H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

حافظه نامحدود
حافظه نامحدود

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب حافظه نامحدود اثر کوین هورسلی

فهرست مطالب

فراموشی یک موهبت است. نعمت بزرگی که به ما کمک می‌کند تا خاطرات بد، اتفاقات تلخ و روزهای سیاه زندگی خود را از یاد ببریم. اما سوال اینجاست، آیا این فراموشی همیشه به نفع ماست؟ خب راستش را بخواهید نه. فراموش کردن مطالبی که برای قبول شدن در یک آزمون مطالعه کرده بودیم می‌تواند سرنوشت ما را به خطر بیندازد. اینکه یادمان برود موعد نهایی تحویل پروژه‌های کاریمان هم چه وقت است می‌تواند به همان میزان برای ما مشکل ساز باشد. پس راه حل چیست؟ آیا داشتن یک حافظه ضعیف غیر قابل اجتناب است؟ کتاب حافظه نامحدود نوشته کوین هورسلی نکاتی را به شما آموزش می‌دهد تا علاوه بر تقویت حافظه کوتاه مدت خود، بتوانید مطالب را به حافظه بلند مدت انتقال دهید. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی این کتاب، خلاصه آن را هم در اختیار شما بگذاریم.

درباره نویسنده کتاب حافظه نامحدود

کوین هورسلی

کوین هرسلی (Kevin Horsley) نویسنده کتاب بیش از ۲۵ سال است که بر روی حافظه، توانایی‌های آن و عملکرد مغز تحقیق می‌کند. او به طور مشخص به دنبال آن است که بفهمد چگونه می‌توانیم از ظرفیت مغز خود به بهترین شکل استفاده کنیم. البته او صرفا یک محقق نیست و تا به حال علاوه بر قهرمانی در مسابقات حافظه توانسته دو رکورد را در آزمون اورست حافظه به نام خود ثبت کند. شرکت کنندگان در این آزمون باید حداقل ۱۰هزار رقم از عدد پی را به خاطر بیاورند. همچنین اگر از وسط ارقام هم سوالی از آنان شد باید توانایی پاسخ دادن به آن را داشته باشند. کوین هورسلی یکی از معدود افرادی روی زمین است که به مقام استاد بزرگی حافظه رسیده است. او همچنین یک سخنران حرفه‌ای است و به عنوان مشاور برای بهبود یادگیری افراد هم فعالیت می‌کند.

او علاوه بر کتاب حافظه نامحدود ۴ کتاب دیگر نوشته که اغلب در زمینه مغز و یادگیری و حافظه هستند. 

کتاب حافظه نامحدود درباره چیست؟

چگونه با استفاده از روش‌های یادگیری پیشرفته، سریع‌تر یاد بگیریم، بیشتر به خاطر بسپاریم و بازدهی بهتری داشته باشیم. این تعریفی است که در عنوان خود کتاب آمده است. کوین هورسلی در کتاب خود این باور اشتباه را که حافظه ما ممکن است مادرزادی ضعیف باشد یا اختلالات حافظه موجب ضعف آن شده باشند را از بین می‌برد. در واقع مغز و حافظه بیشتر ما با هم یکسان است. تفاوت اصلی اما در نوع استفاده از این حافظه است. درست مانند کسی که کار با ابزاری را بلد نیست، بیشتر ما هم نمی‌دانیم که از قدرت و توانایی مغز و حافظه خود چگونه استفاده کنیم. پس یادگیری استراتژی‌های موجود در کتاب حافظه نامحدود قدرت حافظه ما را افزایش خواهد داد. برای همین هم ما سعی کرده‌ایم در خلاصه کتابی که در همین مقاله موجود است، بیشتر این تکنیک‌ها را بگنجانیم.

چرا باید کتاب حافظه نامحدود را بخوانیم؟جلد کتاب حافظه نامحدود

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، فراموشی اگرچه یک نعمت و موهبت الهی است، اما اگر در به صورتمداوم اتفاق بیفتد می‌تواند برای ما مشکل ساز باشد. استفاده از تکینک‌های گفته شده در این کتاب می‌تواند تا حد زیادی مشکل ضعف حافظه ما را برطرف کند. مثلا تقویت حافظه برای درس خواندن سبب خواهد شد تا ما در مدرسه و دانشگاه نمرات بهتری بگیریم. در نتیجه احتمال قبولی در آزمون‌های مختلف مثل کنکور و یا حتی آزمون‌های استخدامی هم افزایش خواهد یافت. همه این موارد سبب می‌شوند که شما بتوانید موقعیت شغلی بهتری برای خود در مقایسه با دیگران پیدا کنید. این یعنی تقویت حافظه می‌تواند شروع کننده مسیری باشد که شما را به سمت پیشرفت هدایت می‌کند. 

کوین هرسلی هم در کتاب خود سعی کرده تا با استفاده از این تکنیک‌ها، حرکت شما را سریعتر کند. حال بیایید با هم برخی از مباحث گفته شده در این کتاب را ببینیم:

  1. تمرکز
  2. اتصال موارد به یکدیگر
  3. از بدن و خودروی خود برای یادآوری استفاده کنید
  4. ارتباط افکار
  5. یادآوری اسامی افراد
  6. به خاطرسپاری اعداد
  7. هنر در حافظه

و برخی مطالب دیگر که به کمک هم موجب پیشرفت مغز و حافظه ما خواهند شد. خواندن این کتاب به ما نشان می‌دهد که تنها تفاوت برخی از ما با کسانی که قهرمان مسابقات حافظه هستند، این است که بلد نیستیم از حافظه خود به خوبی استفاده کنیم. موضوعی که با یادگیری تکنیک‌های گفته شده در این کتاب تا حد زیادی قابل جبران است. 

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب

مخاطبان این کتاب افراد خیلی خاصی از حامعه نیستند و تقریبا همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. اما اگر شما هم یکی از دسته افراد زیر هستید، بهتر است که حتما آنرا مطالعه کنید:

  1. اگر دانشجو یا دانش آموزی هستید که علیرغم مطالعه بسیار در به خاطر سپردن مطالب مشکل دارد.
  2. اگر مدام کارهای خود را فراموش می‌کنید.
  3. و یا حتی اگر مناسبت‌های مهم از یادتان می‌رود

مطالعه این کتاب و یا حتی خلاصه آن که ما به صورت رایگان در پایان این مقاله قرار داده‌ایم می‌تواند به شما کمک کند. 


همچنین بخوانید: دلایل کاهش حافظه


برخی از جملات کتاب حافظه نامحدود

“ذهن شما هیچگاه تمرکزش را از دست نمی‌دهد. بلکه تنها به دنبال چیزهای می‌رود که برایش جالب‌ترند.”

“چند وظیفگی یک افسانه است!”

“تنها زمانی بهترین نتیجه و بیشترین بازدهی را در کار خود تجربه می‌کنید که تمرکز عمیقی داشته باشید.”

“مغز شما تصاویر را دوست دارد و حافظه‌تان هم در به خاطر سپردن آن‌ها استاد است.”

“تمام افکار شما خلاقانه هستند. چه برای ساخت و چه برای نابود کردن چیزی”

“افرادی که زود یاد می‌گیرند و یا به گفته دیگران حافظه تصویری قوی دارند، یاد گرفته‌اند که خلاقیت را چاشنی هرچیزی که یاد می‌گیرند کنند.”

سخن پایانی

کتاب حافظه نامحدود با وجود اینکه بسیاری از نکات مربوط به تقویت حافظه را ذکر می‌کند، اما باز هم برای دگرگون کردن حافظه ما به تنهایی کافی نیست. پیشنهاد ما این است که ابتدا حتما خلاصه این کتاب را با وارد کردن مشخصات خود در باکس زیر به صورت رایگان دریافت کنید. سپس آن را مطالعه و سعی کنید تکنیک‌های آموزش داده شده در آن را به کار گیرید. در نهایت هم حتما سری به مقالات بخش تقویت حافظه وب‌سایت ما بزنید. مطمئنا مقالات آموزشی بسیار خوبی را در آنجا پیدا می‌نید که به تقویت حافظه شما کمک خواهند کرد. 

اینجا
حافظه نامحدود

معرفی و خلاصه کتاب حافظه نامحدود اثر کوین هورسلی

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن