H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند ؛20 کتاب جذاب

فهرست مطالب

یکی از عوامل تاثیرگذار در رشد شخصی، مطالعه است؛ زیرا تا زمانی که نخوانید، نمیدانید چه چیزهایی وجود دارد. در واقع برای تغییر زندگی خود، باید کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند بخوانید. من در پنج سال گذشته، به طور جدی شروع به خواندن کتاب‌های مختلف کردمدر این مدت چند کتاب مسیر زندگیام را تغییر دادآنها من را در معرض حقایق باورنکردنی قرار دادند. علمی را به من نشان دادند که نمیدانستم وجود دارد.  داستانهایی را برایم تعریف کردند که هرگز نمیتوانستم تصور کنمآنها منی را که خیلی گریه نمی‌کنم، به گریه انداختند و به گونه‌ای خنداندند که گویی هیچ نگرانی ندارمزمانی که تنها بودم، من را همراهی کردند، بزرگترین زندگیها را به من نشان دادند و فهمیدم که میتوان به شکل‌های مختلف زندگی کرد

درنهایت کتاب‌ها به من اطمینان دادند که اشکالی ندارد همانی که هستم باشم؛ اما در کنارش باید رشد کنم. در این مقاله کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند معرفی خواهد شد. آنها نه تنها به شما درس می‌دهند؛ بلکه سرگرمتان هم می‌کنند و تعریف شما از معنای زندگی را تغییر می‌دهند. پیرسیگ میگوید: «هرچه بیشتر بخوانید، بیشتر آرام میشوید.» امیدوارم کتاب‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، به آرامش شما کمک کند. آثاری که بیشتر آن‌ها در لیست کتاب هایی که باید خواند قرار می‌گیرند. من مطمئن هستم که آنها شما را وادار خواهند کرد به زندگی از دید جدیدی نگاه کنید. تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

1- انسان خردمند: گشت و گذاری در تاریخ بشر / یووال نوح هراری

انسان خردمند کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

یووال نوح هراری در کتاب انسان خردمند، نه تنها داستانی از تکامل هستی و انسان‌های اولیه را تعریف کرده است؛ بلکه رفتار ما در زمین را نیز مورد بررسی قرار داده است. ژنتیک ما که با شامپانزه‌ها مشترک است، چگونگی رشد مغز و بدن ما، نحوه انقراض حیوانات دیگر، دلیل خوردن گندم، انقلاب کشاورزی، صنعتی و عصر سرمایه‌داری را به شما خواهد گفت

انسان خردمند داستان همه چیز استاگر این کتاب را بخوانید، متوجه خواهید شد که از 14 میلیارد سال پیش تا الان، چه اتفاق‌هایی افتاده است. اگر یک فرد 40 ساله از خواب بیدار شود و بگوید: «وای، من نمیدانم کی هستم و کجا هستم؟» شما میتوانید انسان خردمند را به او بدهید تا از تمام چیزهایی که تا به حال رخ داده و همچنین رویدادهای احتمالی آینده باخبر شود

خب، این فرد پس از خواندن انسان خردمند و مطلع شدن از اعمال و نقشه‌های انسان‌ها، ممکن است بگوید: «می‌شود دوباره من را بخوابانید؟» در یک کلام، انسان خردمند جزو کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند است. این اثر در بین کتاب هایی که افراد موفق می‌خوانند هم قرار دارد. در واقع همانطور که آلبوم عکس‌‌ سیاه و سفید پدربزرگ و مادربزرگ خود را نگاه میکنید، از طریق انسان خردمند هم می‌توانید با گذشته خود آشنا شوید.

خرید کتاب از کتاب ایران


2- انسان در جستجوی معنا / ویکتور فرانکل

ویکتور فرانکل

من به دنبال هدف زندگی بودمچرا اینجا هستیم، فضا چیست، چرا زندگی میکنیم و چرا هر روز یکسری کارها را انجام میدهیم؟ وقتی کتاب انسان در جستجوی معنا را خواندم، زندگی برایم معنای دیگری پیدا کرد. این کتاب سرگذشت یک بازمانده اردوگاه کار اجباری نازی‌ها را تعریف می‌کند. پس از پایان کتاب، مطمئن شدم که اکثر انسان‌ها، دلیل بزرگی برای زندگی یا ادامه آن ندارندنویسنده عذاب را به خوبی میشناخت؛ زیرا سالها در اردوگاه کار اجباری نازی‌ها بودنه تنها همسرش در اردوگاه زنان درگذشت؛ بلکه پدر، مادر و برادرش نیز دستگیر و کشته شدنداو همه چیز را از دست داد؛ اما امید خود را هرگز از دست نداد.

هر جمله از کتاب بیانگر این ایده است که با داشتن کوچکترین اهداف، می‌توانیم حتی در تاریکترین و سخت‌ترین شرایط به زندگی ادامه دهیم. این یکی از آن کتاب‌هایی است که ذهن را باز می‌کند و باعث می‌شود درک کنید که حضور ما در جهان، به اندازه کافی جادویی است. ما اینجا هستیم، نفس می‌کشیم، زندگی می‌کنیم و حالا باید به حرکت ادامه دهیم. ویکتور فرانکل نوشته است: «ما در اردوگاه‌های کار اجباری زندگی می‌کردیم. مردانی را به خاطر می‌آورم که در سلول‌ها قدم می‌زدند، دیگران را دلداری می‌دادند و آخرین تکه نان خود را می‌خوردندشاید تعداد آنها کم بوده باشد؛ اما شواهد کافی نشان می‌دهد که همه چیز را می‌توان از یک انسان گرفت جز یک چیز: آخرین آزادی و انتخاب او

خرید کتاب از کتاب ایران


از دست ندهید: خلاصه کتاب انسان در جستجوی معنا


3- آن فرانک: خاطرات یک دختر جوان / آن فرانک

آن فرانک

«همه ما با هدف شاد بودن زندگی میکنیمزندگی همه ما متفاوت و در عین حال یکسان است. در دراز مدت، تیزترین سلاح، روحیه مهربان و ملایم است. عظمت انسان در ثروت یا قدرت نیست؛ بلکه در شخصیت و خوبی استمردم فقط انسان هستند و همه عیب و کاستی دارند؛ اما همه ما با یک خوبی به دنیا آمدهایم

خاطرات آن فرانک، درباره دختر 13 ساله‌ای است که در آمستردام تحت اشغال آلمان مخفی شده بود. او بعدا به اردوگاه مرگ نازی‌ها فرستاده شد و در آنجا درگذشت. این کتاب درباره زندگی و منبع امید است؛ بنابراین بی‌شک، جزو کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند است.کتابی که امروزه به عنوان یکی از بهترین کتاب های زندگینامه شناخته می‌شود.

این دفتر خاطرات، متعلق به دختر جوانی است که بالغ‌تر از سن خود به نظر میرسد. ذهن او سرشار از ایدههای مثبت، عشق،آزادی بیان و خوبی است. آن فرانک به ما یاد می‌دهد که حتی اگر در بدترین شرایط هم زندگی کنیم، باز هم می‌توانیم قدردان زمان حال باشیم، زیبایی اطرافمان را ببینیم و زندگی کنیم.

من زمانی که به آمستردام سفر کردم، برای دیدن موزه آن فرانک (جایی که او دفتر خاطرات خود را در زمان پنهان شدنش نوشته بود) رفتم. متاسفانه زمانی که من رسیدم، موزه بسته شده بود. ساختمان را از بیرون تماشا کردم و به حرف آن فرانک فکر کردم: «زمانی که آفتاب و آسمان بی ابر وجود دارد، تا وقتی میتوانم از آنها لذت ببرم، چگونه میتوانم غمگین باشم؟»

تنها یک قانون وجود دارد که باید به خاطر بسپارید: به همه چیز بخندید و بقیه موارد را فراموش کنید! دفعه بعد که متوجه شدید دوستتان بابت از دست دادن شغل خود ناراحت است یا خواهرتان غصه سفر لغو شده را می‌خورد، این کتاب را به او بدهید

خرید کتاب از کتاب ایران


4- ماجراهای تام سایر / مارک تواین

اگر به داستان و ماجراجویی علاقه دارید، این کتاب جالب را بخوانیدماجراهای تام سایر یک کتاب کلاسیک برای کودکان است و من آن را در مقطع راهنمایی خواندماین کتاب یک طنز فرهنگی و اجتماعی است و ماجراهایی که در سال‌های بلوغ در ذهن پسران جوان می‌گذرد را نشان می‌دهد.

انسان‌ها چگونه به آنچه هستیم تبدیل می‌شوند؟ اگر به نیکی با ما رفتار شود، به نیکی پاسخ میدهیموقتی اسیر می‌شویم، سعی می‌کنیم خود را آزاد کنیماین کتاب نشان می‌دهد که ما انسان‌ها چگونه در سیستم قرار می‌گیریم و هیچ چیز بدون پرسش معنا ندارد.

تام سایر

خرید کتاب از کتاب ایران


5- ذن و فن تعمیر نگهداشت موتورسیکلت / رابرت م. پیرسیگ

این کتاب نه ساده است و نه کوتاه. ذن و فن تعمیر نگهداشت موتورسیکلت، ترکیبی کلاسیک از سفر، فلسفه و روانشناسی است.داستان آن دوچرخهسواری نویسنده با پسرش را در آمریکا روایتمیکند. همچنین به نظریه‌هایی درمورد اینکه زندگی چیست و چه چیزی مهم است می‌پردازد.

چرا نباید از سیستم‌ها و ماشینها فرار کنیم؟ اینکه تکنولوژی هم جزئی از تمام هنرهاست و هنر در درون تکنولوژی است. اینکه کیفیت چیست و چرا مهم است؟ چرا انسان‌ها از حقیقت فرار میکنند و بسیاری از نظریات فلسفی و روزمره دیگر که هسته اصلی کتاب را تشکیل میدهند.

بخشی از کتاب می‌گوید: «ما در بیشتر مواقع آنقدر عجله داریم که هرگز فرصت زیادی برای صحبت کردن نداریمنتیجه نوعی سطحی‌ بودن بی‌پایان و روزمره است. نوعی یکنواختی که سال‌ها بعد انسان را به این فکر می‌اندازد که این همه زمان صرف چه شد و متاسف می‌شود که دیگر همه چیز از بین رفته است.»

حقیقت در خانه‌تان را میزند و شما میگویید: «برو، من به دنبال حقیقت هستم.» خب، حقیقت میرودگیجکننده است، نه؟ این کتاب سفری متعالی است که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را در بر میگیرد. آیا از بین کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند، نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید؟ همین را بردارید.


درباره ذن بخوانید: آموزش و نحوه انجام مدیتیشن ذاذن یا ذن


6- زندگی به روایت بودا / اوشو

زندگی به سبک بودا کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

«اگر نتوانید به زندگی اعتماد کنید، به چه کسی اعتماد خواهید کرد؟ اگر نتوانید اجازه دهید زندگی در شما جریان یابد، این فرصت فوقالعاده برای زنده بودن را از دست خواهید دادآنوقت نگران می‌شوید، در ذهن خود گیر می‌افتید و در نتیجه احساس بدبختی خواهید داشت.»

هر روز یک فصل از زندگی به روایت بودا را بخوانید و آرامش پیدا کنید. من آن را در سفری به هیمالیا در سال 2014 خریدم. این کتاب تفسیر اوشو از کتابی مقدس است که برگرفته از نقل قولهای بودا است و توسط امپراتور چین در قرن اول پس از میلادی جمعآوری شده است.

این کتاب که به بیست و دو فصل تقسیم شده و مملو از حکایات خنده‌دار است، درمورد اینکه چرا انسان‌ها همیشه نگران هستند، چگونه می‌توانیم با خودمان و کائنات ارتباط برقرار کنیم، چگونه شاد باشیم، چگونه افکارمان را مدیریت کنیم، معنای مدیتیشن و ذهن‌آگاهی صحبت می‌کند. اینکه باید چه چیزی را دنبال کرد، چه چیزی را نادیده گرفت و چگونه این کار را انجام داد.

بخشی از کتاب: «نکته اساسی را باید فهمید: انسان خوشبختی می‌خواهد، به همین دلیل بدبخت استهر چه بیشتر بخواهید شاد باشید، بدبختتر خواهید شد. شما نمی‌توانید خواستهها را متوقف کنید، فقط میتوانید آن را درک کنیدبه یاد داشته باشید، هیچکس نمیتواند دست از آرزو کردن بردارد. واقعیت تنها زمانی اتفاق می‌افتد که تمایل متوقف شود.»


7- شازده کوچولو / آنتوان دوسنت اگزوپری

شازده کوچولو کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

شازده کوچولو در اصل به زبان فرانسوی با نام «Le Petit Prince» منتشر شده است. این کتاب برای کودکان نوشته شد؛ اما بعدها به یکی از تأثیرگذارترین، فلسفی‌ترین و برترین کتاب‌های زندگی تبدیل شد. این کتاب همچنین هنوز هم یکی از پرفروش ترین کتاب های جهان است. جالب است بدانید داستان آن براساس تجربیات واقعی نویسنده هنگام سقوط هواپیمای او در صحرا و گم شدنش در آنجا برای چند روز نوشته شده است. راوی در صحرا با شازده کوچولو صحبتمی‌کند که میگفت از ستاره دیگری آمده است.

او حرف‌های زیبایی می‌زند و میگوید: «اکنون این راز من است، یک راز بسیار ساده: فقط با قلب است که میتوان درست دید. در جایی که شما زندگی میکنید، مردم پنج هزار گل رز در یک باغ میکارند؛ اما آنچه که به دنبالش هستند را نمییابند. درصورتیکه آنچه به دنبالش میگردند را میتوان در یک گل رز پیدا کرد.»

«آنچه که مهم است، لذت‌های ساده‌ای است که فراوان هستند و همه ما می‌توانیم از آنها لذت ببریم. خوشبختی در اشیایی که دور خودمان جمع می‌کنیم نیستبرای یافتن آن، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که چشمانمان را باز کنیم اگر می‌خواهید تنها یک کتاب از کل این فهرست را بخوانید، اجازه دهید شازده کوچولو باشد.


8- شیرجه در خوشبختی / دانیل گیلبرت

برای درک علم شادی این کتاب را بخوانیدمن آن را به کسانی که میخواهند به شادی و احساسات با دیدی عینیتر نگاه کنند، به شدت توصیه میکنم. دو هزار سال است که فیلسوفان خود را موظف می‌دانند تا شادی را با فضیلت یکی بدانند؛ زیرا فکر میکنند ما باید این را بخواهیم.

خب، شاید هم حق با آنهاست؛ اما حتی اگر با فضیلت زندگی کردن عامل خوشبختی باشد، خود خوشبختی نیست. ما گذشته خود را به خوبی به یاد نمیآوریم؛ بنابراین نمیدانیم که خوشحال بودیم یا نبودیم یا در یک لحظه واقعا چه احساسی داشتیمما نمیدانیم چه چیزی در آینده ما را خوشحال خواهد کرد؛ زیرا احساسات و خواستههای ما با گذشت زمان تغییر میکند

آنچه میدانیم فقط زمان حال است و برای شاد کردن آیندهمان لازم نیست آن را کنترل کنیم؛ زیرا واقعا نمیدانیم در زمان آینده چه خبر استاز طرفی ممکن است به اشتباه پیش‌بینی کنیم که در حال حاضر چه احساسی داریماین کتاب روایت می‌کند که چگونه شادی یک تجربه ذهنی است. به عنوان یکی از مهمترین کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند، از دستش ندهید.

خرید کتاب از کتاب ایران

9- قدرت عادت / چارلز داهیگ

قدرت عادت کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

کتاب «قدرت عادت» یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌ها (حداقل برای من) بوده استاگرچه همه ما همیشه درمورد اهمیت عادت‌ها صحبتمی‌کنیم؛ اما چارلز داهیگ دست ما را محکم می‌گیرد و در دل آن می‌برد. جایی که به وضوح می‌بینیم چرا کاری را انجام می‌دهیم، روزانه چقدر تصمیم می‌گیریم و چگونه عادت‌ها می‌توانند خودکار شوند. برای همین هم قدرت عادت یک کتاب خوب برای تغییر عادت ها به شمار می‌رود.

در این کتاب خواهید خواند: «عادات قدرتمند؛ اما ظریف هستندآنها میتوانند بدون اطلاع ما ظاهر شوند یا میتوانند عمدا طراحی شوندآنها اغلب بدون اجازه ما اتفاق می‌افتند؛ اما می‌توانآن‌ها را با جا به جا کردن جزئیاتشان تغییر دادآنها زندگی ما را خیلی بیشتر از آنچه تصور میکنیم شکل میدهند. درواقع آنقدر قوی هستند که باعث میشوند مغز ما تحت فرمانشان درآید و هر چیز دیگری از جمله عقل کنار گذاشته شود.»

«هوس چیزی است که باعث ایجاد عادات میشودفهمیدن اینکه چگونه میل شدیدی را ایجاد کنید، ایجاد یک عادت جدید را نیز آسانتر می کندهر شب میلیون‌ها نفر دندان‌های خود را تمیز می‌کنند تا احساس خوبی داشته باشندهر روز صبح، میلیون‌ها نفر کفش‌های ورزشی خود را می‌پوشند تا اندورفین‌ را در بدن خود ترشح کنند

«قهرمانان کارهای خارقالعاده انجام نمی‌دهندآنها در واقع کارهای معمولی را بدون فکر انجام میدهندآنها عادتهایی که یاد گرفتهاند را دنبال میکنند هنگامی که این کتاب را می‌خوانید، تازه متوجه قدرت عادت‌ها می‌شوید. اگر میخواهید کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند داشته باشید یا زندگی شغلی، شخصی، روابط و سلامتی‌تان را بهبود بخشد، پس قدرت عادت کتاب شماست.

خرید کتاب از کتاب ایران


10- هنر یادگیری / جاشوا ویتزکین

جاشوا ویتزکین اعجوبه شطرنج و قهرمان بین‌المللی تایچی، ازطریق این زندگی‌نامه‌ نشان می‌دهد که فرآیند مهم‌تر از نتیجه است. او تأکید می‌کند که موفقیت، محصول جانبی و اجتناب‌ناپذیر یادگیری است. همچنین بینش‌های عملی درمورد هنر یادگیری هر مهارتی را ارائه می‌دهد

جاشوا ویتزکین نوشته است: «آنچه فهمیدم این است که تایچی و شطرنج، چیزهایی نیستند که در آنها بهترین هستم؛ بلکه من در هنر یادگیری بهترین می‌باشماین کتاب روش من را توضیح می‌دهد. ما باید بتوانیم کارها را به آرامی انجام دهیم تا بتوانیم به سریع و صحیح انجام دادن آنها امید داشته باشیم.»


11- برتری خفیف: کارهای کوچک اتفاقات بزرگ را می‌سازند / جف اولسن

برتری خفیف کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

برتری خفیف به ما نشان میدهد که چگونه انجام کارهای کوچک در‌ مدت زمان طولانی، میتواند زندگی ما را تغییر دهددر واقع متوجه خواهید شد که مردم به صورت جادویی عالی نمیشوند؛ بلکه با انجام مکرر سادهترین کارها این اتفاق می‌افتد. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که مرتبا حاضر شویم و کمی انجام دهیم.

در این کتاب خواهید خواند: «افراد موفق کارهایی را انجام میدهند که افراد ناموفق حاضر به انجامشان نیستندآنها هر روز به جای مقاومت در برابر این کارها، آنها را انجام می‌دهندآنها حاضر نیستند تحت تأثیر احساسات یا افکارشان قرار گیرندآنها براساس باورهایشان بر زندگی‌ خود حکومت می‌کنند و چه بخواهند چه نخواهند، کارهایی که لازم است را انجام می‌دهند

«افراد موفق به طور مداوم با نگرش خوب در یک دوره زمانی طولانی، با یک انگیزه شدید و با پشتوانه ایمان ظاهر میشوندآنها مایل هستند بهای موفقیت را بپردازند و برتری خفیف را تمرین کنندافراد موفق می‌دانند که نگرانی در زندگی همه وجود دارد و زمانی که برایشان پیش می‌آید، آن را در آغوش می‌گیرند؛ زیرا می‌دانند این کار آنها را اصلاح می‌کند و درک آن‌ها از ریتم زندگی را عمیق‌تر می‌سازد.»

خرید کتاب از کتاب ایران


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب برتری خفیف


12- بیگانه / آلبر کامو

بیگانه

در این روایت کلاسیک اگزیستانسیالیستی، مورسو (قهرمان داستاننه هرگز پشیمان شد و نه خود را با هنجارهای اجتماعی وفق داد. او فقط سعی نمی‌کرد که دیگران او را دوست داشته باشند یا او را بپذیرنداو بدون توجه به واکنشهای جامعه و حتی گاهی‌اوقات درحالیکه ناآگاهانه خود را در معرض خطر قرار میداد، کاری که لازم بود را انجام می‌داد.

این کتاب کوچک را بخوانید تا بفهمید چقدر مهم نیست. چگونه مردم بیشتر کارها را فقط برای همراهی جامعه انجام می‌دهند. چگونه شرایط خود را قبول کنیم و آنچه که باید بگوییم را بگوییمدر میان بهترین کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند، این یکی از بهترین‌هاست.

بخشی از کتاب: «مادر من امروز فوت کرد یا شاید دیروز، نمی‌دانماغلب فکر می‌کردم که اگر مجبور می‌شدم، در تنه تو خالی یک درخت مرده زندگی می‌کردم و کاری جز نگاه کردن به آسمان بالای سرم نداشتم. درنهایت به آن عادت می‌کردمتصور مادرم این بود که مردم در آخر میتوانند به هر چیزی عادت کنند و اغلب درموردش صحبت میکرد.»

خرید کتاب از کتاب ایران


13- تاریخچه تقریبا همه چیز: سفری میان فضا و زمان / بیل برایسون

تاریخچه همه چیز

اگر میخواهید درحالیکه مدام میخندید، کتابی درباره علم بخوانید، تاریخچه تقریبا همه چیز را بخوانید. حتی اگر احساس ناراحتی یا عصبانیت میکنید، این کتاب را بردارید تا متوجه شوید در مقیاس بزرگتر، چیزهایی که ما از آنها ناراحت هستیم چقدر کوچک هستند. کتابی که از بهترین آثار برای افزایش اطلاعات عمومی به شمار می‌رود.

در این کتاب جذاب خواهید خواند: «تلویزیون خود را روی هر کانالی که دریافت نمیشود تنظیم کنید. حدود یک درصد از پارازیتی که میبینید، مربوط به بقایای بیگ بنگ استپس دفعه بعد که شاکی بودید چرا تلویزیون چیزی را نشان نمی‌دهد، به یاد داشته باشید که همیشه میتوانید تولد جهان را تماشا کنید.»

«هر اتمی که در وجود خود دارید، از چندین ستاره عبور کرده و در راه تبدیل شدن به شما، بخشی از میلیون‌ها موجود زنده بوده استهریک از ما یک عالمه اتم داریم و هنگام مرگ کاملا بازیافت می‌شویم. تعداد قابل‌توجهی از اتم‌های ما (گفته می‌شود برای هر نفر تا یک میلیارد) احتمالا زمانی متعلق به شکسپیر بوده استچند تا از این چند میلیارد دیگر از بودا، چنگیزخان و هر شخصیت تاریخی دیگری که می‌خواهید نام ببرید، آمده است

خرید کتاب از کتاب ایران


14- زندگینامه بنجامین فرانکلین / بنجامین فرانکلین

بنجامین فرانکلین کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند

زندگینامه بنجامین فرانکلین، بینشی عمیق به ذهنهای بزرگ میدهداین کتاب نشان میدهد افرادی که به میزان زیادی توجه می‌کنند و جرات دارند از بینایی خود استفاده کنند، دائما خود را در حال پیشرفت می‌بینندگاهی پشتکار و توجه به جزئیات کافی است.

شور و شوق برای یادگیری در سراسر این کتاب بیداد میکند!بنجامین فرانکلین می‌گوید: «من در سال 1733 شروع به مطالعه زبانکردمخیلی زود آنقدر به زبان فرانسه مسلط شدم که توانستم کتاب‌ها را به راحتی بخوانمسپس ایتالیایی را شروع کردم

یکی از آشنایان مدام من را وسوسه می‌کرد تا با او شطرنج بازی کنمبا توجه به اینکه بازی کردن، زمان زیادی از من می‌گرفت و مانع مطالعه می‌شد، مدت‌ها از بازی کردن خودداری کردم. مگر به این شرط که برنده هر بازی، حق تحمیل یک وظیفه را به بازنده داشته باشد

مثلا من به عنوان بازنده مجبور بودم دستور زبان حفظ کنم، ترجمه کنم یا غیرهاز آنجا که ما تقریبا مساوی بازی میکردیم، بدین ترتیب یکدیگر را مجبور به یادگیری زبان کردیم. پس از ایتالیایی و با کمی زحمت، به همین شکل اسپانیایی را هم یاد گرفتم و توانستم کتاب‌های بیشتری بخوانم


15- تو همانی که می‌اندیشی / جیمز آلن

افکار همه چیز هستند. ما همان چیزی هستیم که بارها و بارها به آن فکر می‌کنیم. یاد بگیرید که ابتدا زندگی موردنظر خود را در ذهن‌تان بسازید، سپس با تلاش و پشتکار آن را به واقعیت تبدیل کنید. بله، کلاسیک، کوتاه و ساده؛ اما قدرتمند که بدون شک جزو کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند است.

خرید کتاب از کتاب ایران


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب تو همانی که می‌اندیشی


16- اداره پست / چارلز بوکوفسکی

اداره پست

«صبح زود بود و من هنوز زنده بودم. فکر کردم شاید رمانی بنویسمسپس انجام دادم

اداره پست اولین رمان بوکوفسکی بود. من این کتاب را دوست دارم؛ زیرا واقعی و خام است و به زبان ساده نوشته شده استبوکوفسکی هیچ چیز را سخت نکرد و چنین صداقتی حتی در دنیای خیالی هم نادر است. شما چند بار در روز تظاهر می‌کنید؟ این کتاب شما را به فکر فرو می‌برد.

خرید کتاب از کتاب ایران

17- ماشین زمان / هربرت جورج ولز

کتاب ماشین زمان که در سال 1895 نوشته شده است، دیدگاه جالبی درمورد آینده ارائه میدهدراوی کتاب ماشین زمان میسازد و به آینده‌ای دور سفر میکندسپس تجربه خود را از دیدن زندگی آینده بسیار عالی به اشتراک می‌گذارد که در آن بشر آرام گرفته بود، رشد متوقف شده بود و دیگر ما را به چالش نمیکشید. این کتاب یک تفسیر عالی درمورد چگونگی پیشرفت در حین حل مسائل و همچنین تمایل ما به کشف ناشناختهها است.


18- پرنده به پرنده: درس‌هایی درباره نوشتن و زندگی / آن لاموت

پرنده به پرنده

اگرچه این کتاب برای نویسندگان است؛ اما ایدههای آن درمورد سخت کار کردن، باور کردن خود، فکر نکردن به نتایج، خوب بودن، زندگی کردن و لذت بردن از زندگی میتواند به همه ما کمک کند. پس این کتاب را بخوانید تا اگر نویسنده بهتری نشدید، انسان بهتری شوید.

من سال‌ها پیش و زمانی که به تازگی نویسندگی را جدی‌تر شروع کرده بودم، به طور تصادفی با پرنده به پرنده آشنا شدمآن لاموت از نویسندگان میخواهد که صبور باشند. او می‌گوید: «شما مسئول تمام اتفاقاتی هستید که برای شما اتفاق افتاده استشما داستان‌‌هایتان را بگوییدمردم اگر میخواستند شما خوبی آنها را بنویسید، باید بهتر رفتار میکردند.»

«یکی از موهبت‌های نویسنده بودن این است که بهانه‌ای برای انجام کارها، رفتن به مکان‌های مختلف و جستجو را به شما می‌دهدموهبت دیگر نوشتن این است که به شما انگیزه می‌دهد تا از نزدیک به زندگی نگاه کنید، به همان زندگی که به سادگی از کنارش رد می‌شوید و آن را رها می‌کنید

خرید کتاب از کتاب ایران


19- هفت عادت مردمان موثر / استفان کاوی

به معنای واقعی یک شاهکار عملی را خواهید خواند؛ زیرا دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های آسانی را ارائه می‌کند. از طرفی هم برای افراد شاغل و هم برای دانشجویان مفید است. این یک کتاب کلاسیک در حوزه مدیریت و رهبری است؛ برای همین خواندن آن برای هرکسی که در موقعیت نفوذ قرار دارد واجب است.

خرید کتاب از کتاب ایران


حتما بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر


20- آنا کارنینا / لئو تولستوی

آنا کارنینا

من همیشه تصور می‌کردم که تولستوی خواندن سخت است؛ اما با خواندن این کتاب از سادگی کلامش شگفتزده شدم. داستان آناکارنینا در اواخر قرن نوزدهم در مسکو، پترزبورگ و حومه روسیه اتفاق میافتد و زندگی معاصر و ممتاز روسیه را نشان می‌دهد. اینکتاب میتواند چیزهای زیادی درمورد زندگی بیاموزد.

دو پاراگراف از آنا کارنینا: «شاید شما شیوه زندگی من را دوست داشته باشید یا نداشته باشید، این برای من ذره‌ای اهمیتی ندارداگر می‌خواهید من را بشناسید، باید با من محترمانه رفتار کنید. زن میخواهد حقوق داشته باشد، مستقل باشد، تحصیل کرده باشداو تحت ستم است و با آگاهی از ناتوانیهایش، تحقیر شده است.»

خرید کتاب از کتاب ایران

کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند ؛ جمع بندی

سعی کردیم در این مقاله شما را با برخی از بهترین آثاری که زندگی شم را تغییر می‌دهد آشنا کنیم. البته بیشتر این مقاله برگرفته از تجربیات خود نویسنده بود. اما از شما خواهش می‌کنیم که حتما کتاب‌های تاثیرگذاری که در زندگی خود خواندید و تغییری در شما به وجود آوردند را به ما معرفی کنید. اینگونه لیست کتاب‌هایی که زندگی را تغییر می‌دهند در این مقاله طولانی تر خواهد بود.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *