H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب سخنرانی های تد
معرفی و خلاصه کتاب سخنرانی های تد

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب سخنرانی های تد از کریس اندرسون

فهرست مطالب

صحبت کردن برای یک جمع از آن دست کارهایی است که برای بیشتر ما دشوار است. این که در مقابل تعداد زیادی افراد قرار بگیریم، آبرو و اعتبارمان را در یک دست و افکارمان را در دست دیگر بگیریم و شروع به صحبت کنیم، برای خیلی از ما بیشتر شبیه یک کابوس است. برای همین هم تقریبا خودمان را گول می‌زنیم که آدمِ این کار نیستیم و از سخنرانی کردن طفره می‌رویم. در حالی که تقریبا هر کدام از ما می‌توانیم به یک سخنران خوب تبدیل شویم. کتاب سخنرانی های تد نوشته کریس اندرسون یکی از بهترین راهنماهای سخنرانی است که می‌توانید از آن کمک بگیرید. برای همین هم ما در این بخش از خلاصه کتاب های خودمان به سراغ این کتاب رفتیم. 

 

آشنایی با نویسنده کتاب سخنرانی های تد

کریس اندرسون - سخنرانی تد

کریس اندرسون یک روزنامه‌نگار و کارآفرین است.  او از سال 2001 متصدی کفرانس‌های شرکت تِد (TED) است. او که فرزند یکی از مستشاران آمریکایی حاضر در پاکستان است تا امروز با روزنامه‌های زیادی همکاری داشته و بیش از 100 مجله و وبسایت موفق راه اندازی کرده است. نسل نو اندیش این کتاب را در ایران با ترجمه مهدی قراچه داغی منتشر کرده است. 

چیزی که اندرسون بیش از همه ما در این سال‌ها شاهد آن بوده، تاثیر یک سخنرانی خوب در انتقال پیام است. در واقع خیلی وقت‌ها یک سخنران به دلیل فن بیان نه چندان قوی و ضعف در سخنوری نمی‌تواند پیامش را آنطور که باید به مخاطب منتقل کند. برای همین هم فرصت‌های خوبی را ممکن است از دست بدهد. در سمت مقابل اما، کسانی که می‌توانند با یک سخنرانی خوب، ایده‌ها و افکارشان را به اشتراک بگذارند، فرصت و شانس بیشتری برای موفقیت دارند. 

 

چرا باید کتاب سخنرانی های تد را بخوانیم؟

معرفی و خلاصه کتاب سخنرانی های تد

همانطور که گفتیم، صحبت کردن برای یک عده آدم تقریبا برای همه ما کار دشواری است. برای همین هم خیلی وقت‌ها ترجیح می‌دهیم به جای حرف زدن و بیان نظرات خودمان، از این کار صرف نظر کنیم و ساکت باقی بمانیم. در حالی که این اشتباه در بسیاری از موارد برای ما گران تمام می‌شود.

مثلا فرض کنید در شرکتی که آنجا کار می‌کنید جلسه‌ای برگزار شده تا درباره کمپین جدیدی که قرار است به زودی اجرا شود صحبت کنید. در این جلسه از افراد خواسته شده تا هر یک نظرات و طرح‌های خودشان را آماده کنند و برای 10 دقیقه راجع به ایده‌های خود صحبت کنند. در پایان، درصدی از درآمدهای کمپین پیش رو نصیب نظرات و ایده‌های برتر می‌شود.

خب، شاید برایتان جالب باشد که بدانید بیشتر مردم حتی به انجام دادن این کار فکر هم نمی‌کنند. اصلی‌ترین دلیل این موضوع هم ترس آن‌ها از سخنرانی کردن است. در واقع آنطور که کریس اندرسون نویسنده کتاب سخنرانی های تد می‌گوید، مردم بیش از دندانپزشکی، از دست دادن یکی از عزیزانشان یا حتی مرگ، از سخنرانی کردن و برای عموم صحبت کردن می‌ترسند. به همین دلیل است که بیشتر افراد حتی به بازگو کردن افکارشان فکر هم نمی‌کنند.

کتابی که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم به ما یاد می‌دهد که چگونه تمام قدم‌هایی که برای تبدیل شدن به یک سخنران خوب نیاز داریم را طی کنیم. در واقع کریس اندرسون از آماده کردن متن سخنرانی تا نحوه لباس پوشیدن در هنگام اجرا را به ما آموزش داده است.   

خبر خوب اینکه ما در خلاصه کتاب سخنرانی های تد نکاتی را گنجاندیم که به کمک آن‌ها می‌توانند به یک سخنران حرفه‌ای تبدیل شوید. پس حتما برای دانلود خلاصه کتاب سری به انتهای مقاله بزنید.


از دست ندهید: هوش کلامی چیست و چه تاثیری در زندگی افراد دارد؟


 

نکاتی که هر سخنران باید بداند

کمپانی تد

اما می‌رسیم به محتوای این کتاب. کریس اندرسون که خودش سال‌ها است مسئولیت نظارت و برگزاری سخنرانی های تد را بر عهده دارد، تجربیات و چیزهایی که در طول این سال‌ها دیده است را در این کتاب آورده است. نکاتی که با مطالعه این کتاب یاد می‌گیریم عبارتند از:

 • سوال‌هایی که قبل از شروع صحبت کردن باید از خود بپرسید.
 • ابزارهایی که هر سخنران در اختیار دارد.
 • استفاده از شوخی برای بهتر ارتباط برقرار کردن با مخاطبان.
 • نکات کلیدی که باید هنگام روایت داستان خود به آن‌ها توجه داشته باشید.
 • نکاتی که به شما کمک می‌کنند حتی مطالب پیچیده را هم به راحتی توضیح دهید.
 • کارهایی که باید قبل و هنگام تمرین برای سخنرانی انجام دهید.
 • روش‌ها جذب توجه مخاطبین.
 • تکنیک‌های پایان‌بندی سخنرانی.

 

بخش هایی از خلاصه کتاب سخنرانی های تد

نسخه انگلیسی کتاب سخنرانی تد

“مهمترین چیزی که مردم از آن وحشت دارند صحبت کردن یا سخنرانی کردن در جمع است.”

“ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم، برای همین وقتی قرار است در جمع یا برای جمع صحبت کنیم، چیزی که بسیار برایمان عزیز است را به خطر می‌اندازیم: آبرو و اعتبارمان!”

“ما انسان‌ها معمولا در مقابل نظرات و ایده‌هایی که ممکن است با افکار فعلی‌مان در تضاد باشند یا دید ما نسبت به چیزهای مختلف را به چالش بکشند، مقاوت می‌کنیم. برای همین هم مردم ترجیح می‌دهند درهای ذهن خود را در مقابل ایده‌های افراد غریبه بسته نگه دارند.”

” باید از استعاره‌ها کمک بگیرید. استعاره‌ها از این رو مهم هستند که یک تصویر در ذهن مخاطب می‌سازند و فرد می‌تواند به کمک این تصویر، راحت‌تر با موضوع بحث شما ارتباط برقرار کند.”

” به لطف تکنولوژی، ما می‌توانیم کلمات خود را با جذابیت‌هایی مانند ویدیوها، تصاویر، نمودارها و هرچیز دیگری تزئین کنیم. اما تمام سخنرانی‌ها به تصویر نیاز ندارند.”

“زمانی که مطمئن شدید محتوای اسلایدهای شما به اندازه کافی خوب است، وقت آن می‌رسد که بفهمید این مطالب تا چه اندازه با صحبت‌های شما هنگام ارائه همخوانی دارند.”

“بداهه صحبت کردن به شما لحن تازه‌تر و شفاف‌تری می‌دهد. پس اگر به اندازه کافی روی موضوعی که قصد صحبت کردن درباره آن را دارید، می‌توانید بیخیال نقشه راه سخنرانی شوید.”

“در واقع زمانی که نوع پوشش شما با دیگر افراد تفاوت زیادی داشته باشد، در ذهن آن‌ها شما فردی هستید که یا در حال تلاش بسیار برای اثبات خودش است و یا صرفا فردی شلخته‌اید که حوصله و ذوقِ درست لباس پوشیدن را نداشته است.”

“زمانی که آدرنالین درون بدن ما ترشح می‌شود، ممکن است احساس تشنگی و خشکی کنیم. در نتیجه دهان شما خشک می‌شود و صحبت کردن برایتان دشوار خواهد شد. پس آب نوشیدن را فراموش نکنید.”

 

سرفصل‌های خلاصه کتاب سخنرانی های تد

ترجمه کتاب سخنرانی تد

 • سخنران درونتان را آزاد کنید.
 • سخنرانی کردن راه مناسبی است برای به اشتراک گذاشتن ایده‌ها است و هرکسی می‌تواند آن را یاد بگیرد
 • با حاضرین ارتباط چشمی برقرار کنید تا اعتمادشان را جلب کنید و به آن‌ها بیشتر نزدیک شوید.
 • شما می‌توانید حتی پیچیده‌ترین ایده‌ها را با استفاده از یک فرآیند پنج مرحله‌ای توضیح دهید.
 • تصاویری که استفاده می‌کنید باید زیبا و تاثیرگذار باشند.
 • اینکه به متن سخنرانی نیاز داشته باشید یا نه بیشتر به سبک شخصی شما برمی‌گردد.
 • حواستان به لباسی که می‌پوشید باشد، اما بیش از حد به آن توجه نکنید.
 • آدرنالین خود را هدایت کنید.

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

به طور کلی این کتاب یک راهنمای جامع برای سخنرانی کردن یا ارائه مطالب است. فرقی ندارد که قصد دارید طرح خود را برای هیئت مدیره شرکتی که در آنجا مشغول به کار هستید معرفی کنید یا اینکه برای سخنرانی کوتاهی به یک رویداد دعوت شدید، در هر صورت خلاصه کتاب سخنرانی های تد به شما کمک می‌کند که مثل یک سخنران حرفه‌ای صحبت کنید. 

پس می‌توانیم نتیجه بگیریم که اصلی‌ترین مخاطبان کتاب افرادی هستند که قرار است در موقعیت‌های مختلف برای تعدادی از افراد سخنرانی کنند. راستی اگر دوست دارید بیشتر با تکنیک‌های سخنرانی آشنا شوید، می‌توانید مقاله حفظ متن سخنرانی با استفاده از تکنیک های حافظه را مطالعه کنید. 

 

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب سخنرانی های تد

همانطور که دیدید، مهارت سخنرانی چیز چندان دشواری هم نیست. در واقع هرکدام از ما می‌توانیم با کمی تمرین به یک سخنران حداقل قابل قبول تبدیل شویم. نکاتی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم را می‌توانید در خلاصه این کتاب بخوانید. پیشنهاد می‌کنم با کلیک بر روی دکمه زیر و دانلود این خلاصه کتاب، مهارت‌های فن بیان و سخنوری خود در مقابل دیگران را تقویت کنید.  

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب سخنرانی های تد

معرفی و خلاصه کتاب سخنرانی های تد از کریس اندرسون

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن