تضمین کند!

 

مرحله دوم جمع بندی کنکور: جمع بندی به صورت ماهانه

شما باید در پایان هر ماه، و در ۴-۳ روز آخر ماه، کل مطالبی که در آن ماه را مطالعه کردید، یک بار دیگر مرور کنید. نترسید، زیاد وقتتان را نمی گیرد! هنگامی که این کار را انجام می دهید، مطالب در حافظه کوتاه مدت شما ثبت می شوند. حالا یک گام تا تثبیت در حافظه بلندمدت باقی مانده است!

مرحله سوم جمع بندی کنکور: جمع بندی جامع

در نهایت هم هنگامی که تقریبا نیمی از مطالب را مطالعه کردید، باید طی ۷ الی ۱۵ روز مجددا آنها را مرور و جمع بندی کنید.

پس از اینکه کلیه مطالب را مطالعه کردید نیز باید یک بار دیگر یک جمع بندی جامع انجام دهید. اما این یعنی چه؟ یعنی اینکه شما باید تقریبا در روز ۲۰ فروردین، تمامی دروس تخصصی را به پایان رسانده باشید و در این هنگام باید کلیه مطالبی که از اول تا آخر خوانده اید را یک بار دیگر بخوانید و جمع بندی نهایی را انجام دهید.

شاید باورتان نشود، اما با این کار تمامی مطالب به طرز شگفت آوری در حافظه بلندمدت شما ثبت می شوند و شما دیگر نگرانی بابت دروس اختصاصی کنکور نخواهید داشت!

 

 

جمع بندی کنکور تا روز آخر!مطالعه دروس

لطفا به این قسمت خوب توجه کنید. شما قرار نیست تا آخرین لحظه و روز قبل کنکور درس بخوانید! هر آنچه که تا به حال نیاز بوده را خوانده‌اید. پس به این فکر نکنید که باید باز هم چیزهای دیگری را بخوانید چون تنها نتیجه انجام چنین کاری استرس وارد کردن به خودتان است. 

پیشنهاد ما این است که ۱ روز مانده به کنکور را طبیعت گردی کنید. به همراه خانواده و یا دوستان خود به یک مکان دیدنی بروید و نهایت لذت را ببرید. به هیچ عنوان به کنکور فکر نکنید. اصلا فرض کنید که کنکور تمام شده است! هر آن چه برای جمع بندی کنکور نیاز بوده، انجام داده‌اید. بنابراین اصلا به فکر درس و مطالعه نباشید.

فقط یادتان نرود که برای موفقیت در جمع بندی کنکور ، ثبات را در دستور کار خود قرار دهید. 

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

6 پاسخ

  1. دوست عزیز سلام
   هیچ وقت برای شروع رشد و توسعه فردی دیر نیست,فقط باید بخواهید و اراده و پشتکار لازم رو هم داشته باشید. قطعا موفق خواهید شد

 1. سلام
  توی تکنیک معجزه گر ی چیزی بگم
  من همیشه توی کل عمرم هرچی فکر می کنم برعکسش اتفاق نیفته =~(
  ینی من باید برعکس فکر کنم؟!

  1. سلام. وقت بخیر
   مهم اینه که چیزی که بهش فکر میکنید را ناخودآگاه تون قبول کنه.روی ناخودآگاه تون کار کنید، مشکل کامل حل میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *