H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

کتاب‌‌ های روانشناسی زنان ؛ ورود آقایان ممنوع!

فهرست مطالب

مطالعه کتاب‌های روانشناسی زنان، باید در لیست کارهای روزمره هر خانمی قرار گیرد. لطفا نگویید وقت ندارم! زیرا همانطور که می‌دانید، سلامت خانواده و جامعه، وابسته به سلامت روانی زنان است. درواقع خانم‌ها با خواندن هر یک از کتاب‌های روانشناسی زنان، می‌تواند اول از همه زندگی خود و سپس همسر، فرزندان، جامعه و جهان را بهبود بخشند.

این یک حقیقت است: «دانش یعنی قدرت». با این تفاسیر ارزشش را دارد تا در طی روز و در کنار مشغله‌های فراوان، کمی برای روح و روان خود وقت بگذارید. در ادامه لیستی از کتاب‌های روانشناسی زنان و توانمندی آنها را بررسی خواهیم کرد. این‌ها جزو کتاب‌هایی که باید خواند هستند؛ بنابرابن اگر شما هم جزو خانم‌هایی هستید که به زیبایی روان خود نیز اهمیت می‌دهید، با ما همراه باشید.

معرفی کتاب‌ های روانشناسی زنان

روان‌شناسی زنان – کارن هورنای

دکتر کارن هورنای متخصص روان‌شناسی زنان است. او در یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی زنان، هم نظریات خود و هم نظریات فروید را در زمینه روانشناسی زنان به خوانندگان ارائه می‌دهد. مازوخیسم زنانه، نیاز بیمارگونه به عشق، سردی در رابطه جنسی، تک همسری، وسواس، مشکلات ذهنی مادران و غیره از مسائلی است که به زبان ساده، در این کتاب می‌توانید مطالعه کنید.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: بهترین کتاب‌ های روانشناسی که نباید از آنها غافل شد


 

جسم زن جان زن – کریستین نور تراپ

همه ما این جمله را شنیده‌ایم: «عقل سالم در بدن سالم است.» در واقع جان و جسم انسان‌ها کاملا در ارتباط با یکدیگر هستند و بیشتر بیماری‌های جسمی ناشی از احساس بد به بدن‌ است. به همین خاطر اگر یکی از آنها آسیب ببیند یا بیمار شود، خیلی زود باعث ناراحتی دیگری خواهد شد. دکتر کریستین نورتراپ، پزشک زنان و زایمان است و در کتابش از تجربیات خود نوشته است. او معتقد است که داروها، همیشه تاثیرگذار نیستند؛ بلکه این ایمان و اعتقاد است که انسان را شفا می‌دهد.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

زنان شیفته رابین نوروود

یکی از جامع‌ترین کتاب‌های روانشناسی زنان در زمینه محبت بی‌تناسب، زنان شیفته است. متاسفانه در فرهنگ ما جا افتاده است که زنان، نه تنها وابسته به شوهر هستند؛ بلکه تحت هر شرایطی باید مهربان و فداکار باشند. این کتاب خودآموز توضیح می‌دهد که چگونه احساسات زنانه و مهربانی افراطی را کنترل کنیم. برای همین کتاب زنان شیفته، یکی از کتاب‌هایی است که هر خانم ایرانی باید بخواند.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

مانیفیست یک فمنیست چیما ماندا انگزی آدیشی

چیما ماندا از فعالان حقوق زنان، سخنران و نویسنده نیجریایی است. ماجرای نگارش کتاب مانیفیست یک فمنیست، جالب است. یکی از دوستان چیما به او می‌گوید: «من به زودی مادر خواهم شد، چطور می‌توانم دخترم را یک زن قوی بار بیاورم؟» چیما ماندا هم دست به قلم می‌شود و تصمیم می‌گیرد که یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی زنان را بنویسد. بخشی از کتاب: «مادر بودن، یک موهبت بزرگ است؛ اما خودت را تنها با مادر بودن تعریف نکن. کامل باش؛ زیرا این مطمئنا به نفع فرزندت هم خواهد بود.»

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

ژرفای زن بودن مورین مورداک

موریل مورداک در کتاب ژرفای زن بودن، توضیح می‌دهد که چرا بعضی زنان با وجود موفقیت‌ها و موقعیت اجتماعی خوب، باز هم رضایت درونی ندارند. در واقع این زنان با تحمل فشار کاری بیش از حد، خستگی و فرسودگی به «قله موفقیت» دست پیدا می‌کنند؛ در صورتیکه انتظار چنین آسیب‌هایی را نداشتند. چنین زنی بعد از این تجربه سعی دارد تا بخش زنانه و مردانه وجودش (آنیما و آنیموس) را با یکدیگر هماهنگ کند و به تعادل برسد.

کتاب‌های روانشناسی زنان

عاشق خودت باش سارا ماریا

یکی از کتاب‌های روانشناسی زنان، مناسب کسانی است که دوست دارند عشق، سلامتی و شادی را تجربه کنند و زندگی پربارتری داشته باشند. سارا ماریا یاد می‌دهد که برای رسیدن به این هدف، باید عاشق خودتان شوید. درواقع شما باید باور کنید که شگفتی‌ها و زیبایی‌های ارزشمندی درون شما نهفته است. شما ذاتا زیبا و ارزشمند هستید و به محض درک کردن این موضوع، زندگیتان هم شروع به تغییر خواهد کرد.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

اتاقی از آن خود ویرجینیا وولف

نویسنده یکی دیگر از کتاب‌های روانشناسی زنان، یکی از فعالان حقوق زن در قرن بیستم و یکی از بهترین نویسندگان زن است. با خواندن این رمان متوجه می‌شویم که زنان موفق، از کجا شرع کرده‌اند و با چه سختی‌هایی روبه‌رو شده‌اند. ویرجینیا وولف همچنین به این مسئله می‌پردازد که چرا تعداد شاعران و نویسندگان زن کمتر است. از نظر او نداشتن خلوتگاه، فرصت، پول و امکان تحصیل از دلایل این امر باشد.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

زنان زیرک – شری آرگو

چرا مردان عاشق زنان زیرک می‌شوند؟ خب، جواب این سوال را می‌توانید در کتاب زنان زیرک پیدا کنید. مردان همواره به دنبال زنانی هستند که برای رسیدن به خواسته‌هایشان قدم برمی‌دارند، محکم و قوی هستند و به راحتی نه می‌گویند. در واقع طبیعت مردان به دنبال کشف معما و ماجراجویی است. به همین خاطر همواره به زنانی اهمیت می‌دهند که قدرتمند هستند، در دسترس نیستند و برای خودشان ارزش زیادی قائل می‌شوند.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

سیزده کاری که زنان دارای ذهن قوی انجام نمی‌دهند – ایمی مورین

این کتاب هم در دسته کتاب‌های روان‌شناسی زنان قرار دارد. ایمی مورین سعی کرده است به تمام زنان یاد دهد تا اعتماد به نفس و خودباوری را در وجودشان پرورش دهند. میلیون‌ها زن قوی در جهان وجود دارد که نام آنها شنیده نشده است؛ اما تاثیر زیادی بر خانه و جامعه خود گذاشته‌اند. آنها سیزده کار را هرگز انجام نمی‌دهند. برای مثال خود را با دیگران مقایسه نمی‌کنند، از چالش‌های سخت فراری نیستند، سکوت نمی‌کنند، موفقیت خود را کم ‌اهمیت جلوه نمی‌دهند و غیره.

کتاب‌های روانشناسی زنان

زنانی که با گرگ‌ها می‌دوند‌ – کلاریسا پینکولا استس

بخشی از توضیحات کتاب: «در درون هر زنی، یک زن وحشی زندگی می‌کند. همان زنی که دارای نیرویی قدرتمند آکنده از بصیرت، شور و خلاقیت است. زن وحشی، طبیعت غریزی زنان را نشان می‌دهد که امروزه درحال انقراض است دکتر کلاریسا پینکولا استس، از داستان‌های اساطیری، کهن الگوها و افسانه‌های پریان استفاده کرده است تا راه اتصال مجدد به نیروی قدرتمند و طبیعت غریزی زنان را نشان دهد.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: کتاب‌ هایی که زندگی را تغییر می‌دهند


معرفی کتاب‌ های توانمندی و موفقیت زنان

زنان توانمند لوئیز ال هی

قدرت تنها مختص آقایان نیست؛ زیرا زنان قوی می‌توانند همسران موفقتر و شادتری باشند. البته در این مورد یک تصور قدیمی و نادرست هم وجود دارد؛ زیرا ما فکر می‌کنیم زن قوی یعنی زنی که به هیچ مردی نیاز ندارد. در صورتیکه زنان قوی خود را به خوبی می‌شناسند و نسبت به ارزش‌های خود آگاه هستند. لوئیز ال هی اعتقاد دارد که همه خانم‌ها باید به شانس‌های کوچک زندگی توجه کنند؛ زیرا دنیا عاشق انسان‌های قدردان و شاکر است.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

تغییر مسیر؛ زنان، شغل و میل به پیشرفت شریل سند برگ

تمرکز این کتاب بیشتر روی آینده کاری زنان می‌باشد و برای کسانی نوشته شده است که می‌خواهند توانایی‌های خود را بکار گیرند، پیشرفت کنند و به آرزوهایشان برسند. شریل سند برگ نویسنده، فعال اجتماعی و از مدیران ارشد فیسبوک است. او به خاطر فعالیت‌هایش در گوگل و فیسبوک، یکی از زنان تاثیرگذار و موفق محسوب می‌شود. پاراگرافی از کتاب که ذهن تمام خانم‌ها را به خود مشغول خواهد کرد: «چرا زنان کمتر از مردان باید به درجات عالی مدیریتی برسند؟»

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

میشل اوباما شدن – میشل اوباما

میشل اوباما شدن جزو یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی زنان است. همسر باراک اوباما و بانوی اول آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ بود. او این کتاب را به شکل زندگی‌نامه‌ خود منتشر کرد که درنهایت به کتابی الهام‌بخش در دنیا تبدیل شد. میشل در این کتاب نشان می‌دهد که چطور یک زن آفریقاییآمریکایی برای موفقیت در زندگی خود می‌جنگد. این کتاب حس شجاعت را در وجود زنان تقویت می‌کند و به آنها حال خوب می‌دهد.

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

وقتی زنان بخواهند – گریس بانی

این کتاب با بیش از صد خانم موفق، کارآفرین و تاثیرگذار در سراسر جهان مصاحبه می‌کند. وقتی زنان بخواهند واقعا فوق‌العاده است؛ زیرا فاکتورهای کلیدی رسیدن به موفقیت را با جزئیات شرح می‌دهد. بخشی از کتاب: «من به عنوان یک طراح زن، با داشتن یک شغل غیرمعمول و به عنوان یک آدم باملاحظه و مهربان باید بگویم که دوست دارم حسابی کار کنم و همه را راضی نگه دارم. خب، اگر این رویه را برای مدت طولانی ادامه دهید، خواهید شکست؛ زیرا یادتان می‌رود که باید از خودتان هم مراقبت کنید.»

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

زندگی‌های خیلی خوبجی کی رولینگ

امکان ندارد کسی نام هری پاتر را نشنیده باشد. خب، آیا نام خالق این اثر جاودانه را هم می‌دانید؟ با خواندن کتاب زندگی‌های خیلی خوب، می‌توانید با خانم جی کی رولینگ آشنا شوید. سخنرانی او در جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه هاروارد در سال 2008، به قدری تاثیرگذار و الهام‌بخش‌بود که کمی بعد به این کتاب کم حجم تبدیل شدبخشی از کتاب: «مهم نیست که زندگی چقدر طولانی است، مهم خوب بودن آن است. برای همه شما زندگی‌های خیلی خوب آرزو می‌کنم.»

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران

لحظه اوج ملیندا گیتس

چگونه قدرت بخشیدن به زنان دنیا را تغییر می‌دهد؟ این سوال اگرچه ساده به نظر می‌رسد؛ اما پاسخ به آن بسیار چالش‌برانگیز است. ملیندا گیتس یکی از توانمندترین و بانفوذترین زنان جهان محسوب می‌شود؛ زیرا بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت و همسر بیل گیتس است. این کتاب محصول بیست سال ماموریت و سفر او به شهرها و روستاها در گوشه و کنار جهان است. باراک اوباما درباره این کتاب می‌گوید: «داستان‌های الهام‌بخش این کتاب درباره کسانی که ملیندا در سراسر جهان با آنها ملاقات داشته است، دید ما را نسبت به مسائلی مانند ازدواج در سن کم و نابرابری‌ جنسی در محیط کار بهبود می‌بخشد.»

کتاب‌های روانشناسی زنان

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: مشهورترین کتاب‌های حوزه زنان و فمینیسم 


سخن آخر درباره کتاب‌ های روانشناسی زنان

خوشبختانه تعداد کتاب‌های روانشناسی زنان کم نیست. کتاب‌های معرفی شده در این مقاله، به اندازه کافی مفید هستند تا روی افزایش عزت نفس و خودباوری زنان جامعه تاثیر بگذارند. همین باعث می‌شود تا این کتاب‌ها منبعی الهام‌بخش برای به موفقیت رسیدن زنان باشند. اگر شما هم کتاب‌های دیگری را مطالعه کرده‌اید که تاثیر بسزایی بر سلامت روح و روانتان داشته است، حتما با ما به اشتراک بگذارید.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *