H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

آموزش زبان انگلیسی از پایه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

آموزش زبان انگلیسی از پایه

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

7 توصیه برای شروع آموزش زبان از پایه

فهرست مطالب

قدم اول همیشه مهمترین قدم است. مخصوصا اگر به دنبال یادگیری یا آموزش زبان انگلیسی هستید، اینکه بدانید کار را از کجا شروع کنید به شما کمک بسیاری خواهد کرد. اگر زبان آموز مبتدی زبان انگلیسی هستید یا قصد دارید آموزش زبان انگلیسی را از پایه شروع کنید، اینجا ۷ نکته برای شروع راحت‌تر یادگیری زبان انگلیسی آورده‌ایم. توصیه‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم از سطح پایه در آموزش زبان انگلیسی اهمیت دارند. برای مثال باعث احساس پیشرفت و افزایش احساس ارزشمندی در شما می‌شود. بنابراین، این نکات را از پایه هنگام گذراندن دوره آموزش زبان خوب یاد بگیرید زیرا در پیشرفت و تقویت اراده شما تاثیر خواهد داشت. 

 

۱- تمرین کنید

یادگیری هر هنر یا مهارتی مانند باشگاه رفتن است. یعنی فقط وقتی عضلات قوی خواهید داشت که هر روز تمرین کنید. در یادگیری زبان هم همین قانون درست است: تمرین کردن از شما یک آدم ویژه می‌سازد. لازم نیست با شروع آموزش زبان از سطح پایه هر روز ۳ ساعت در برنامه خود برای تمرین کردن داشته باشید. روزی حداقل ۱۵ دقیقه هم کافی است. مثلا به یک آهنگ یا پادکست گوش دهید. یا چند صفحه از کتابی بخوانید، حتی می‌توانید بازی کنید. در سری مقالات آموزش زبان انگلیسی به معرفی بهترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی با بازی، یا آموزش زبان با انیمیشن پرداخته‌ایم که همین حالا هم می‌توانید به سراغشان بروید.  

آموزش زبان انگلیسی از صفر
محدودیت سنی برای شروع آموزش زبان از پایه وجود ندارد. فقط کافی است اراده کنید یاد بگیرید.

۲- فقط کلمه یاد نگیرید

اگرچه زبان‌آموزان کودک و نوجوان که زبان انگلیسی را از پایه شروع می‌کنند بیشتر دوست دارند کلمات را از روی کارت‌ کلمات بخوانند، بزرگسالان دوست دارند با شروع دوره‌های آموزش زبان از پایه مانند انگلیسی‌زبانان صحبت کنند. بهترین روش برای داشتن یک تجربه عالی از کلمات این است که اگر یادگیری عبارات را جایگزین کنید، ساده‌تر جملات را خواهید ساخت.

حتی بهتر است از همان زمان شروع آموزش زبان از پایه کالوکیشن یا همایند کلمات را یاد بگیرید. مثلا اگر بدانید  Having breakfast با Making breakfast چه تفاوتی در معنی دارند آن را در موقعیت صحیح به کار می‌برید.  

۳- دست از تلاش کردن برندارید

قطعا وقتی از صفر زبان انگلیسی را شروع می‌کنید همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد. در روند یادگیری و آموزش زبان از پایه هم این مسئله صدق می‌کند. اما مهم‌ این است که پذیرفته‌اید آموزش زبان را از پایه بگذارنید. پس همیشه تلاش کنید. برای اینکه انگیزه‌تان را در یادگیری حفظ کنید، هدف از یادگیری را برای خودتان مرور کنید. مثلا همکار جدید گروه فنی یکی از زبان‌آموزان من اهل کنیا بود و فقط انگلیسی متوجه می‌شد. پس این فرد لازم داشت برای هماهنگ‌کردن مسئولیت‌ها با او به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند.

نکته بعدی این است که وقتی اشتباه می‌کنید آن‌ها را جایی بنویسید که تکرارشان نکنید. اشتباه کردن هیچ ایرادی ندارد و نشان دهنده ضعف شما در یادگیری نیست. درواقع، یکی از نشانه‌هایی که اثبات می‌کند شما در حال یادگیری و پیشرفت هستید اشتباه کردن است. البته به  شرطی که آن را تکرار نکنید. هر موقع حتی از پایه آموزش زبان احساس کردید برای تقویت مهارت‌های مختلف به راهنمایی نیاز دارید مقاله تقویت زبان انگلیسی را مطالعه کنید زیرا انواع منابع را برای مهارت‌های مختلف به شما معرفی کرده‌ایم.

آموزش زبان از پایه
برای یادگیری بهتر کلمات تصویرسازی کنید یا از روش چشم پرنده استفاده کنید.

۴- اشیا را نام گذاری کنید

گاهی اوقات مطالبی که یاد میگیرید یا فراموش می‌کنید. ما به شما می‌گوییم که اشکالی ندارد چراکه روش‌های زیادی برای رفع این مسئله وجود دارد. یکی از این روش‌ها چسباندن کاغذهایی با اسم انگلیسی هر شی است. مثلا بنویسید calendar و آن را روی تقویم رومیزیتان بچسبانید. سعی کنید با کاغذهای رنگی متفاوت این‌کار را برای اشیا مختلف انجام دهید. توصیه می‌کنیم از روش‌هایی که برای حفظ لغات قبلا به آن‌ها اشاره کرده‌ایم غافل نشوید. برای بقیه مهارت‌ها هم بهترین روش های یادگیری زبان را امتحان کنید تا در ادامه سرعت یادگیری و به خاطرسپاری شما افزایش یابد. 

برای یادگیری گرامر نیز می‌توانید از دفترچه‌های راهنما استفاده کنید. مثلا قسمت انگلیسی دفترچه راهنمای استفاده از لباس‌شویی را بردارید و سعی کنید جملات را تحلیل کنید. به عبارتی وقتی فاعل، فعل و مفعول جمله را بشناسید، ساده‌تر اجزای جمله را کنار هم قرار می‌دهید. برای مثال:

.Do not put your hand, foot or anything under the washing machine while the machine is on

برای خودتان تحلیل کنید که:

Do not فعل کمکی منفی

Put فعل

Your hand, foot or anything مفعول

Under the washing machine قید مکان

While  حرف اضافه زمان

The washing machine فاعل

Is فعل

On  صفت

به همین شکل کم‌کم بهتر با ساختارها و الگوها آشنا خواهید شد و جملات پیچیده‌تری را تحلیل خواهید کرد.

مدت زمان یادگیری زبان انگلسی از پایه تا پیشرفته به عوامل زیادی مانند مدت زمان تمرین و دوره‌های آموزشی شما دارد. اما اگر در سه ماه مداوم تمرین کنید تقریبا توانایی صحبت کردن در مورد مسائل روزمره را از خود نشان خواهید داد.

۵- دوستان و خانواده‌تان را هم در یادگیری سهیم کنید

یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت در یادگیری مخصوصا وقتی به تازگی آموزش زبان را از پایه شروع کرده‌اید، حمایت شدن است. یعنی بهتر است به بقیه بگویید چه یاد گرفته‌اید و وفتی آن‌ها تحت‌تاثیر شما قرار بگیرند، انگیزه بالایی برای ممارست خواهید داشت.

[sc name=”paligelot_banner”][/sc]

مثلا یک ویدیو سلفی از خودتان بگیرید و ابتدا خودتان سپس اعضای خانواده‌تان را معرفی کنید. هر هفته اطلاعات جدیدی به آن اضافه کنید یا موضوع آن را تغییر دهید. بعد از یک ماه بازگردید و آن‌ها را مرور کنید. خیلی لذت بخش است که ببینید پیشرفت داشته‌اید. یک روش دیگر هم وجود دارد. برای یکی از دوستانتان که انگلیسی بلد نیست یا زیاد مسلط نیست یک نامه بنویسید. به این شکل هر چه دلتان خواست می‌نویسید و او متوجه اشتباهات شما نخواهد شد.

۶- هدفگذاری کنید

قبل از اینکه استرس بگیرید حالا من هیچ نمی‌دانم پس چطور شروع خوبی در آموزش زبان از پایه داشته باشم، از خودتان بپرسید من برای چه کاری به یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارم. خوب، به این صورت یک محدوده یادگیری مشخص برای خودتان تعیین کرده‌اید. مثلا اگر با ویزای همراه وارد کشور انگلیسی‌زبان خواهید شد و برای خرید به زبان انگلیسی نیاز دارید، لازم است جملات و کلمات مرتبط را یاد بگیرید. برای مثال:

?Where are the changing rooms

?Can I pay by credit card

برای اینکه میزان پیشرفت خودتان را بهتر متوجه شوید، هر روز یا هر هفته هر آنچه یاد گرفته‌اید را در دفترچه‌ای ثبت کنید. یادتان باشد برای هفته بعد باز برنامه‌ریزی کنید.

آموزش زبان انگلیسی از پایه رایگان
برای مطمئن شدن از متن‌های نوشتاری خود از یک دوست یا معلم کمک بگیرید.

۷- خوش بگذرانید

یک مجله علمی زبان اشاره می‌کند که شروع یادگیری انگلیسی زبان با دوره‌های آموزش از پایه اصلا به شکلی نیست که بتوان گفت مثل آب خوردن است! در واقع، هم چالش‌برانگیز هم سخت است. اما اگر یاد بگیرید احساسات و نظریات خودتان را به زبان انگلیسی بیان کنید، احساس فوق‌العاده‌ای هنگام یادگیری به شما خواهد داد. کاربرد مطالبی که یادگرفته‌اید در هر زمینه‌ای به شما اعتماد به نفس این را خواهد داد که با دیگران صحبت کنید، سفر کنید و در محیط‌های کاری انگلیسی‌زبان مشغول شوید.

[sc name=”gelat504″][/sc]

راستی یادتان باشد که به اشتباهاتتان بخندید زیرا مهم‌ترین نکته داشتن لذت یادگیری و استمرار آموزش است. اگر دوست داشتید از پایه آموزش زبان انگلیسی را به صورت آنلاین شروع کنید بهترین اپلییکشن‌های آموزش زبان را بشناسید. برنامه‌های آنلاین می‌تواند یکی از راه‌های افزایش مطالعه برای افراد پر مشغله باشد و مانع تعویق انداختن یادگیری شود. 

توصیه آخر برای آموزش زبان انگلیسی از پایه

در این مقاله از نکاتی صحبت کردیم که قبل از ثبت نام و شروع آموزش زبان از پایه بهتر است بدانید. برای حفظ روند یادگیری، از اهمیت ممارست و هدفگذاری گفتیم و از نقش اطرافیان شما و منابع مختلف در حفظ انگیزه ادامه دادن یادگیری صحبت به میان آوردیم.

اما باز هم تعدادی نکته ریز هست که شاید برای شما هم جواب بدهد. مثلا در بازه‌های کوتاه مطالعه کنید و برای شروع ابزارهای آموزشی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. همه وسایل و خوراکی‌های مورد نیازتان را قبل از مطالعه کنار دستتان قرار دهید تا مجبور نشوید از جای خود بلند شوید. اگر با دوستی قرار است تمرین کنید، حتما برای مدت زمان یادگیری قانون تعریف کنید و متمرکز ادامه دهید. ما برای این شروع فوق العاده به شما تبریک می‌گوییم.

یادگیری واقعی و اصولی زبان انگلیسی

اگر میخوای انگلیسی واقعی رو بر اساس مهارت های یادگیری و نوروساینس و به کمک ابزار هایی مثل نقشه کشی ذهنی یاد بگیری، همین حالا روی لینک زیر کلیک کن. ایمپکت بر اساس متد علمی و معروف تاپ ناچ طراحی شده و همه مهارت های زبان رو با کمک فیلم، سریال و داستان بهتون آموزش میده.
برای دریافت دوره + اطلاعات تکمیلی در دکمه روبرو استفاده نمایید.

 

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *