H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب چگونه در 20 ساعت هر چیزی را یاد بگیریم
معرفی و خلاصه کتاب چگونه در 20 ساعت هر چیزی را یاد بگیریم

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

فهرست مطالب

اگر یک نفر پیدا می‌شد و به شما می‌گفت که هر مهارتی را می‌توانید در تنها 20 ساعت یاد بگیرید، به او چه می‌گفتید؟ احتمالا در نگاه اول تصور می‌کردید که او دیوانه شده است! اگر هم معلم یا مربی آموزشی بود، که احتمالا او را به شیادی متهم می‌کردید. اما خوشبختانه نیازی نیست هیچکدام از این کارها را انجام دهید. چرا که انجام چنین کاری کاملا ممکن است. بله، شما می‌توانید در تنها 20 ساعت مبانی اصلی هر مهارتی را یاد بگیرید. اگر باور ندارید امروز در مقاله معرفی و خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید قرار است با هم اصول یادگیری سریع را بیاموزیم. پس تا پایان همراه ما باشید.

آشنایی با نویسنده

جاش کافمن

جاش کافمن پژوهشگری مستقل است که بر موضوعاتی چون کسب‌وکار، کارآفرینی، بهره‌وری و روانشناسی رفتاری تحقیق می‌کند. او توسط آمازون به عنوان یکی از بهترین نویسندگان حوزه‌ی کسب‌وکار شناخته شده است. کتاب اولش با نام MBA شخصی: مهارت در هنر کسب‌وکار کتابی پرفروش بود. کتاب چگونه هر چیزی را یاد بگیرید یکی از مهمترین آثار او به شما می‌رود. این کتاب در ایران توسط محمد پیام بهرام‌پور ترجمه شده است و نشر آن را به چاپ رسانده است.

درباره کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید انگلیسی

تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه مهارت‌هایی وجود داشته که در طول عمرتان دوست داشتید یاد بگیرید؟ از تندخوانی گرفته تا آموزش زبان انگلیسی، از ساز زدن تا هر مهارتی که حداقل یک بار در زندگی دوست داشتید یاد بگیرید. تحقیقات به ما می‌گویند که برای تسلط پیدا کردن و یادگیری کامل هر مهارتی، به 10 هزار ساعت زمان احتیاج است. اما واقعا در دنیای امروز چند نفر را می‌شناسید که چنین زمانی در اختیار داشته باشند؟!

اما لازم نیست که نگران باشید؛ جاش کافمن در کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیریم به ما آموزش می‌دهد که چگونه پایه و اساس یادگیری هر مهارتی را در خود بگذاریم. روشی که کافمن به ما آموزش می‌دهد کمک می‌کند تا مهارت‌ها و مطالب دشوار را به ساده‌ترین شکل یاد بگیریم. به کمک 20 ساعت تمرین فشرده، هدفمند و برنامه‌ریزی شده شما می‌توانید به سطح قابل قبولی از تسلط بر روی یک موضوع برسید. البته، این بدان معنا نیست که می‌توان تنها در 20 ساعت به طور کامل بر روی یک مهارت مسلط شد.

همانطور که گفتیم، تقریبا غیر ممکن است که یک نفر بتواند در تنها بیست ساعت یک مهارت را یاد بگیرد. حتی گاهی اوقات یادگرفتن و تسلط پیدا کردن بر یک فرمول ریاضی و فیزیک هم به زمانی بیشتر از 20 ساعت نیاز دارد. خب پس اگر اینطور است، ادعای این کتاب بر پایه چیست؟

آنچه جاش کافمن به ما آموزش می‌دهد این است که هر کدام از ما می‌توانیم با تنها 20 ساعت پیروی از روش او، مبانی اصلی و پایه‌ای هر مهارتی را یاد بگیریم. در واقع با این کار ما پایه و ساختمان یک مهارت را در خود شکل می‌دهیم. اما برای تسلط کامل بر آن مهارت، بدون شک به تمرین زیادی نیاز داریم.


مقالات مرتبط: موانع یادگیری


 

یادگیری سریع مهارت‌ها در 4 مرحله

کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید بهرام پور

همانطور که گفتیم، بر طبق نظریه جاش کافمن تنها 20 ساعت زمان برای رسیدن به سطح قابل قبولی از تسلط بر یک مهارت کافی است. او برای این 20 ساعت 4 مرحله تعیین می‌کند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. البته، برای موفقیت در این 20 ساعت فقط پیروی از این 4 گام کافی نیست. بلکه باید در تمامی مدت تمرکز، تعهد و تلاش خود را به کار بگیریم. حال به سراغ این 4 مرحله می‌رویم.

گام اول: واسازی

برای شروع، ابتدا باید مهارت مورد نظر را باز کنید و سپس مشخص کنید که هدف شما از یادگیری این مهارت چیست. برای این کار باید مهارتی که قصد یادگیری آن را دارید به بخش‌های کوچکتری تقسیم شود. هرچه این کار را دقیق‌تر انجام دهید، بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که در آن 20 ساعت بر روی چه چیزهایی تمرکز کنید. در واقع این مرحله به شما کمک می‌کند تا بخش‌های مختلف یک مهارت را اولویت بندی کنید. تمرکز بر روی قسمت‌های اصلی یک مهارت، میزان بازدهی شما را افزایش می‌دهد.

گام دوم: اصلاح شخصی

به جای اینکه بر روی چند منبع مختلف برای یادگیری تمرکز کنید، تمرکز اصلی خود را بر روی خود یادگیری بگذارید. بسیاری از افراد در ظاهر برای یادگیری بیشتر به سراغ منابع مختلف آموزشی می‌روند. غافل از اینکه این کار تنها باعث اهمال کاری بیشتر می‌شود. پس به جای اینکه سر خود را با چندین و چند منبع آموزشی شلوغ کنید، روی خود فرآیند یادگیری تمرکز کنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که تسلط شما به قدری زیاد شود تا بتوانید خودتان اشتباهات خود را اصلاح کنید.

گام سوم: از بین بردن عوامل حواس پرت کن

تلویزیون، گوشی تلفن همراه یا هرچیز دیگری که شما را از تمرین کردن باز می‌دارد را کنار بگذارید. سعی کنید شرایط مطالعه مناسب را برای خود فراهم کنید. به این ترتیب خیالتان از بابت یادگیری راحت خواهد بود.

گام چهارم: حداقل 20 ساعت تمرین کنید

خب، می‌رسیم به آخرین و سخت‌ترین مرحله. تقریبا هیچ فردی نیست که از 20 ساعت تمرین لذت ببرد. اما این 20 ساعت در تسلط شما بر یک مهارت بسیار تعیین کننده است. البته قرار نیست 20 ساعت به صورت مداوم و بی‌وقفه تمرین کنید! بلکه باید این 20 ساعت را به دقت برنامه‌ریزی کنید. اگر در میانه راه خسته شدید یا احساس کردید این کار بیهوده است، هدفتان را به خود یادآوری کنید. یادتان باشد هر مهارتی که یاد می‌گیرید، در زندگی شما تاثیرگذار است. پس این 4 مرحله را جدی بگیرید.


همچنین بخوانید: چگونه از یادگیری لذت ببریم؟


 

بخش‌هایی از کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

“وقتی مهارت تازه‌ای یاد می‌گیرید، استفاده‌ی هوشمندانه از زمان بسیار ضروری است زیرا احتمالاً در روز بیشتر از یکی دو ساعت زمان برای تمرین نخواهید داشت. پس تلاش نکنید که چند مهارت را همزمان یاد بگیرید. اگر چنین کاری کنید سرعت پیشرفتتان بسیار کُند خواهد شد که نتیجه‌اش چیزی جز از بین رفتن انگیزه نیست.”

“شاید کاری ساده به نظر برسد اما مهم است که بدانید به چه تجهیزات، شرایط محیطی و ابزاری برای تمرین و یادگیری احتیاج دارید.”

“برای اینکه بتوانید به موقع مهارت مورد علاقه‌ی خود را تمرین کنید، در ابتدا فعالیت‌هایی را شناسایی کنید که علاقه‌ی خاصی به آن‌ها ندارید یا حین انجام دادنشان احساس خستگی کرده و تمایل دارید دست از آن‌ها بکشید.”

“افراد در ابتدای کار تمایل دارند در زمان تمرین خود اغراق کرده و آن را بیش از حد تخمین بزنند، چون بار وظیفه‌ای که متقبل شده‌اند بر دوششان سنگینی می‌کند.”

“به عنوان یک مبتدی قرار نیست از همان اول به یک حرفه ای تبدیل شوید، پس باید نهایت تمرکز خود را روی تمرین کردن بگذارید.”

“وقتی در حال شناسایی و کار کردن بر روی ترس‌هایتان هستید، می‌توانید با از بین بردن تمامی عواملی که تمرکزتان را به هم می‌زنند محیطی آرام برای خود فراهم کنید.”

کتاب اصلی

سرفصل‌های خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

  • با استفاده از تکنیک کسب سریع مهارت، مبانی هر چیزی را در 20 ساعت یاد بگیرید.
  •  تمام توان خود را بر یادگیری مهارت محبوبتان متمرکز کنید.
  • سطح مهارت موردنظرتان را مشخص کرده و به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.
  •  ابزار مورد نیاز خود را فراهم کرده و عواملی را که سبب حواس‌پرتی می‌شوند محدود کنید.
  • تمرینات خود را به موقع انجام داده و به خود بازخورد ارائه دهید.
  • زمانی کوتاه به تمرین پرداخته و کمیت و سرعت را اولویت قرار دهید.

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

اما سوال اینجاست که این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟ خب، اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، همه ما می‌توانیم از مطالعه این کتاب و خلاصه آن لذت ببریم. چرا؟ چون همه ما دوست داریم مهارت‌های جدیدی را یاد بگیریم. اگر باور ندارید کافی است به تمام مهارت‌هایی فکر کنید که در طول زندگی دوست داشتید یاد بگیرید. شاید شما هم مانند بسیاری افراد دیگر دوست داشتید نواختن یک ساز مثل پیانو یا گیتار را یاد بگیرید. یا اینکه دوست داشتید علاوه بر زبان مادری خود، زبان دومی را هم یاد بگیرید. و یا حتی مهارت‌هایی مثل تندخوانی را بیاموزید، اما به هر دلیلی نتوانستید این کارها را انجام دهید.

کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید این فرصت را در اختیار ما قرار می‌دهد تا مراحل یادگیری یک مهارت جدید را به خوبی طی کنیم. البته این کتاب به طور مشخص برای 3 گروه کاملا مناسب است:

1- رویاپردازان: خب، افراد رویاپرداز همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید هستند. برای همین هم با استفاده از این کتاب می‌توانند سرعت یادگیری و پیشرفت خود را چند برابر کنند.

2- اهمال کاران: بله، شاید من و شما هم یکی از آن‌ها باشیم. به هر حال افراد اهمال کار همیشه دنبال بهانه‌ای هستند که انجام کاری را به تعویق بیندازند. اگر شما هم در رابطه با یادگیری یک مهارت جدید اینطور هستید، کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید حتما برایتان مفید خواهد بود.

3- زبان آموزان: یادگیری یک زبان جدید همیشه چالش دشواری است. اما به کمک تکنیک‌هایی که جاش کافمن در خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید به ما آموزش می‌دهد، می‌توانیم بهتر از همیشه از این چالش سربلند بیرون بیاییم.

طرح کتاب

دانلود خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

اما به جمع بندی نهایی می‌رسیم. یادتان باشد که برای استاد شدن و تسلط کامل بر هر مهارتی، مهمترین چیز تمرین مداوم است. تمرین کردن باعث می‌شود که ما هر مهارتی را بهتر و عمیق‌تر یاد بگیریم. حال نوبت به آن می‌رسد که با مطالعه خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید با نکات لازم برای شروع یادگیری یک مهارت آشنا شویم. پیشنهاد می‌کنیم حتما با کلیک بر روی دکمه زیر، این خلاصه کتاب را دانلود کرده و با مطالعه آن سرعت و کیفیت یادگیری خود را افزایش دهید.

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب چگونه در 20 ساعت هر چیزی را یاد بگیریم

معرفی و خلاصه کتاب چگونه در بیست ساعت هر چیزی را یاد بگیرید

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن