H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

دانلود فایل :

مدت زمان مطالعه:

فهرست مطالب

بهترین کتاب سال ؛ آثاری که نباید از دست داد!

فهرست مطالب

آیابهترین کتاب سال، به معنای پرفروش‌ترین کتاب‌ است؟ خیر! با این حال معمولا بهترین کتاب‌ها به پرفروش‌ترین کتابها تبدیل می‌شوند! بهترین کتاب سال، کتابی است که بتواند خواننده را با خود همراه کند، روی او تاثیر مثبت بگذارد و در زندگی‌اش تغییر واقعی ایجاد کند. به همین خاطر همه ما باید خواندن بهترین کتاب‌ سال را در روتین مطالعاتی خود قرار دهیم؛ زیرا جزو کتاب‌هایی که باید خواند هستند. در ادامه به معرفی بهترین کتاب‌های سال خواهیم پرداخت.

بهترین کتاب سال اثر نویسندگان ایرانی کدام است؟

تکه‌هایی از یک کل منسجم – پونه مقدمی

چرا تکه‌هایی از یک کل منسجم می‌تواند بهترین کتاب سال و جزو بهترین کتاب‌های توسعه فردی باشد؟ زیرا به ما یاد می‌دهد تا رابطه بهتری با خودمان و دیگران داشته باشیم. بله، تکه‌های وجود ما، همه جا در مسیرمان وجود دارند. پونه مقدمی به زبانی ساده، خودمانی و با جملاتی کوتاه، درمورد نکاتی صحبت می‌کند که با درک آنها می‌توانیم راحت‌تر زندگی کنیم. 

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

هیچ دوستی بجز کوهستان – بهروز بوچانی

بهروز بوچانی در جریان پناهندگی به استرالیا دستگیر شد و به اردوگاه پناهندگان مانوس رفت. او تصمیم گرفت این داستان تلخ را به یک کتاب تبدیل کند؛ بنابراین پنج سال تمام جریانات خود را از طریق پیام‌رسان فوری واتساپ برای دوستش (امید توفیقمان) ارسال می‌کرد و امید آنها را از فارسی به انگلیسی برمی‌گرداند. درنهایت این کتاب در سال 2018 چاپ شد و به عنوان بهترین کتاب سال شناخته شد. جالب است بدانید نوشته‌های دستی بهروز، توسط نیروهای امنیتی جزیره مانوس درحین نوشتن کتاب بارها ضبط شد.

بهترین کتاب سالیک عاشقانه آرام – نادر ابراهیمی

آیا در میان آثار ایرانی به دنبال بهترین کتاب سال هستید؟ خب، نادر ابراهیمی در رمانش داستان زوجی را تعریف می‌کند که به‌ خاطر مبارزات سیاسی، مجبور هستند سختی‌های زیادی را تحمل کنند. خواندن این رمان عاشقانه را خوانندگان زیادی توصیه می‌کنند. بخشی از کتاب: «تازگی ذات عشق است و طراوت، بافت عشق. چگونه می‌شود تازگی و طراوت را از عشق گرفت و عشق، همچنان عشق باقی بماند؟»

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: معرفی و‌ انتخاب کتاب برای هدیه در روز ولنتاین


چهل سالگی – ناهید طباطبایی

اگر می‌خواهید بهترین کتاب سال به قلم یک نویسنده ایرانی را بخوانید، ما این کتاب را به شما پیشنهادمی‌کنیم. در کتاب چهل سالگی قرار است به زبان طنز، خاطرات یک خانم چهل ساله به نام آلاله را دنبال کنید. اضطراب‌، عشق، سرخوردگی و هر آنچه در زندگی یک زن میانسال می‌تواند بگذرد را با خواندن این کتاب لمس خواهید کرد.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

آن سوی مرگ – جمال صادقی

باز هم از میان آثار ایرانی، می‌خواهیم بهترین کتاب سال را معرفی کنیم. در این کتاب سه خاطره درباره تجربه پس از مرگ جمع‌آوری شده است. درواقع این سه نفر تجربه رفتن به برزخ و برگشت دوباره به زندگی را داشته‌اند. جمال صادقی و محمد حسین حاجی ده آبادی، محقق و پژوهشگر هستند که پس از چهار سال تحقیق و نگارش، کتاب آن سوی مرگ را منتشر کردند. استقبال از کتاب در حدی بود که در هفته اول، به چاپ سوم رسید.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

قهوه سرد آقای نویسنده – روزبه معین

بهترین کتاب‌ سال ایرانی در ژانر عاشقانه، می‌تواند قهوه سرد آقای نویسنده باشد. پسری به نام آرمان، عاشق یک معلم پیانو می‌شود که پانزده سال از خودش بزرگتر است. این رمان عاشقانه یک ویژگی دارد که آن را متمایز می‌کند: جملات خاص آن درعین کوتاهی، بی‌نهایت تأثیرگذار هستند. روزبه معین واقعا سنگ تمام گذاشته است؛ چرا؟ چون این کتاب بیش از پنجاه بار تجدید چاپ شده است.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: بهترین رمان‌های عاشقانه


بهترین کتاب سال اثر نویسندگان خارجی کدام است؟

کتابخانه نیمه شب – مت هیگ

«بین مرگ و زندگی، یک کتابخانه وجود دارد.» شخصیت اصلی این کتاب زنی جوان به نام نورا سید است. او پس از خواندن فلسفه، خود را در نقطه پایان زندگی حس می‌کند. با این حال او وارد کتابخانه نیمه شب می‌شود و این فرصت را بدست می‌آورد تا تمام اشتباهات گذشته را جبران کند. او در این مدت باید متوجه شود که بهترین راه برای زندگی کردن چیست؟

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

ساکت شو و انجامش بده – برایان تریسی

برایان تریسی در این کتاب، هفت گام برای رسیدن به موفقیت را توضیح داده است و به طور خلاصه می‌گوید: «ساکت شو و انجامش بده!» او به شما نشان می‌دهد که چگونه از توانایی‌ها و استعدادهای بی‌نظیری خود استفاده کنید. شما در حال حاضر تمام چیزهایی که برای رسیدن به اهداف خود لازم دارید را دارید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: بهترین کتاب‌های انگیزشی کدامند؟


پنج قدم فاصله – ریچل لیپینکات

کتاب پنج قدم فاصله به قلم سه نویسنده مختلف نوشته شده است و می‌تواند بهترین کتاب سال 2018 باشد. ریچل لیپینکت، میکی داتری و توبیاس ایاکونیس، عشق عمیق میان دو بیمار را روایت می‌کنند که در بیمارستان، با هم آشنا می‌شوند. بیماری تنفسی این دو جوان، تجربه عشق آنها را تلخ و سخت می‌کند؛ زیرا به خاطر ترس از انتقال بیماری و وخامت اوضاع، حتی اجازه لمس یکدیگر را هم ندارند. همچنین می‌توانید از تماشای فیلم پنج قدم جدا هم لذت ببرید. 

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

نیمه تاریک ماماناشلی ادرین

این رمان در ژانر روانشناسی، می‌تواند بهترین کتاب سال باشد. نیمه تاریک مامان درباره رابطه مادر و دختر است. اشلی آدرین در کتابش داستان زنی را تعریف می‌کند که قصد دارد قبل از به دنیا آمدن دخترش، با او پیوند عاطفی‌ عمیق برقرار کند؛ زیرا خودش هرگز با مادرش چنین رابطه‌ای نداشته است. با این حال وقتی ویولت به دنیا می‌آید، اتفاقات غم‌انگیزی رخ می‌دهد.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

خودت باش دختر – ریچل هالیس

بدون شک در معرفی بهترین کتاب سال، باید درباره اثر ریچل هالیس صحبت کرد. خواند این کتاب می‌تواند نقطه عطفی در زندگی تمام دخترها و خانم‌ها باشد. خودت باش دختر به خواننده کمک می‌کند تا ارزش‌های درونی‌اش را کشف کند و در یک جامعه مردسالار، جایگاه ارزشمند خود را بدست آورد.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: مشهورترین کتاب‌های حوزه زنان و فمنیسم


چهار باد – کریستین هانا

در سال ۱۹۳۴ در تگزاس، همه‌جا خشکسالی و قحطی می‌شود. نویسنده کتاب یعنی کریستین هانا روایت دختری با نام السا را در این شرایط توصیف می‌کند. درواقع السا باید تصمیم بگیرد که بماند و برای سرزمین، جامعه و خانه‌اش بجنگد یا برای داشتن زندگی بهتر به کالیفرنیا برود. این کتاب بی‌شک می‌تواند بهترین کتاب سال باشد؛ زیرا تجربه سفری دردناک و تکان‌دهنده را ارائه می‌دهد.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

آخرین چیزی که به من گفت – لارا دیو

بهترین کتاب سال 2021 کدام است؟ خب، به جرات می‌توان گفت که رمان لارا دیو، جزو بهترین کتاب‌های جنایی معمایی است. فردی به نام اوون مایکل همسرش را ترک می‌کند و سپس ناپدید می‌شود. او یادداشتی از خود به‌ جای می‌گذارد: «از او محافظت کنمنظور اوون مایکل دخترشان بیلی بود. در ادامه پلیس سعی می‌کند دلیل ناپدید شدن اوون را بفهمد.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

پروژه هیل مری – اندی ویر

اندی ویر در رمان معمایی و علمی‌ تخیلی خود، داستان رایلند گریس را تعریف می‌کند که ناگهان در یک سفینه فضایی در فضا از خواب بیدار می‌شود. او کم‌کم متوجه می‌شود که تنها بازمانده یک مأموریت بزرگ و تنها امید برای نجات بشر است. بله، او باید جلوی منقرض شدن انسان‌ها را بگیرد. پروژه های مری هم می‌تواند عنوان بهترین کتاب سال 2021 را داشته باشد؛ بنابراین از دستش ندهید.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

خودت را به فنا نده – گری جان بیشاپ

بهترین کتاب‌ سال در زمینه خودشناسی، می‌تواند خودت را به فنا نده باشد. این کتاب شما را از نتوانستن‌ها رها می‌کند تا به رسیدن‌ها دست یابید. گری جان بیشاپ در کتاب خود، راهکارهای مفیدی را برای مقابله با موانع درونی پیشنهاد می‌کند. به همین خاطر خواندن این کتاب را بسیار پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

دوباره فکر کن – آدام گرانت

آدام گرنت در کتابش درباره شک و تردید صحبت می‌کند. جالب است، نه؟ دوباره فکر کن می‌تواند بهترین کتاب سال باشد؛ زیرا به ما یاد می‌دهد از اشتباه کردن لذت ببریم. تحقیقات نشان داده است که افراد نابغه و خلاق، مدام نظرات خود را تغییر می‌دهند. از طرفی رهبرانی که ادعا نمی‌کنند همه چیز را می‌دانند و انتقادپذیر هستند، تیم‌های موفق‌تری را رهبری می‌کنند.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران


بیشتر بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب دوباره فکر کن اثر آدام گرانت


بهترین کتاب سال در تمام دوران‌ها کدام است؟

ملت عشقلایف شافاک

اگر بخواهید تنها یک گزینه را به عنوان بهترین کتاب سال انتخاب کنید، آن ملت عشق است. لایف شافاک در رمان فاخر و عاشقانه خود، داستان دو عشق را به شکل موازی روایت می‌کند. زنی چهل ساله به نام الا پس از بیست سال زندگی مشترک خود، با عرفان شرقی آشنا می‌شود. پس از آن دیدگاهش به زندگی تغییر می‌کند و به فرد جدیدی تبدیل می‌شود.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

آیین دوستیابی – دیل کارنگی

بهترین کتاب سال در زمینه موفقیت، می‌تواند آیین ‌دوست‌یابی اثر دیل کارنگی باشد. این کتاب بی‌نظیر با زبانی ساده و روان، به افراد کمک می‌کند تا در شناخت و کسب مهارت‌های ارتباطی پیشرفت کنند. شما با خواندن این کتاب اصول برقراری ارتباط با دیگران و رفتار حرفه‌ای در محیط کار را یاد خواهید گرفت. بدین ترتیب می‌توانید از آموخته‌های خود استفاده کنید و در زندگی خصوصی و کاری خود پیشرفت داشته باشید.

بهترین کتاب سال

شانزده کوچولو آنتپان دوسنت اگزوپری

محال است کسی تا به حال نام شازده کوچولو را نشنیده باشد! حتی اگر این کتاب را نخوانده باشید، حتما دیالوگ‌های مشهور آن را در جاهای مختلف دیده‌اید. بهترین کتاب سال اثری جاودانه از آنتوان دوسنت اگزوپری است که شاید تنها بهترین رمان‌های نوجوانان باشد؛ اما درواقع شما را با مفاهیم عمیق زندگی درگیر می‌کند. خواندن کتاب شازده کوچولو زیاد زمان نمی‌برد؛ اما شما را به شیرین‌ترین شکل ممکن، با فلسفه رو به رو می‌کند.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

بیشعوریخاوری کرمنت

در فهرست بهترین کتاب سال، بی‌شعوری پای ثابت است. این کتاب دیدی تازه از خودشناسی را به شما نشان می‌دهد، کمک می‌کند تا رفتارهایتان را بشناسید، کنترل کنید و به رفتارهای اطرافیان هم واکنشی متفاوت نشان دهید. خاویر کرمنت معتقد است که بی‌شعوری، خطرناک‌ترین مرض تاریخ بشریت است و اگر برطرف نشود، اطرافیان را بیشتر از خود فرد آزار می‌دهد!

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران


نبرد من
آلدوف هیتلر

بهترین کتاب سال می‌توان به قلم هیتلر باشد؛ چرا که نه؟ جنگ جهانی دوم، یکی از ترسناک‌ترین و خواندنی‌ترین مقاطع تاریخ است. هیتلر این کتاب را در زندان نوشته و دلیل تمام مشکلات جهان را یهودیت می‌داند. در کل نبرد من می‌تواند یکی از بهترین کتاب‌های تاریخی باشد که باید بخوانید.

بهترین کتاب سال

خرید کتاب از کتاب ایران

سخن آخر

نوبتی هم که باشد، نوبت شما است! لطفا برایمان بنویسید: بهترین کتاب سال از نظر شما کدام است؟ کدام کتاب شما را مجذوب خود کرد؟ از کدام کتاب چیزهای زیادی یاد گرفتید؟ دوست دارید کدام کتاب را به بهترین دوست خود هدیه دهید؟ راستی! از میان بهترین کتاب‌ سال که در این مقاله معرفی شده است، شما کدام یک را مطالعه کرده‌اید؟

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *