H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب کوچک نبوغ
کتاب کوچک نبوغ

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب کوچک نبوغ اثر دنیل کویل

فهرست مطالب

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر همیشه تصور می‌کردید که نبوغ و استعداد یک هدیه الهی و امری ذاتی است، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. حتما برای شما هم پیش آمده که خود را در جایی زندگی به خاطر نداشتن استعداد کافی سرزنش کرده باشید. این موضوع حتی ممکن است باعث ناراحتی و سرخوردگی شما هم شده باشد. اما خبر خوب این است که استعداد هم مانند انواع هوش قابل پرورش است. می‌پرسید چگونه؟ خب امروز قرار است با هم کتاب کوچک نبوغ اثر دنیل کویل را معرفی کنیم. کتابی که به شما می‌آموزد چگونه با رعایت 52 استعداد درونتان را شکوفا کرده و در زمینه فعالیت خود به نبوغ برسیم. خلاصه کتاب کوچک نبوغ را هم می‌توانید از انتهای همین مقاله دانلود و مطالعه کنید.

 

درباره نویسنده

دنیل کویل

 

دنیل کویل (به انگلیسی Daniel Coyle) یک روزنامه‌نگار و متخصص در زمینه یادگیری مهارت‌ها و استعداد است. او تجربه همکاری با تیم‌های حرفه‌ای ورزشی، مدارس و مراکز آموزشی نظامی را نیز در کارنامه دارد. کویل همچنین در اسپورت ایلاستریتد و مجله نیویورک تایمز هم به نویسندگی می‌پردازد. به غیر از کتاب کوچک نبوغ، او آثار دیگری هم نوشته و منتشر کرده است که مشهورترین آن‌ها کتاب پرفروش نیویورک تایمز یعنی نبرد لانس آرمسترانگ بود. همچنین کتاب کد فکری از همین نویسنده توسط خانم مژگان حیدرعلی ترجمه و در انتشارات هورمزد به چاپ رسیده است. 

 

کتاب کوچک نبوغ درباره چیست؟

برخلاف آنچه بیشتر ما فکر می‌کنیم، استعداد عاملی ذاتی و مادرزادی نیست. البته اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر بگوییم شما حتی اگر در زمینه‌ای استعداد نداشته باشید هم، با رویکرد صحیح می‌توانید در آن پیشرفت کنید. اما شرط اصلی داشتن همان رویکرد صحیح است. همانطور که گفتیم کتاب کوچک نبوغ دستورالعمل ساده‌ای است که می‌تواند راهنمای شما در مسیر پرورش استعدادهایتان باشد.تمامی راهکارهای موجود در این کتاب عملی و قابل اجرا هستند. از آن مهم‌تر اینکه تک تک این راهکارها توسط افراد موفق و مشهور تایید شده و به کار گرفته شده‌اند. دنیل کویل هم سعی کرده تا با کنار هم قرار دادن این نکات، کار را برای ما آسان‌تر کند.

فرقی ندارد که چند ساله هستید یا آنچه به دنبالش هستید چقدر تلاش از شما می‌طلبد. در هر صورت این کتاب کوچک نبوغ است که با ارائه 52 راهکار ساده، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به آنچه که می‌خواهید برسید. دنیل کویل این راهکارها را در طول 5 سال جمع‌آوری کرده. راهکارهایی که حاوی نکات افراد موفق سراسر جهان و تجربیات خود اوست. نکاتی که ما را در مسیر توسعه فردی یاری خواهند کرد.

“کتاب کوچک نبوغ باید به هر دانش آموزی بعد از جشن فارغ التحصیلی، به هر مادری در اتاق زایمان و به هر کارمندی قبل از شروع کار هدیه داده شود. سادگی بی نظیر و مطالبی که به زیبایی و بر اساس علم روز هستند، به شما کمک می‌کنند تا به سمت کمال گام بردارید.”

چارلز داهیگ – نویسنده کتاب پرفروش قدرت عادت

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

کتاب کوچک نبوغ ترجمه

اگر بخواهیم پاسخ یک کلمه‌ای به این سوال بدهیم باید بگوییم: “همه!”. کتاب کوچک نبوغ راهکارهایی را به ما معرفی می‌کند که تقریبا در هر سنی قابل اجرا هستند. فراموش نکنید همانطور که گفتیم استعداد شما همیشه قابل پرورش است. پس هیچوقت برای این کار دیر نخواهد بود. اما اگر بخواهیم دقیق‌تر پاسخ سوال خود را بدهیم می‌توانیم بگوییم هر کسی که در زندگی خود دستکم یک بار احساس کرده به دلیل نداشتن استعداد کافی در انجام یک کار ناتوان است، می‌تواند با مطالعه این کتاب به هدف و خواسته خود برسد. مثلا اگر همیشه رویای یادگیری زبان انگلیسی در منزل را داشته‌اید اما در انجام این کار موفق نبودید، این کتاب می‌تواند مسیر را برای شما هموارتر کند.

 

52 نکته کتاب کوچک نبوغ کدامند؟

البته که ما قرار نیست تمام این نکات را در این بخش مطرح کنیم، اما برخی از مهمترین نکات را به صورت کوتاه معرفی خواهیم کرد. پیشنهاد ما این است که حتما خلاصه کتاب را مطالعه کنید تا تنها با رعایت نکات کوتاه گفته شده در آن، استعداد خود را پیشرفت دهید.

 1. برای تسلط بر مهارت‌های سخت و دشوار باید مانند یک نجار کار کنید!
 2. لحظه طلایی را پیدا کنید.
 3. کارهای بزرگ را به قدم‌های کوچک تقسیم‌بندی کنید.
 4. از سختی و دشواری‌ها نهراسید.
 5. تصویرسازی کنید.
 6. چرت بزنید!
 7. به دیگران آموزش دهید (آخرین توصیه برای اینکه یاد بگیریم چگونه مفهومی درس بخوانیم)
 8. یک دفترچه یادداشت بخرید.

“شاید اگر بگوییم این کتاب زندگی شما را عوض می‌کند خیلی کلیشه‌ای به نظر برسد اما واقعا هیچ عبارت دیگری برای توصیف این کتاب وجود ندارد! من در همان نیم ساعت اولی که کتاب کوچک عشق را مطالعه کردم فهمیدم که با چه کتاب فوق‌العاده‌ای روبرو هستم. بله، این کتاب واقعا زندگی شما را عوض می‌کند. “

تام پیترز – یکی از نویسندگان کتاب در جستجوی کمال

سرفصل های خلاصه کتاب کوچک نبوغ

اما ما در خلاصه این کتاب سعی کردیم تمام این نکات را درکنار هم قرار داده‌ایم. پس بیایید نگاهی به این سرفصل‌ها بیندازیم:

 • اهمیت انتخاب یک الگو
 • مهارت‌های دشوار اما ضروری
 • اهمیت تمرین کردن
 • سه ابزاری که برای موفقیت نیاز دارید
 • قدرت شگفت انگیز تدریس به دیگران

البته همانطور که گفتیم هر کدام از این سرفصل‌ها چندین نکته از کتاب را شامل می‌شوند. برای درک بهتر حتما خلاصه کتاب کوچک نبوغ را مطالعه کنید.

جملات ماندگار این کتاب

نسخه اصلی کتاب

“برای اینکه عمیقتر یاد بگیرید، آنچه می‌دانید را تدریس کنید.”

“به عادات بد خود اهمیت ندهید. به جای آن زمان و انرژی خود را صرف ساخت عادت خوب جدیدی کنید که این عادت بد را به طور کلی کنار بزند.”

” همانطور که بروس‌لی می‌گوید: به جای آنکه از کسی بترسید که هزار فن بلد است، از فردی بترسید که یک فن را هزار بار تمرین کرده است.”

“تحقیقات نشان می‌دهند که کوچکترین شباهت و ارتباط بین ما و الگوی زندگیمان می‌تواند به صورت ناخودآگاه انگیزه ما را افزایش دهد.”

” استادان و معلمان برتر هیچگاه در مقابل دانش‌آموزان خود قرار نمی‌گیرند. بلکه همیشه در کنار کسانی هستند که به آن‌ها تدریس می‌کنند.”

“برای یادگیری هر مهارت، حداقل 8 هفته زمان اختصاص دهید.”


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب عادت های اتمی


 

سخن پایانی و دانلود خلاصه کتاب کوچک نبوغ

استعداد و نبوغ چیزی است که همه ما در زندگی به دنبال آن بوده‌ایم. گاهی اوقات هم سعی کردیم بی اراده بودن و تنبلی خودمان را هم گردن نداشتن استعداد کافی بیندازیم. کتاب کوچک نبوغ اما راهکارهایی به ما آموزش می‌دهد که رعایت کردن آن‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا برای همیشه با این حس خود خداحافظی کنیم. پیشنهاد می‌کنیم حالا که به انتهای مقاله رسیده‌اید، حتما خلاصه این کتاب را نیز دانلود کرده و مطالعه کنید. آن‌گاه خواهید دید که چگونه با تبدیل افکار منفی به مثبت می‌توانید استعدادهای خود را پرورش دهید. 

 

اینجا
کتاب کوچک نبوغ

معرفی و خلاصه کتاب کوچک نبوغ اثر دنیل کویل

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن