H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

پردرآمدترین نویسندگان جهان ؛ ۱۰ نویسنده ثروتمند

فهرست مطالب

شاید اکثر افراد نویسندگی‌ را به عنوان یک شغل پردرآمد به حساب نمی‌آورند. این تفکر تا حدودی هم درست است ولی در دنیا نویسندگانی وجود دارند که با قلم جادویی خودشان توانستند خوانندگان زیادی را سراسر جهان به‌ خود جذب کنند. این موضوع باعث محبوبیت و البته ثروتمند کردن این نویسندگان شده است. حال، پس از بررسی پرفروش ترین کتاب های جهان در این مقاله به ده نفر از پردرآمدترین نویسندگان جهان می‌پردازیم.

پردرآمدترین نویسندگان جهان چگونه ثروتمند می‌شوند؟

نویسندگان با قلم زیبای خودشان گاهی ما را به خنده وا داشتند و گاهی اشک‌های ما را سرازیر کرده‌اند. از آن جایی که کتاب‌های این نویسندگان در سراسر جهان ترجمه و خوانده می‌شود، آن‌ها هم شهرت جهانی کسب می‌کنند و میلیون‌ها کپی از کتاب خود را به فروش می‌رسانند. همین موضوع آن‌ها را به پردرآمدترین نویسندگان جهان تبدیل می‌کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که درآمد بعضی از آن‌ها به ۹۸۰ میلیون دلار هم می‌رسد.

عامل دیگری که باعث فروش بیش از پیش این نویسندگان می‌شود دنیای فیلم و سریال است. چرا که نه تنها آثار آن‌ها در دنیای کتاب و کتاب‌خوانی بسیار پرطرفدار است، بلکه از روی آن‌ها فیلم و سریال‌های زیادی هم ساخته می‌شود که به موفقیت این افراد افزوده است. پس بدون وقفه به سراغ لیست ۱۰ نفر از پردرآمدترین نویسندگان جهان می‌رویم.


همچنین بخوانید: کتاب هایی که باید خواند


۱۰-  میشل اوباما

میشل اوباما

 

میشل لاراون رابینسون اوباما متولد سال ۱۹۶۴ در جنوب شیکاگو است. او در خانواده‌ای کارگر و در محله‌ای با نرخ جرایم بالا به دنیا آمد. اما میشل توانست با سخت کوشی و تحصیل از دانشکده حقوق دانشگاه هاوارد فارغ‌التحصیل شود.

سپس او در شرکت حقوقی سیدی آستین مشغول به کار شد. میشل در همین شرکت با باراک ا‌وباما رئیس جمهور سابق آمریکا آشنا شد. او بعدتر در یک مرکز درمانی در شیکاگو هم کار کرد اما بعد از ازدواج با باراک اوباما و ریاست جمهوری‌ او به کاخ سفید رفت و بانوی اول آمریکا شد.‌

او هم اکنون به‌ همراه باراک اوباما ۲ دختر به نام‌های مالیاآن و ناتاشا دارد. او در دوران ریاست جمهوری اوباما در جامعه بسیار تاثیرگذار بود. میشل دائما به پناهگاه‌های افراد بی خانمان می‌رفت و به خانواده‌های زیادی کمک می‌کرد.

میزان ثروت میشل اوباما از فروش کتابش ۷۰ میلیون تخمین زده شده است. اما میزان درآمد سالانه‌ی او مشخص نیست. شدن در سراسر جهان به فروش خوبی رسیده است.

آثار

اما آنچه باعث شده است نام میشل اوباما را در این لیست ببینیم، کتابی است که او را در لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان قرار داده است. کتابی که بانوی اول سابق آمریکا با نثری ساده و‌ روان زندگی خودش را از ابتدا و کودکی تا ترک کاخ سفید بیان کرده است. شدن یا become نامیست که او برای کتابش انتخاب کرده است. شدن در هفته‌ی اول فروش به صدر جدول‌های کتاب‌های پرفروش رسید و هم‌چنان یکی از پرطرفدارترین کتاب‌‌ها به شمار می‌آید.

 

۹-  بیل اوریلی؛ مجری ونویسنده

تصویر بیل اوریلی از پردرآمدترین نویسندگان جهان

بیل اوریلی در ۱۰ سپتامبر سال ۱۹۴۹ در لانگ آیلند نیویورک به دنیا آمد. بیل اوریلی اصولا با مجری‌گری در شبکه‌ی فاکس نیوز در برنامه خودش به نام the Oraily factor مشهور شد. او هم مجری، هم مفسر سیاسی و هم نویسنده است. او به علت نوشتن بهترین کتاب‌های سیاسی در لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان قرار گرفته است.

او دکترای خود را در رشته‌ی مدیریت دولتی از دانشگاه هاروارد گرفته است. او برای مجری گری در برنامه‌اش برنده‌ی جایزه‌ی امی هم شده است. بعد از مدتی عده‌ای او را متهم به آزار جنسی در شبکه‌ی فاکس نیوز کردند ولی بیل هرگونه رفتار اشتباهی را انکار کرد. اما بعدها با بیشتر شدن این اتهامات علیه افراد مختلف در شبکه‌ی فاکس نیوز بیل این شبکه را ترک کرد.

ثروت بیل اوریلی ۸۵ میلیون دلار تخمین زده شده است و گفته می‌شود درآمد او در سال به ۲۵ میلیون دلار هم رسیده است.

آثار

او در طول زندگی خود آثار زیادی در ژانرهای مختلف کتاب به خصوص سیاسی و جنایی نوشته است. اما از کتاب‌هایی که او را به بهترین وپرفروش‌ترین نویسنده‌ی نیویورک تایمز تبدیل کرد می‌توان به کشتن لینکلن و کشتن کندی اشاره کرد. آخرین کتاب او در سال ۲۰۱۹ تحت عنوان رئیس جمهور آمریکا را چگونه می‌بیند، منتشر شد. بیل در این کتاب درباره‌ی دولت ترامپ صحبت می‌کند.

 

۸-  سوزان کالینز؛ بازی‌های گرسنگی

سوزان کالینز از پردرآمدترین نویسندگان جهان

 

سوزان کالینز متولد ۱۰ آگوست سال ۱۹۶۲ است. از آن جایی که پدرش جزو نیروی هوایی آمریکا بود، سوزان همیشه در سفر بود و در چند شهر مختلف بزرگ شد. او در سال ۱۹۸۰ از دانشگاه در رشته‌ی هنرهای نمایشی فارغ‌التحصیل شد. او ابتدا برای برنامه‌های تلویزیون کودکان نویسندگی می‌کرد اما بعدتر تصمیم گرفت خودش به طور مستقل برای کودکان و نوجوانان بنویسد.

اولین مجموعه‌ی کتاب از سوزان کالینز که مورد توجه قرار گرفت، تاریخ اعماق زمین بود که در سال‌های انتشارش همیشه بین کتاب‌های پرفروش قرار داشت. اما می‌شود گفت شاهکار سوزان کالینز که‌ او‌ را میان پردرآمدترین نویسندگان جهان قرار داده است، مجموعه کتاب‌های بازی‌های گرسنگی از بهترین کتاب‌های نوجوانان است.

این کتاب ۳ جلد است که همه‌ی آن‌ها در لیست پرفروش‌ها قرار داشتند. از روی این مجموعه کتاب، مجموعه فیلمی هم‌ به‌ همین‌ نام با بازی جنیفر لارنس ساخته شده است که آن‌ها نیز به شدت مورد توجه قرار گرفتند.

 

ثروت نویسنده‌ی محبوب بازی‌های گرسنگی ۹۰ میلیون دلار محاسبه شده است ولی از میزان درآمد سالانه‌ی او اطلاعات مشخصی وجود ندارد. ولی می‌شود حدس زد که فروش کتاب‌های بازی‌های گرسنگی در سراسر جهان به چندین میلیون دلار هم رسیده باشد.

آثار

همانطور که گفتیم بازی‌های گرسنگی و دو جلد بعدی این کتاب با نام‌های اشتعال و مرغ مقلد از بهترین کارهای سوزان کالینز محسوب می‌شوند. مجموعه‌ی پنج جلدی تاریخ اعماق زمین با نام‌های:
۱- سفر شگفت‌انگیز گریگور
۲- گریگور و پیش‌بینی بین
۳- گریگور و نفرین خونگرم‌ها
۴- گریگور و نشانگان رمزی
۵- گریگور و رمز سه پنجه
هم جزو آثار به یاد ماندنی کالینز هستند.

 

۷-  جف کینی؛ نویسنده، بازیگر و طراح بازی

یکی از پردرآمدترین نویسندگان جهان

 

جف کینی متولد سال ۱۹۷۱ در مریلند آمریکا است. او در همین شهر هم به مدرسه و هم دانشگاه رفته است. او کمیک محبوبش ایدگوف را در دانشگاه خلق کرد بعد در روزنامه‌ی دانشگاه به چاپ رساند.

او در قسمت ادبیات کودکان به خوبی درخشیده است، به شکلی که در سال ۲۰۰۹ توسط نیویورک تایمز جزو صد نفر تاثیر گذار در جهان شناخته شد. جف کینی که یکی از پردرآمدترین نویسندگان جهان است علاوه بر نویسندگی دستی هم در بازیگری دارد و بازی‌هایی هم طراحی کرده است.

دارایی جف کینی ۱۰۶ میلیون دلار است. او حتی توانسته به درآمد ۲۳ میلیون در سال هم برسد.

آثار جف کینی

مهم‌ترین و محبوب‌ترین اثر جف کینی را می‌شود مجموعه‌ی خاطرات بچه‌ی بی‌عرضه دانست که ۷۵ میلیون کپی از آن در سراسر جهان به فروش رفت و در حال حاضر هم به ۴۴ زبان در دنیا ترجمه شده است. از روی این اثر فیلمی به‌ همین نام ساخته شده است که خود جف نیز در آن نقشی را ایفا می‌کند.

 

 

۶-  جنت ایوانویچ با رمان‌های عاشقانه و جنایی

جنت ایوانویچ

 

جنت ایوانویچ متولد ۱۹۴۳ در نیوجرسی آمریکا است. او با مدرک کارشناسی در رشته‌ی نقاشی از کالج داگلاس فارغ‌التحصیل شد. جنت بعد از فارغ‌التحصیلی با پیتر ایوانویچ ازدواج کرد. به علت آن‌ که همسرش عضوی از نیروی دریایی ایالات متحده بود، همیشه در سفر بود و جنت هم تصمیم گرفت در سفرهای همسرش به او بپیوندد.

جنت بعد از به دنیا آمدن ۲ فرزندش به خانه‌داری مشغول شد.او در همین زمان نویسندگی را شروع کرد. جنت ایوانویچ اکثر داستان‌هایش را تحت نام مستعار استفنی هال منتشر می‌کرد. او ابتدا به نوشتن رمان‌های عاشقانه پرداخت که بازخورد خیلی خوبی هم گرفت. اما جنت بعد از دیدن یک فیلم جنایی ایده‌ای برای نوشتن کتاب‌های جنایی به ذهنش رسید. او پس از مدتی تحقیق پرطرفدارترین مجموعه‌ی کتاب خودش یعنی استفی پلام را به نگارش درآورد.

میزان ثروت و دارایی جنت ایوانویچ به ۱۲۰ میلیون دلار می‌رسد و این میزان ثروت او را در رتبه‌ی ششم این لیست قرار می‌دهد. درآمد جنت در یک سال حدود ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

آثار

از بهترین رمان‌های عاشقانه نوشته‌ی جنت ایوانویچ از پردرآمدترین نویسندگان جهان می‌توان به لیزی و دیزل، داستان‌های الکساندر بارنابی اشاره کرد. مجموعه‌ی محبوب استفی پالم در ژانر معمایی و جنایی هم که بارها در نیویورک تایمز به عنوان پرفروش‌ترین کتاب انتخاب شده است.

 

۵- دن براون؛ نویسنده‌ی پرحاشیه

دن براون از پردرآمدترین نویسندگان جهان

 

دن براون متولد سال ۱۹۶۴ در نیوهمپشایر است. آثار وی همیشه جزو بحث‌برانگیزترین و جنجالی‌ترین کتاب‌ها بوده است. چرا که تقریبا در تمام آثارش می‌توان تقابل کلیسا و مذهب و حتی علم را مشاهده کرد. از آن‌جایی که مادر دن فردی کاتولیک با اعتقادات سرسختانه و پدرش تنها یک معلم ریاضی بوده است به نظر می‌آید که این موضوع از کودکی دن سرچشمه می‌گیرد.

دن براون که بیستمین نویسنده‌ی پرفروش در تمام دنیا به حساب می‌آید در طول زندگی حرفه‌ای خودش تنها ۷ کتاب نوشته است. کتاب‌های او به ۵۲ زبان مختلف ترجمه شده است و حدود ۲۰۰ میلیون کپی در سراسر جهان فروخته است. او در سال ۲۰۰۵ و توسط نیویورک تایمز جزو ۱۰۰ نفر اول افراد تاثیر گذار در دنیا انتخاب شد.

میزان ثروت دن براون به ۱۶۰ میلیون می‌رسد که او را در رتبه‌ی پنجم لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان قرار می‌دهد. میزان درآمد او در سال به ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

آثار دن براون

یکی از جنجالی‌ترین آثار دن فرشتگان و شیاطین است که توسط کلیساهای کاتولیک و شخص خود پاپ مورد انتقاد و اعتراض قرار گرفت. عده‌ی زیادی از افراد کاتولیک این کتاب را تحریم کردند. از دیگر آثار به نام دن براون راز داوینچی که یکی از بهترین کتاب‌های معمایی است اشاره کرد که سر و صدای زیادی هم به پا کرد. از دیگر کتاب‌های دن از پردرآمدترین نویسندگان جهان می‌توان به نماد گمشده، دوزخ و پیدایش نام برد.

۴- نورا رابرتز؛ رمان نویس آمریکایی

نورا رابرتز

 

نورا در سال ۱۹۵۰ در مریلند آمریکا در خانواده‌ای پر جمعیت به دنیا آمد. او کوچکترین فرزند و تنها دختر خانواده بوده است. او برای تحصیل به مدرسه‌ی کاتولیک رفت و مدتی را با راهبه‌ها گذراند. سپس نورا به دبیرستان رفت و همسر اول خودش را آن‌جا ملاقات کرد. او پس از ازدواج با رونالد اوفدیم در دفتری حقوقی مشغول به کار شد. نورا بعد از به دنیا آمدن ۲ پسرش کارش را کنار گذاشت.

نورا رابرتز کاملا اتفاقی و در سن ۳۰ سالگی نویسندگی را شروع کرد. او زمانی که به علت برف و کولاک به همراه دو پسرش در خانه مانده بود با برداشتن دفترچه‌ای شروع به نوشتن داستان و رمان می‌کند که همین موضوع او را تبدیل به یکی از پردرآمد‌ترین نویسندگان جهان کرد. او بعدتر از همسرش جدا شد و چند سال بعد با شخصی که برای ساختن کتابخانه استخدام کرده بود ازدواج کرد.

میزان ثروت نورا رابرتز ۳۹۰ میلیون تخمین زده شده است که این رقم او را در جایگاه چهارم در این لیست قرار داده است. او به صورت تقریبی سالی ۲۰ میلیون دلار درآمد دارد.

 

آثار

نورا نویسنده‌ی پرکاری بوده است و حدود ۶۰ رمان را به رشته‌ی تحریر در آورده است. جالب است بدانید که نورا اکثر نوشته‌هایش را با نام مستعار منتشر کرده است. او با نوشتن بهترین رمان‌های عاشقانه‌ ی خود محبوبیت زیادی به دست آورده است ولی در ژانر تخیلی وجنایی هم کتاب‌‌های زیبایی نوشته است که از میان آن‌ها می‌توان به شهر بی‌گناه، فرشته‌ها سقوط می‌کنند، شهر هاوکینز هالو و پیمان خون اشاره کرد.

 

 

۳- دانیل استیل و زندگی جنجالی‌اش

دنیل استیل

 

دانیل استیل متولد ۱۹۴۷ در نیویورک است. او خیلی زود و در سن ۱۸ سالگی با اولین همسرش ازدواج کرد ولی بعد از ۹ سال از او جدا شد. او بعد از جدایی اولین رمانش را منتشر کرد. دانیل به خاطر رمان‌های عاشقانه‌اش شهرت بسیار زیادی دارد که او‌ را به یکی از پردرآمدترین نویسندگان جهان تبدیل کرده اند.

البته زندگی شخصی او هم کم جنجالی نبوده است. دانیل در طول زندگی‌ خود ۵ بار ازدواج کرده است و ۹ فرزند دارد. او به همراه همسر چهارمش فرزندی را با بیماری روانی به فرزند خواندگی گرفت و در حالیکه سعی کرد این موضوع را از رسانه‌ها پنهان کند اما موفق نشد. سرانجام در سال ۱۹۹۷ او فرزندش را به علت خودکشی از دست داد.

بعدها دانیل استیل مرکزی را برای درمان بیماری‌های روانی تاسیس کرد. از نکات جالب درباره‌ی دانیل استیل کار کردن او روی چند کتاب به طور همزمان و تسلط بر ۸ زبان است.

دنیل استیل صاحب دارایی عظیم ۴۰۰ میلیون دلار است که او را سومین نفر در لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان قرار می‌دهد. میزان درآمد او در سال ۶۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

آثار

از آثار دانیل استیل یکی از پردرآمدترین نویسندگان جهان می‌توان رفتن به خانه، پالومینو، راز و پیمان عشق اشاره کرد. البته تعداد رمان‌های عاشقانه‌ی دانیل بیشتر از این حرف‌ها است. او دستی هم در نوشتن کتاب‌های کودک دارد. به نظر می‌رسد کارگردانان سینما هم به آثار او بسیار علاقه‌مند هستند چرا که از کتاب‌های او فیلم‌های زیادی ساخته شده است که دو فیلم نامزد دریافت گلدن گلوب هم شده است.

 

 

۲- جیمز پترسون؛ نویسنده‌ی باکیفیت یا فقط پرکار؟

جیمز پترسون

 

جیمز پترسون متولد ۱۹۴۷ در نیویورک است. او در همین شهر به کالج منهتن رفت و از آن‌جا فارغ‌التحصیل شد. جیمز چند سال بعد به بوستون نقل مکان کرد. او دارای بیشترین رکورد فروش کتاب‌های الکترونیکی با فروش ۱ میلیون نسخه است. جیمز در سال ۲۰۱۶ هم به عنوان ثروتمندترین نویسنده‌ی جهان شناخته شد. او تا به الان چیزی حدود ۳۰۰ میلیون کپی از کارهایش را فروخته است. او با کتاب‌های بسیار خوبش در ژانر تخیلی و وحشت یکی از پرطرفدارترین نویسنده‌ها محسوب می‌شود.

با اینکه جیمز پترسون به نظر به موفقیت‌های فراوانی در کارش رسیده است اما منتقدان زیادی از جمله نویسنده‌ی مشهور استیون کینگ دارد. استیون کینگ بارها او‌ را نویسنده‌ای بی کیفیت و‌ تنها پرکار خوانده است. اما هرچه‌ که باشد جیمز پترسون مسلما در لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان جایگاهی ویژه دارد.

ثروت عظیم جیمز پترسون به ۸۰۰ میلیون دلار می‌رسد و این میزان ثروت او را در رتبه‌ی دوم در لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان قرار می‌دهد. درآمد سالیانه‌ی جیمز پترسون به سالی ۹۰ میلیون دلار هم می‌رسد.

آثار

مهم‌ترین اثر جیمز پیترسون را می‌توان الکس کراس نام برد که از بهترین کتاب‌های تخیلی او محسوب می‌شود. از میان دیگر آثار بی‌شمارش هم می‌توان به خانه‌ی ربات‌ها، من و داداش رباتم و بیستمین قربانی اشاره کرد.

۱- جی.کی رولینگ؛ خالق هری پاتر در صدر جدول پردرآمدترین نویسندگان جهان

 

جی کی رولینگ

جی. کی رولینگ یا‌ همان جوان رولینگ از بهترین نویسندگان زن متولد سال ۱۹۶۵ در ایالات متحده است. او در کودکی از اوضاع مالی خوبی برخوردار بود. در واقع اولین کتاب خودش را در ۶ سالگی به نام خرگوشی با نام خرگوش نوشت. جوان از همان زمان علاقه‌ی زیادی به نویسندگی داشت.

او بعد از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه با ژورگه آرانتس ازدواج کرد. اما در سال ۱۹۹۳ به علت خشونت‌های همسرش از او جدا شد. ثمره‌ی این ازدواج یک دختر بچه به نام جسیکا بود. شرایط جوان پس از جدایی از همسرش به کلی تغییر کرد و از او‌ زنی بی‌پول و افسرده ساخت. در حقیقت او مدتی هم به علت افسردگی در درمانگاه بستری شد. اما با خلق هری‌پاتر ورق برگشت.

در انتهای لیست پردرآمدترین نویسندگان جهان به ثروتمندترین آن‌ها یعنی جی کی رولینگ با ثروت ۱ میلیارد دلار می‌رسیم. جی کی رولینگ تنها در سال ۲۰۱۹ به درآمد ۹۰ میلیون دلار در سال رسیده است.

آثار

جی.کی رولینگ زمانی که قطارش تاخیری ۴ ساعته خورده بود، ایده‌ی هری پاتر به ذهنش رسید. پسری جادوگر که از نیرویی که داشت بی اطلاع بود. او بلافاصله بعد از رسیدن به خانه ایده‌ی هری‌ پاتر را روی کاغذ آورد. جوان یک سال را برای نوشتن اولین جلد هری پاتر صرف کرد و آن را پس از سختی‌های فراوان منتشر کرد.

اما هری پاتر به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان تبدیل شد.‌ جوان کتاب دوم را در سال بعد منتشر کرد که باز هم با استقبال فراوانی رو به رو شد. او به‌ همین ترتیب ۷ جلد از هری پاتر نوشت که همه‌ی آن‌ها از پرفروش‌ترین کتاب‌ها بودند پس تعجبی نیست که جی کی رولینگ از پردرآمدترین نویسندگان جهان است. از روی هری پاتر مجموعه فیلمی هم ساخته شد که در دنیای سینما ماندگار شد.

سخن آخر؛ پردرآمدترین نویسندگان جهان

نویسندگی بدون شک یکی از کارهای سخت دنیا است. برای موفق بودن در اینکار باید در تبدیل کردن تفکرات خود به کلمات و روی کاغذ در آوردن آن‌ها استاد باشید. وقتی توانستید که خواننده را با خودتان همراه کنید و شخصیت‌های کتاب خود‌ را به‌ خوبی پرورش دهید، می‌توانید به یکی از پردرآمدترین نویسندگان جهان تبدیل شوید.

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

2 پاسخ

  1. سلام
    خسته نباشید
    میزان دارایی رولینگ 90 میلیون است یا 900 و یا بقیه هم یک صفر اضافی دارند؟

    1. سلام ناصر جان
      درآمد خانم رولینگ در سال 2019 فقط 90 میلیون دلار بوده و همونطور که توی متن گفته شده دارایی کل ایشون نزدیک به یک میلیارد دلاره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *