اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن اثر برنه براون

معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن اثر برنه براون

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

فهرست مطالب

رهبری و مدیریت یک گروه یا مجموعه همیشه کاری دشوار و در عین حال پر اهمیت بوده است. اما تنها تعداد کمی از افراد اصول رهبری صحیح یک مجموعه را می‌دانند. برای همین هم تعداد شرکت‌ها و مجموعه‌های موفق در سراسر دنیا چندان زیاد نیست. از نحوه برخورد با کارمندان گرفته تا رویکردی که باید در هنگام شکست‌ها اتخاذ کرد همگی از نکاتی هستند که ما باید به عنوان یک مدیر یا رهبر یاد بگیریم. کتاب شجاعانه رهبری کن یکی دیگر از آثار مشهور برنه براون است که پیشتر به معرفی و خلاصه کتاب با اقتدار برخاستن از او پرداختیم. این کتاب به ما آموزش می‌دهد تا چگونه به یک مدیر موفق، با شهامت و تاثیرگذار تبدیل شویم. حال بیایید با این اثر کمی بیشتر آشنا شویم.

 

برنه براون کیست؟

برنه براون نویسنده کتاب شجاعانه رهبری کن

استاد و پژوهشگر آمریکایی که سال‌ها در زمینه آسیب‌پذیری، شجاعت و شرم تحقیق کرده است. تقریبا تمام آثار او توانسته‌اند با اقبال زیادی روبرو شوند. همچنین سخنرانی او در TEDTalk با موضوع قدرت آسیب‌پذیری تا به حال 38 میلیون بار بازدید داشته است. کتاب شجاعانه رهبری کن یکی از پرفروش‌ترین آثار او به حساب می‌آید. این کتاب در عین حال که ما را با اصول مدیریت صحیح آشنا می‌کند، نحوه قبول آسیب‌پذیری و همچنین مواجهه با شکست‌ها را هم به ما آموزش می‌دهد. کتاب شجاعانه رهبری کن در ایران چندین بار ترجمه شده است که پیشنهاد ما ترجمه مرجان فرجی است که نشر لیوسا آن را منتشر کرده است.

 

شجاعانه رهبری کردن چگونه است؟

معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

رهبری و مدیریت یک مجموعه در عناوین، خصوصیات شخصیتی و قدرت خلاصه نمی‌شود. در دنیای امروز اصول رهبری و مدیریت بسیار با آنچه در 40-50 سال پیش می‌دیدیم تفاوت دارد. امروزه هر کس که مسئولیت تشخیص ظرفیت‌ها و ایده‌های افراد را بر عهده می‌گیرد یک رهبر به حساب می‌آید. البته در کنار این موارد، یک رهبر به شهامت نیز نیاز دارد. شجاعانه رهبری کردن به معنای دانستن پاسخ تمام سوالات نیست. بلکه به این معناست که ما می‌توانیم از حس کنجکاوی خود برای یافتن پاسخ‌های درست استفاده کنیم و هیچ ابایی هم از سوال پرسیدن نداشته باشیم. به همین دلیل هم نگرش یک رهبر نسبت به قدرت کاملا متفاوت از سایرین است. یک رهبر شجاع و کار درست به جای آنکه قدرت را ابزار زورگویی خود قرار دهد، سعی می‌کند که از آن برای ارتباط برقرار کردن با دیگران و شنیدن نظراتشان استفاده کند.

یک رهبر قدرتمند به جای آنکه از موقعیت‌ها و شرایط سخت فرار کند، سعی می‌کند تا در ابتدا ضعف و آسیب‌پذیری خود را بپذیرد و بعد از آن فکری برای بهبود اوضاع کند. به همین دلیل هم برای تبدیل شدن به یک رهبر یا مدیر با شهامت، ما باید با ترس‌ها، نقاط ضعف و آسیب‌پذیری خود روبرو شویم. علاوه بر این، ما بیشتر از آنکه به دنبال تاثیرگذاری بر روی افراد باشیم، به فکر این هستیم تا با ابزار و ماشین‌های در اختیارمان خوب کار کنیم. به همین دلیل هم برنه براون در این کتاب راهکارهایی را به ما می‌آموزد تا هنگام روبرو شدن با چنین شرایطی دچار یاس و ناامیدی نشویم و بتوانیم روابط خود را با سایر افراد مجموعه بهبود ببخشیم.

 

4 مهارتی که برای رهبری با شهامت لازم است

آنطور که برنه براون در این کتاب توضیح می‌دهد، برای اینکه بتوانیم به رهبر یا مدیری با شهامت تبدیل شویم باید 4 مهارت را بیاموزیم. براون این 4 مهارت را یکی از بزرگترین کشفیات او در طول زندگی‌اش می‌داند. به همین دلیل هم اعتقاد دارد هر کسی که بر این مهارت‌ها تسلط داشته باشد، بدون شک می‌تواند به مدیر یا رهبری با شهامت تبدیل شود. البته تسلط یافتن بر این مهارت‌ها اصلا کار ساده‌ای نیست و بدون شک نیاز به تمرین و آموزش دارد. هنگام شروع می‌توانید همانطور که دارن هاردی در کتاب اثر مرکب می‌گوید، قدم‌های کوچکی بردارید. برای همین هم ما سعی کردیم تمامی نکات مهم را در خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن بیاوریم. اما این 4 مهارت عبارتند از:

 • غرش آسیب پذیری: قبول کردن اینکه تمام ما آسیب پذیر هستیم و این موضوع لزوما یک ضعف نیست.
 • زندگی بر اساس ارزش‌ها: هر کدام از ما ارزش‌هایی داریم که باید بر اساس آن‌ها زندگی کنیم.
 • اعتماد شجاعانه: تا زمانی که به دیگران اعتماد نداشته باشید نمی‌توانید توقع اعتماد آن‌ها را داشته باشید.
 • یادگیری با اقتدار برخاستن: مهمتر از خود شکست، رویکرد شما در قابل آن است.

همچنین بخوانید: ویژگی‌های افراد خلاق


کتاب اصلی

کتاب شجاعانه رهبری کن به درد چه کسانی می‌خورد؟

فرقی ندارد که مدیر یک شرکت بزرگ هستید یا در هر قسمتی مسئولیت سرپرستی عده‌ای را بر عهده دارید. خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن به شما اصلی‌ترین اصول مدیریت و رهبری را آموزش می‌دهد. به جز این اگر:

 • به روانشناسی بازار علاقه دارید و هدف‌ها و ایده‌های جدیدی را دنبال می‌کنید
 • مدیر یا رهبری هستید که به دنبال راه جدیدی برای ارتباط برقرار کردن با اعضای تیمش است
 • یا فردی هستید که با هر درجه شغلی به فکر افزایش شهامت و شجاعت خود در محل کار است

مطالعه کتاب یا خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن می‌تواند به شما کمک زیادی کند. فقط یادتان باشد که مطالعه صرفا تغییری در شما به وجود نمی‌آورد. بلکه این عمل کردن به نکات و آموزش‌ها است که زندگی ما را متحول می‌کند.

 

بخش‌هایی از خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

“در واقع آسیب‌پذیری یک احساس جمعی میان انسان‌هاست. ما وقتی خود را در معرض دید دیگران قرار می‌دهیم، تردید داریم یا درحال ریسک کردن هستیم، احساس آسیب‌پذیری می‌کنیم. با اینکه آسیب‌پذیری یک احساس رایج است؛ اما یکسری باورهای منفی هم راجع به آن وجود دارد. به خصوص اینکه این احساس، برابر با ضعف است. “

” وقتی در میدان مبارزه حضور داریم، مهم‌ترین چیزی که به ما انگیزه می‌دهد تا دوباره بلند شویم و جسورانه حق خود را بگیریم، ارزش‌هایمان است.”

“باورنکردنی است که اکثر مردم، پاسخ می‌دهند خودشان کاملا قابل‌اعتماد هستند؛ اما تنها به تعداد کمی از همکاران خود اعتماد دارند. به نظر می‌رسد اکثر ما در اعتماد کردن، کمی مشکل داریم و باید روی آن کار کنیم. اول باید از خودمان بپرسیم: مفهوم اعتماد در واقع به چه معناست؟ “

” تحقیقات نشان داده است که وقتی پای آموزش مهارت انعطاف‌پذیری به رهبران در میان باشد، زمان‌بندی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. مخصوصا اگر در یک برنامه آموزشی گسترده، انعطاف‌پذیری زودتر آموزش داده شود، به احتمال زیاد منجر به بروز رفتارهای شجاعانه می‌شود. “

” کمال‌گرایی، در حقیقت به معنای تلاش برای جلب توجه است. اکثر افراد کمال‌گرا در محیط‌هایی رشد کرده‌اند که عملکرد استثنایی آنها تحسین شده است؛ به عنوان مثال در ورزش یا مدرسه. در نتیجه برای کمال گرایان یک باور مخرب ایجاد می‌شود که تا دوران بزرگسالی، آنها را همراهی می‌کند. به اینصورت که تمام احساسات آنها، به موفقیت‌ها و عملکرد درخشان‌‌شان وابسته است.”


کتاب های مرتبط: اصل گرایی


 

فهرست کتاب

بخش اول:
غرش آسیب پذیری

 • لحظه و افسانه‌ها
 • ندای شجاعت
 • اسلحه سازی
 • شرم و همدلی
 • کنجکاوی و اعتماد به نفس فروتنانه

بخش دوم:
زندگی بر اساس ارزش‌ها

بخش سوم:
اعتماد شجاعانه

بخش چهارم:
یادگیری با اقتدار برخاستن

 

فهرست خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

کتاب انگلیسی

اما در خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن ما سعی کردیم تا مطالب را به شکلی کاربردی تر برای شما جمع آوری کنیم. به همین دلیل هم سرفصل‌های این خلاصه کتاب به شکل زیر است:

 • یاد ‌بگیرید که چگونه شجاعانه رهبری کنید
 • آسیب‌پذیری نه تنها ضعف نیست؛ بلکه یک امتیاز مهم برای نوآوری است.
 • رهبران شجاع بازخورد صادقانه را ارائه و درخواست می‌کنند.
 • برای اینکه شجاعانه رهبری کنید، به هدایت و رهبری ارزش‌های اساسی نیاز دارید
 • اعتماد یکی از جنبه‌های مهم و چندوجهی در روابط کاری ماست.
 • شکست چگونه به ما کمک می‌کند تا شجاع باشیم؟
 • کمال‌گرایی ما را از خودسازی و شجاعت واقعی باز می‌دارد.

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب

اگر آغوش خود را به روی آسیب‌پذیری باز کنیم، خود را برای شجاعت و خلاقیت محیا می‌سازیم. اگر تمایلات کمال گرایانه و ترس از شکست را رها کنیم، شجاعت خودسازی و گفتگوهای دشوار و مهم با همکاران خود را پیدا می‌کنیم. به عبارت دیگر اگر بخواهیم به یک رهبران جسور تبدیل شویم، به تمام احساسات خود نیاز داریم. پیشنهاد می‌کنیم حتما با دانلود و مطالعه خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن شانس موفقیت خود را به عنوان یک مدیر یا رهبر افزایش دهید. 

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن اثر برنه براون

معرفی و خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

 

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

مینی دوره تندخوانی

هدیه ویژه سهیل امانی به شما

کافیه اطلاعاتت رو وارد کنی تا لینک این مینی دوره رو برات بفرستیم.