H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

کتاب های انگیزشی برای نوجوانان

فهرست مطالب

نوجوانان امروزی چندان از خواندن کتاب لذت نمیبرند. آنها حتی اگر هم کتاب بخوانند، بیشتر ژانرهایی مانند عاشقانه، هیجانانگیز و فانتزی را ترجیح می‌دهندخب، این نوع کتابها سرگرم‌کننده، قابل درک و هیجانانگیز هستند.

با این حال خواندن کتاب‌ های انگیزشی برای نوجوانان که به دنبال کسب انگیزه هستند یا می‌خواهند اضطراب، خشم و غیره را کنترل کنند، بسیار مفید استآنها همچنین برای پیدا کردن دوست و تأثیرگذاری بر مردم، به راهنمایی نیاز دارند.

در این مقاله یکسری کتاب هایی انگیزشی برای نوجوانان معرفی شده است که در دوران حساس و سرکش بلوغ، به شدت از نوجوانان حمایت میکند.

میشل ا‌وباما شدن / اثر میشل اوباما

این کتاب برای سنین 10 تا 17 سال توصیه میشود. «شما چه کسیه ستید؟» و «میخواهید چه چیزی شوید؟» این‌ها نمونه سوالات قابل تاملی است که میشل اوباما، بانوی اول سابق ایالات متحده در زندگینامه خود میپرسداو همچنین تأیید می‌کند که «پیدا کردن خود» یک فرآیند مداوم است و درواقع این خود شدن است که اهمیت دارد. بی‌شک یکی از بهترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان است.

ویل / اثر آلیسون مک گی

ویل پس از خودکشی پدرش سعی میکند با کمک مخفیانه به اطرافیانش، درد خود را تسکین دهداو شروع به گذاشتن هدایای کوچک برای مردم میکند؛ از پسر بچه بیخانمانی که در مسیر رفتن به محل کارش از کنارش میگذرد گرفته تا شخص معلولی که در راه برگشت از کنارش میگذردبه کمک این اعمال انسان ‌دوستانه، ویل درنهایت میتواند آسیبهای روحی خود را پشت سر بگذارد و زندگی خود را دوباره شروع کند.

آیین دوست‌یابی / اثر دیل کارنگی

ما در سالهای نوجوانی، شروع به ایجاد روابط اجتماعی با افراد مختلف میکنیم. با این وجود تجربه زیادی نداریم و معمولا نمیتوانیم روابط را به بهترین شکل ممکن پیش ببریم. آیا می‌خواهید معلمتان یک توصیهنامه درخشان برای شما بنویسد؟ مقالات وم صاحبه‌های مدرسه را به خوبی به پایان برسانید؟ یا یک دوست خوب باشید؟ اگر چنین است، کتاب دیل کارنگی برای شما عالی خواهد بود!

هنر ظریف بی‌خیالی / اثر مارک منسون

ممکن است عنوان کتاب کمی بدآموز به نظر برسد. با این حال می‌تواند به نوجوانان کمک کند تا احساسات خود را کنترل کنند؛ زیرا این یک واقعیت اثبات شده است که احساسات نوجوانان، بسیار قوی است. همچنین به آنها یاد میدهد که باید هر چیز زائد و غیرضروری را رها کنند و فقط روی موارد اصلی زندگی تمرکز کنید. از میان کتاب های انگیزشی برای نوجوانان، این مورد نشان می‌دهد که آنها چگونه آرامش و خوشبختی را پیدا کنند.


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب هنر ظریف بی‌خیالی


 

پدر پولدار پدر بی‌پول / اثر رابرت کیوساکی

انسان‌ها از دوران کودکی، به باورهای غلط زیادی درباره پول گوش می‌دهنداین کتاب بر روشن‌سازی این باورهای غلط و تغییر ذهنیت ما تمرکز دارد. برای مثال ثابت میکند که برای موفقیت مالی نیازی به داشتن یک شغل با حقوق بالا ندارید و تفاوت بین پول درآوردن و کارآمد کردن پول برای شما را توضیح میدهددرحقیقت دلیل اصلی اینکه انسان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند، این است که در مدرسه چیزی در مورد پول و سرمایهگذاری نمیآموزد.

قدرت عادت / اثر چارلز داهیگ

نوجوانان در شروع هر سال تحصیلی ممکن است با خود بگویند: «امسال عالی درس میخوانم و نمرات خوبی میگیرم.» با این حال معمولا تا پایان سال سست خواهند شد و رفته رفته نمرات افت خواهد کرددر آغاز سال نو هم همین اتفاق میافتدافراد ابتدا شروع به باشگاه رفتن می‌کنند؛ اما به تدریج تسلیم می‌شوندبنابراین چگونه می‌توان به عادات مفید خود همچون روز اول پایبند ماند؟ کتاب قدرت عادت نحوه عملکرد عادات را بررسی میکند و فرمولی برای ایجاد یک عادت موفق در درازمدت را ارائه میدهد.

مبانی موفقیت ویژه نوجوانان / اثر جک کنفیلد و کنت هیلی

نوجوانی دورانی است که در آن همه آرزوی تبدیل شدن به یک فرد موفق را دارند. البته به نظر میرسد از آنچه اکنون هستند تا آنچه میخواهند باشند، راه طولانی در پیش است. زمانی که چالشها بیش از حد بزرگ به نظر میرسند، کتاب‌ های انگیزشی برای نوجوانان، بسیار کمک‌کننده خواهد بود. این کتاب اصول اثبات شده برای تبدیل شدن به یک فرد موفق را به نمایش میگذارد. دانشآموزان میتوانند از 23 استراتژی موفقیت همراه با مثالهای واقعی استفاده کنند.

انسان در جستجوی معنا / اثر ویکتور فرانکل

هنگامی که نوجوانان می‌خواهند کم‌کم وارد دنیای بزرگسالی شوند و مسئولیت‌پذیر می‌شوند، ممکن است از نظر درونی گم شوند. درواقع آنها نمی‌دانند که در زندگی به دنبال چه چیزی باشند. ویکتور فرانکل که در اردوگاه‌های کار اجباری نازیها کار میکرد، به نوجوانان می‌گوید که چگونه هرکس باید در زندگی خود معنایی داشته باشدرنج اجتناب‌ناپذیر است؛ اما معنای زندگی به ما کمک میکند تا رو به جلو حرکت کنیم.


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب انسان در جستجوی معنا


 

قدرت مثبت‌اندیشی / اثر نورمن وینسنت پیل


مثبت
اندیشی یک ویژگی مهم است که هر فردی باید در مراحل اولیه زندگی خود آن را بیاموزد. نوجوانان هر روز با تجربه‌های گوناگون زندگی مواجه می‌شوند. این تجربیات آنها را وادار میکند تا درباره سناریوهای واقعی زندگی و آنچه از والدین خود آموختهاند فکر کنندیادگیری مثبتاندیشی کمک می‌کند تا آنها جنبه‌های مثبت هر چیزی را ببینند.

غرقگی / اثر میهالی چیکسنت

به طور کلی مدرسه و زندگی میتواند خسته کننده شود؛ اما چگونه برخی افراد همیشه با انرژی از خواب بیدار میشوند و آماده انجام کار خود در تمام طول روز هستند؟ کتاب غرقگی (جریان) هر تجربه‌ای را واقعا رضایتبخش میکند. نوجوانان با خواندن آن لذت عمیق، خلاقیت و درگیری کامل با زندگی را تجربه میکنند تا بتوانند به خوشبختی واقعی در زندگی دست یابند.


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب غرقگی یا تجربه اوج


 

کشتن مرغ مینا / اثر هارپر لی

درک رفتار انسان مهارتی است که نوجوانان در دوران مدرسه به طور رسمی یاد نمیگیرند. درصورتیکه هر نوجوانی با رفتارهایی مانند عشق، شوخ طبعی، نفرت، ظلم، مهربانی و غیره مواجه خواهد شد. کتاب کشتن مرغ مینا یا کشتن مرغ مقلد که از بهترین کتاب هایی که باید خواند به شمار می‌رود، رفتارهای مهم انسان را از طریق یک داستان تخیلی بررسی میکند. از میان کتاب‌ های انگیزشی برای نوجوانان، این مورد داستان دختر جوانی را دنبال میکند که باید خودش با همه بحران‌های زندگی کنار آید.

میدانم چرا پرنده در قفس میخواند / اثر مایا آنجلو و اپرا وینفری

دوران نوجوانی ترکیبی از لذت‌ها و دردها را در زندگی ما به جا میگذاردبرخی از خاطرات برای ما عزیز هستند؛ اما برخی دیگر ما را غمگین میکننداگر این غم‌ها منطقی درک نشود، میتواند نوجوان را تنها کند. این کتاب که در سراسر جهان مشهور است، خاطرات مایا آنجلو را شرح می‌دهد و پیشگفتار آن اپرا وینفری استنوجوانان با خواندن آن متوجه می‌شوند که تنهایی و اتفاقات کودکی، چگونه بر کل زندگی شما تأثیری ندارد. همچنین یاد می‌گیرند که چگونه کلمات صحیح میتواند تفاوت بزرگی در جهان ایجاد کند.

هدیه: خلاقیت و هنرمند در دنیای مدرن / اثر لوییس هاید

سیستم آموزشی غلط میتواند یادگیری را بسیار مبهم جلوه دهد. نوجوانان اغلب مهارتهای فکری و جنبههای خلاقانه خود را فراموش میکنند. این کتاب تاریخ، انسان‌شناسی و فلسفه را دنبال می‌کند تا خلاقیت نوجوانان را تقویت کند. لوییس هاید درمورد درک و پرورش استعدادها و برخورد با خلاقیت به عنوان یک اتفاق بزرگ صحبت میکند.

می‌توانی برنده باشی / اثر شیو خرا

شیو خرا به زبان ساده، ایدههای قدرتمند خود را برای ذهن نوجوانان قابل درک کرده است. این کتاب اگرچه برای هر سنی مفید است؛ اما به نوجوانانی که در آستانه بزرگسالی هستند بسیار توصیه می‌شود. از بین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان، این درباره رشد شخصی آنها و یافتن یک جهت درست به سمت موفقیت صحبت می‌کندنوجوانان متوجه می‌شوند که نباید نگران چیزهای بسیار کوچک باشند.

قدرت اراده / اثر کلی مک گونیگال

این کتاب یک راهنمای عملی برای نوجوانان است تا قدرت اراده را یاد بگیرندکتاب که به فصل تقسیم شده است، استراتژیها، روشها و اهداف را پوشش میدهد. نوجوانان میتوانند یاد بگیرند که احساسات خود را کنترل کنند، هر چیزی که می‌خواهند را بیاموزند و تغییر مثبت دائمی ایجاد کنند.

قورباغه را قورت بده / اثر برایان تریسی

به تعویق انداختن کار احتمالا یکی از بزرگترین مشکلاتی است که نوجوانان را از رسیدن به موفقیت باز میدارد. خواندن این کتاب کلاسیک که میتواند آنها را بی‌برنامگی نجات دهد، توسط‌ یک متخصص روانشناسی موفقیت (برایان تریسی) نوشته شده است و به مشکلاتی که هنگام خارج شدن از منطقه امن با آنها مواجه میشوید، اشاره میکند. خب، قورباغه را قورت بده به 40 زبان ترجمه شده است؛ بنابراین می‌توان محبوبیت آن را کاملا درک کرد!

باشگاه مشت‌زنی / توسط چاک پالانیک

هر نوجوانی در دوران بلوغ، با مشکلات متعدد روانشناسی مواجه استهر مشکل به زیبایی به عنوان یک شخصیت در باشگاه مشت‌رنی ظاهر میشود. خواندن این رمان برای هر نوجوانی ضروری است؛ زیرا همه آنها با جنبههای شخصیتی نامشخص سروکار دارند. همچنین یکی از بهترین فیلم های اقتباسی هم با بازی برد پیت و ادوارد نورتون از روی همین رمان نوشته شده است. 

تفکر سریع و آهسته / اثر دانیل کانمن

هر نوجوانی باید بتواند افکار و تصمیمات خود را کنترل کند. درواقع موقعیت‌های حساس تصمیمگیری در زندگی، با ورود به دبیرستانظاهر می‌شود؛ از انتخاب شغل گرفته تا روابط. برای همین نوجوانان باید در هر مرحله انتخابهای درستی داشته باشید. این کتاب (برندهجایزه نوبل) ترکیبی از الگوهای تفکر، واکنشها و تصمیماتی است که ذهن انسان میگیرد. همچنین درباره تواناییهای تفکر خودآگاه و ناخودآگاه ذهن صحبت میکندخواندن آن میتواند به نوجوان کمک کند تا خود را کشف کند و ذهنش را مدیریت کنید.


همین حالا بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب تفکر سریع و کند 


 

قدم زدن روی ماه با انیشتین / اثر جاشوا فوئر

نوجوانان برای تقویت تواناییهای ذهنی و قدرت حافظه خود فشار زیادی را تحمل میکنند. آنها چگونه می‌توانند تکنیک‌های اثبات شده را از متخصصان یاد بگیرند؟ جاشوا فوئر در این کتاب، هنر به خاطر سپردن همه چیز را توضیح میدهد. او نحوه عملکرد حافظه انسان را توضیح می‌دهد و ترفندهایی برای به خاطر سپردن هر چیزی که میخواهید به خاطر بسپارید را ارائه میدهد. این کتاب یک مجموعه از روش‌های کارشناسان واقعی است؛ بنابراین می‌توان به ترفندهای ارائه شده اعتماد کرد.

از همین امروز شروع به مطالعه کنید

بچه‌ها هرچه زودتر شروع به خواندن کتاب های انگیزشی برای نوجوانان کنند، زودتر انگیزه و مسیر خود را پیدا خواهند کردپسرم قبل از خواندن کتاب جریان اثر میهالی چیکسنت، یکی از دانشآموزان بی دقت و تنبل مدرسه بود. حالا پشیمانم که ایکاش قبل از دبیرستان، این کتاب را به او هدیه داده بودم تا بخواند. خوب است که نوجوانان تمام کتابهای ذکر شده را بخوانند تا از دوران نوجوانی خود لذت ببرند.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *