H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

خلاصه و معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی
خلاصه و معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی جیمز آلن

فهرست مطالب

تا به حال به نقش افکار خود در زندگی شخصیتان فکر کرده‌اید؟ هر کدام از ما افکار متفاوتی را در سر داریم. گاهی اوقات این افکار موجود درون ذهن ما هستند که جهان اطرافمان را شکل می‌دهند. گاهی وقت‌ها هم این موضوع برعکس است و شرایط زندگی ما افکار درون ذهنمان را تغییر می‌دهد. در هر دو صورت نقش افکار در چگونگی زندگی کردن ما و نگرشمان به این دنیا بسیار پررنگ است. در این مقاله قرار است به معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی بپردازیم. این اثر که در سال 1903 توسط جیمز آلن نوشته شده است، از اولین کتاب‌های خودیاری به حساب می‌آید. در واقع این کتاب از زمان انتشار تاکنون الهام بخش نویسندگان برخی از بهترین کتاب های روانشناسی بوده است. حال بیایید با نویسنده و خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی بیشتر آشنا شویم.

 

جیمز آلن ؛ نویسنده کتاب

جیمز آلن

جیمز آلن نویسنده انگلیسی است که بیشتر به خاطر آثار خود در زمینه تفکر و قدرت فکر شناخته می‌شود. او را یکی از بنیان گذاران کتاب‌های خویاری می‌دانند. کتاب تو همانی که می اندیشی سومین اثر او به حساب می‌آید. در واقع آلن با نوشتن این کتاب، فلسفه خود را به جهانیان معرفی کرد. کتابی که خیلی زود در سراسر دنیا مورد استقبال مردم قرار گرفت و موجب شهرت جهانی جیمز آلن شد. هرچند که این شهرت چندان طولانی نبود و او 9 سال بعد از انتشار این کتاب درگذشت. اما تاثیری که آلن بر روی کتاب‌های خودیاری و به طور کلی این جریان گذاشت انکار ناپذیر است. از زمان انتشار این کتاب تا به امروز نویسندگان زیادی همچون آنتونی رابینز با الهام گرفتن از این اثر آثاری را خلق کرده‌اند. گیتی خوشدل این کتاب را در ایران ترجمه و نشر قطره نیز آن را به چاپ رسانده است.

 

 

کتاب تو همانی که می اندیشی درباره چیست؟

خلاصه و معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی

به باور جیمز آلن، افکار ما بزرگترین قدرتی هستند که مسیر زندگیمان را تغییر می‌دهند. پس خلوص افکار زندگی خالصانه‌ای را به ما هدیه خواهد کرد. در واقع هرچقدر که ما افکار اضافی و منفی را دور بریزیم و به جای آن‌ها به مغزمان اجازه دهیم تا چیزهای مهمتر را در نظر داشته باشد، زندگیمان نیز به همان میزان تغییر خواهد کرد. کنترل افکار و مدیریت ذهن باعث می‌شود تا افراد بتوانند راه درست را در زندگی خود انتخاب کنند. در واقع آنطور که آلن می‌گوید:

  • افکار شما شخصیتتان را شکل می‌دهند.
  • شخصیت شما جهان بینی و نگرشتان را تغییر می‌دهد.
  • نگرش شما به زندگی می‌تواند شرایط زندگیتان را تغییر دهد.

بنابراین می‌توان گفت که به دست گرفتن کنترل افکار می‌تواند زندگی ما را دگرگون کند. در واقع قدرتی که در مغ ما نهفته است می‌تواند کنترل تمامی بخش‌های بدنمان را نیز بر عهده بگیرد. به این ترتیب اصلاح افکار حتی می‌تواند بر روی سلامت جسمی ما نیز تاثیر مثبتی بگذارد. البته این به آن معنا نیست که منشا تمام بیماری‌‎ها افکار بد و اشتباه ما هستند. در طول بیش از صد سالی که از تاریخ چاپ این کتاب می‌گذرد، هزاران نفس توانسته‌اند با استفاده از راهکارهای موجود در آن زندگی خود را تغییر دهند. پس به شما توصیه می‌کنیم با عضویت در باشگاه کتابخوانی و مطالعه خلاصه این کتاب، فرصتی طلایی را برای ایجاد تغییر در زندگی خود به وجود آورید.

 

کتاب تو همانی که می اندیشی شامل چه بخش‌هایی است؟

کتاب انگلیسی خلاصه و معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی

 

این کتاب در 7 بخش نوشته شده است. جیمز آلن اثر خود را با این جملات که در انگلیسی به شکل یک شعر نوشته شده‌اند آغاز می‌کند:

ذهن بالاترین قدرت درون بدن است که همه چیز را شکل داده و می‌سازد
و انسان، همواره از درون ذهن خویش برون می‌آید
و تا به ابد از ابزار تفکر برای شکل دادن خواسته‌هایش استفاده می‌کند
هزاران خوشی و ناراحتی را درون ذهن خویش تجسم می‌کند
او در خفا فکر می‌کند تا به نتیجه دلخواهش برسد
در حالی که همیشه عینک محیط را بر چشم دارد.

سپس او کتاب را  در 7 فصل ادامه می‌دهد که عبارتند از:

  1. اندیشه و شخصیت
  2. تاثیر اندیشه بر شرایط
  3. تاثیر اندیشه بر سلامتی و بدن
  4. اندیشه و هدف
  5. نقش اندیشه در موفقیت
  6. بینش و ایده‌آل‌ها
  7. وقار

همچنین بخوانید: مقابله با افکار منفی


این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

تقریبا همه! کتاب کوچک و کوتاه آلن به درد تمام کسانی می‌خورد که دوست دارند کنترل افکارشان را به دست بگیرند. حیمز آلن به خوبی توضیح می‌دهد که چرا تسلط بر افکار تا این اندازه در افزایش شانس موفقیت ما مهم است. در واقع زمانی که شما از توانایی‌ها و ظرفیت حقیقی خود آگاه شوید، اعتماد به نفس شما هم افزایش پیدا می‌کند. عاملی که موجب افزایش شانس موفقیت شما شده و رسیدن به اهدافتان را برای شما ساده‌تر می‌کند.  نکته مهمی که درباره کتاب تو همانی که می اندیشی وجود دارد سبک بودن مطالب آن است. این یعنی علاوه بر سادگی متن، حجم خود کتاب هم بسیار کم است. علاوه بر این ما سعی کردیم که در خلاصه کتاب تو همانی که می‌اندیشی نهایت تلاش خود را به کار گیریم تا شما بتوانید در کمترین زمان از تمامی نکات موجود در این اثر فوق‌العاده استفاده کنید.

مرد متفکر

جملات خواندنی از این کتاب

“کنترل شخصی نیروی شماست، افکار صحیح مهارتتان و آرامش شما قدرت شما خواهد بود.”

“شرایط و اوضاع خارجی زندگی یک فرد همیشه رابطه مستقیمی با طرز فکر وی دارد.”

“انسان کاملا برگرفته از چیزهایی است که به آن‌‌ها می‌اندیشد. شخصیت او خلاصه‌ای از تمام افکارش است.”

“تنها چیزی که یک فرد را محدود می‌‌کند افکار و اندیشه‌هایی است که در سر دارد.”

“انسان‌ها مدم به دنبال تغییر شرایط پیرامون خود هستند. اما هیچکس دوست ندارد که خود را تغعییر دهد. “

“این افراد رویا پرداز هستند که دنیا را نجات داده‌اند. “

“تمام شکست‌ها و پیروزی‌های یک فرد برگرفته از افکار و اندیشه‌های خود او هستند.”

“بدن، خدمتکار ذهن است چرا که همیشه از دستورات پردازش شده توسط ذهن پیروی می‌کند.”

“موقعیت‌هایی که انسان از قرار گرفتن در آن‌ها رنج می‌برد، معمولا نتیجه عدم تناسب افکار او هستند.

 

کتاب مورد علاقه آنتونی رابینز

تونی رابینز

 

آنتونی رابینز نویسنده و سخنران انگیزشی مشهور آمریکایی است که در مقاله انتخاب کتاب برای هدیه پیشنهاد تهیه کتاب مدیریت زندگی او را به شما داده بودیم. او که در طول سال‌ها فعالیت خود کتاب‌های زیادی را مطالعه کرده و به دیگران پیشنهاد داده است، همیشه در مورد یک کتاب تاکید زیادی دارد. بله، درست حدس زدید. کتاب تو همانی که می اندیشی از جمله آثاری است که رابینز همیشه خواندن آن را به دیگران توصیه می‌کند. به عقیده او این کتاب در عین کوتاه و کوچک بودن، نکات بسیار مهمی را در دل خود گنجانده است. اما بیایید ببینیم 3 درس مهمی که تونی رابینز از این کتاب گرفته چه بوده است؟

1- سرنوشتتان را کنترل کنید: سرنوشت، قسمت یا هرچیز دیگری که شما اسمش را بگذارید واقعی نیستند. اگرچه هیچکس نمی‌تواند محیط اطرافش را به طور کامل تغییر دهد، اما تغییر افکار ما باعث تغییر نگرشمان به دنیا خواهد شد. اتفاقی که تاثیر خود را بر محیط هم خواهد گذاشت.

2- باغ ذهنتان را بیارایید: درست مانند باغبانی که باغچه‌اش را از شر علف‌های هرز خلاص می‌کند، شما هم باید یاد بگیرید که با از بین بردن و یا عدم توجه به افکار منفی و اشتباه باغ ذهن خود را آراسته کنید.

3- بزرگ بیندیشید: رویا پردازی برای موفق شدن الزامی است. پس همیشه رویاهای بزرگی در سر بپرورانید و با اندیشه و عمل صحیح به سمت اهدافتان حرکت کنید.

ترجمه فارسی خلاصه و معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی

خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی ؛ سخن پایانی

همانطور که دیدید این اثر از بهترین و مشهورترین کتاب‌های خودیاری به حساب می‌آید. مطالعه خلاصه کتاب و استفاده از نکات به کار رفته درون آن، شانس موفقیت شما را چند برابر خواهد کرد. پس توصیه می‌کنیم همین حالا در باشگاه کتابخوانی ما عضو شده و خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی را مطالعه کنید.

 

اینجا
خلاصه و معرفی کتاب تو همانی که می اندیشی

معرفی و خلاصه کتاب تو همانی که می اندیشی جیمز آلن

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن