H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

چگونه برای پزشکی درس بخوانیم

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

چگونه برای پزشکی درس بخوانیم

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

چگونه برای پزشکی درس بخوانیم که قبول شویم؟

فهرست مطالب

رتبه برترشدن و قبولی در رشته پزشکی، رویای دست‌نیافتنی برای دانش‌آموزان نیست. شما می‌توانید به راحتی با مطالعه درست و البته برنامه ریزی کنکور اصولی رنگ واقعیت به این رویای شیرین خود بزنید و روپوش سفید پزشکی را به تن کنید. اگر داوطلب کنکور تجربی هستید و می‌خواهید رشته پزشکی قبول شوید، احتمالا این سوال را در ذهن دارید که چگونه برای پزشکی درس بخوانیم ؟ قرار نیست زیاد بخوانید و تایم مطالعه خود را شبانه‌روزی کنید. بلکه باید با استفاده از تکنیک‌های مطالعه یک شیوه خواندن صحیح انتخاب کنید و مطالعه‌ای مفید داشته باشید.

چگونه در کنکور 1402 رشته پزشکی قبول شویم؟

بسیاری از داوطلبین این تصور را دارند که کنکور و قبولی در رشته پزشکی، جنگ با غول بی‌شاخ و دم است. شما در اولین قدم باید این تصور را از ذهن خود پاک کنید. آرامش داشته باشید و با عزیت نفس بالا به میدان بروید. شما می‌توانید از پس این امتحان برآیید. هدف خود را مشخص کنید و برای دست‌یابی به آن از هیچ تلاشی کم نگذارید.
حالا اگر به دنبال پاسخی برای سوال چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ و چگونه در کنکور 1402 رشته پزشکی قبول شویم؟ هستید، نحوه مطالعه زیست و سایر درس های خود را تغییر دهید و به نکات زیر توجه کنید.

برنامه ریزی دقیق داشته باشید

چقدر فرصت دارید؟ چند هفته؟ چندماه؟ یک سال؟ و… با توجه به زمانی که برای مطالعه دارید، یک برنامه‌ریزی دقیق برای خود آماده کنید. تایم مطالعه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید در این مدت زمان باقی مانده، تمامی مطالب مهم را مطالعه کنید. البته یک مطالعه مفید با خلاصه نویسی که در ذهن شما ماندگار باشد.

مطالعه برای پزشکی

دروس خود را الویت بندی کنید

از آنجایی که دروس عمومی از کنکور حذف شده‌اند، الویت‌بندی درس‌ها اهمیت بسیار بالایی پیدا کرده است. چرا که تمامی موضوعات تخصصی هستند. در هر درسی که توانمند هستید و تسلط کامل بر مطالب دارید، روی تست خود کار کنید و برای دیگر دروس به سراغ مطالعه بروید. تا زمانی که نتوانید یک مطلب را به درستی یاد بگیرید، تست‌زنی فایده‌ای برای شما نخواهد داشت. این یکی از نکات در پاسخ به سوال چگونه برای پزشکی درس بخوانیم خواهد بود.

 

از تست و تمرین غافل نشوید

کنکوری که پیش روی شماست دارای سوالات مفهومی است که تنها با تمرین و تست زدن زیاد می‌توانید به آن‌ها جواب دهید و از دوستان و رقبای خود پیشی بگیرید. تست زدن تکنیک‌های خاص خود را دارد که حتی آشنایی با تعدادی از آن‌ها می‌تواند شما را از رقبایتان جلو بیندازد و به موفقیت نزدیک کند.
سعی کنید برای تمامی درس‌ها بدون استثنا و به صورت مرتب تست بزنید. در انتها برای تست‌ها هم یک جمع‌بندی داشته باشید تا بتوانید در زمان مرور از آن‌ها استفاده کنید.


همچنین بخوانید: جمع بندی کنکور با راهنمای گام به گام


 

چشم بسته قمار نکنید

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ به این نکته توجه داشته باشید که شما زمان برای آزمون و خطا ندارید. هر یک ثانیه برای شما حیاتی است، البته اگر هدف شما قبولی در پزشکی باشد. نمی‌توانید هر هفته یا هر ماه یک روش مطالعه را امتحان کنید تا نتیجه آن را در تراز خود ببینید و در نهایت یک روش را انتخاب نمایید. خودتان، توانایی و شرایط درسی و زندگی‌تان را بسنجید و یک روش معقول و مناسب انتخاب نمایید نباید تمامی طول سال را به تجربه کردن بگذرانید.

 

از مشاورین کنکور استفاده کمک بگیرید

مشاوره همیشه و در هر شرایطی یک فرشته نجات است. احتمالا در زمان کنکور استرس زیادی دارید یا نمی‌دانید چگونه و به چه روشی درس‌هایتان را مطالعه کنید. یک مشاوره کنکور حرفه‌ای می‌تواند شما را در مسیر رسیدن به قله موفقیت همراهی کند. از تذکرات و پیشنهادات مشاور خود استفاده کنید. آن‌ها همه چیز را تجربه کرده‌اند و می‌توانند بهترین راهنما برای شما باشند.


بیشتر بخوانید: رازهای موفقیت در کنکور


دانشجوهای پزشکی

کارنامه رتبه برترهای سال‌ها قبل را بررسی کنید

اگر می‌خواهید بدانید چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ بهتر است کارنامه دانش‌آموزانی که سال‌های قبل در کنکور پزشکی قبول شده‌اند را بررسی کنید، درصد آن‌ها چقدر است؟ با این درصد کدام دانشگاه قبول شده¬اند؟ چه درس‌هایی نقطه قوت یا نقطه ضعف شما است؟ و… با این بررسی می‌توانید عملکرد خودتان را بهبود ببخشید و آینده‌ای روشن را برای خودتان به ارمغان آورید.

روش‌های مطالعه حرفه‌ای برای داوطلبین با انگیزه

حجم درس‌ها برای کنکور بسیار زیاد است و شکی در آن نیست. اگر زمان کافی برای مطالعه نداشته باشید، حسابی عقب می‌مانید. اما برای آنکه بتوانید آن را جبران کنید باید ابتدا بفهمید که چگونه درس بخوانیم تا در کنکور موفق شویم. این تکنیک‌ها به شما کمک می‌کند تا با سرعت بالاتری مطالعه کنید و به خاطر بسپارید. تکنیک‌های مطالعه حرفه‌ای که که باعث ‌می‌شود بدانیم چگونه برای پزشکی درس بخوانیم، عبارتند از:

تصاویر معجزه می‌کنند

سرعت پردازش تصاویر در مغز انسان بیشتر از کلمات است. به همین خاطر اگر می‌خواهید بدانید چگونه برای پزشکی درس بخوانیم و مطلب مفیدی را مطالعه کرده و آن را حفظ کنید، می‌توانید با تصویرسازی کار خودتان را ساده‌تر کنید. هر متنی را به یک تصویر و نمودار تبدیل کنید و برای همیشه در خاطرتان جاودانه سازید. البته تصاویر شما بهتر است اغراق‌آمیز، طنز و کارتونی باشند تا ماندگاری آن‌ها در ذهن بیشتر باشد.

داستان سرایی کنید

یکی دیگر از ترفندهای مطالعه حرفه‌ای برای کنکور پزشکی، تبدیل متون درس به داستان است. این تکنیک مخصوصا برای حفظ کردن فرمول¬ها بسیار موثر است. با این روش دیگر هیچ وقت فرمول‌ها را قاطی نمی‌کنید و آن‌ها را از یاد نمی‌برید.

چگونه برای پزشکی درس بخوانیم

تنوع داشته باشید

قرار نیست یک هفته‌ای کل کتاب زیست را تمام کنید. خواندن پشت سر هم یک موضوع و حفظ‌کردن آن می‌تواند شما را خسته کند. خستگی که با ساعت¬ها استراحت هم از تن به در نمی‌شود. در چنین شرایطی شما زمان خود را خواهید سوزاند. پس برای آنکه انرژی جسم و ذهن شما را خالی نشود، موضوعات مختلف را در طول روزها و هفته‌ها مطالعه کنید.
اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چگونه برای پزشکی درس بخوانیم بهتر است از تکنیک سخت و آسان به صورت همزمان استفاده کنید. ابتدا یک درس سخت مطالعه کنید. کمی استراحت کنید، حال به سراغ یک درس آسان بروید.

محل مطالعه خود را تغییر دهید

مطالعه در یک فضای ثابت هم می‌تواند شما را خسته کند. شاید برای‌تان جالب باشد که شرایط مطالعه بر میزان کیفیت مطالعه شما تاثیرگذار است. می‌توانید در اتاق، هوای بهاره ابتدای صبح در حیاط، کتابخانه و… را امتحان کنید. به چند نکته مهم در انتخاب محیط مناسب جهت مطالعه هم دقت کنید که عبارتند از:
1- هرچه فضا مرتب و منظم باشد احساس آرامش بیشتری خواهید داشت و می‌توانید عملکرد بهتری داشته باشید.
2- از فضاهای شلوغ و پرهیاهو دوری کنید.
3- با محیط اطراف خود ارتباط برقرار نمایید.

پیاده روی کنید

یکی از نکاتی که باید در پاسخ به سوال چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ بیان کنیم این است که ورزش سلامتی جسمی و ذهنی شما را تضمین می‌کند. شما می‌توانید بعد از مطالعه با پیاده روی مطالعات خود را در ذهن‌تان تثبیت کنید. قرار نیست کلی از ساعات روز را به ورزش اختصاص دهید. تنها چند دقیقه بعد از مطالعه کافی خواهد بود.

با صدای بلند بخوانید

خواندن متون حفظی با صدای بلند باعث می‌شود مغز شما این کلمات را متفاوت‌تر از دیگر مطالب حفظ کند. همه چیز را در سکوت نخوانید. برخی مطالب مهم و سخت را با صدای بلند، گاهی با آواز و… می‌توانید خیلی راحت‌تر حفظ کنید.

سریعتر مطالعه کنید

مطالعه سریع

یکی از مهم ترین جواب‌ها برای سوال چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ افزایش سرعت مطالعه است. احتمالا برای شما هم پیش آمده که یک درس را با دوست‌تان هماهنگ کنید تا با هم بخوانید. اما دوست شما در مدت زمان کمتری آن را حفظ کرده است و شما زمان بیشتری صرف کرده‌اید.

دلیل آن چیست؟ هر دو شما یک متن را مطالعه می‌کنید درست است که شرایط مطالعه، محیط اطراف و عملکرد ذهن شما در نتیجه این مطالعه موثر است. اما تندخوانی از همه آن‌ها اهمیت بیشتری دارد. شما اگر بتوانید یک متن را در مدت زمان کمتری بخوانید، سرعت مطالعه خود را افزایش خواهید داد. در نتیجه می‌توانید حجم درس‌های زیادی را در بازه زمانی کمی مطالعه کنید.

تغذیه مناسب را فراموش نکنید

در کنار یافتن پاسخ چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ تغذیه مناسب را از یاد نبرید. ذهن شما عضوی از بدن‌تان است که نیاز به انرژی دارد. شما می‌توانید انرژی مورد نیاز آن را با تغذیه مناسب تامین کنید. منظور ما استفاده از کافئین و قهوه و… برای شب بیداری نیست. بلکه استفاده از میوه، تنقلات، مغزها، آجیل و …. است که می‌تواند شما را از نظر ذهنی و جسمی تقویت کند. نوشیدن آب را هم به خاطر داشته باشید. قبل از مطالعه و شروع درس‌خواندن برای کنکور، یک بطری آب را پر کنید و روی میز خود قرار دهید و جرعه جرعه آن را بنوشید. با اینکار ذهن شما همیشه فعال خواهد بود و احساس خستگی نخواهید داشت. از طرفی برای روشن و شفاف شدن پوست شما هم کمک بسیار زیادی می‌کند.

جمع بندی

از رایج ترین سوالاتی که دانش آموزان می‌پرسند این است که چگونه برای پزشکی درس بخوانیم؟ تکنیک‌های بسیار کاربردی وجود دارد که می‌تواند مطالعه شما را باکیفیت‌تر کند و به سرعت درس‌خواندن شما بیفزاید. تکنیک‌های مطالعه، تست‌زنی، تقویت حافظه و… که همگی در کنار هم نتیجه‌ای رضایت بخش را برای شما به ارمغان خواهند آورد.

در مسیری که پیش رو دارید، خسته نشوید و خودتان را نبازید. استراحت و وقفه کوتاه در این مسیر به نفع‌تان خواهد بود اما هیچگاه کم نیاورید. روپوش سفید پزشکی منتظر شما است با انگیزه بسیار تلاش کنید تا به رویاهای طلایی خود برسید و نتیجه تمامی خستگی‌ها و تلاش‌هایتان را ببینید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *