H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم
معرفی و خلاصه کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

فهرست مطالب

خلاصه کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

فهرست مطالب

دوندگی و نویسندگی، دو فعالیت کاملا متفاوت که به شکل عجیبی به هم شبیهند. باور نمی‌کنید؟ خب حق دارید. شاید هیچ کس چنین حرفی را باور نکند. اما هاروکی موراکامی، نویسنده مشهور ژاپنی و خالق اثر کافکا در کرانه، از بهترین کتاب هایی که باید خواند، به ما ثابت می‌کند که این دو فعالیت به شدن شبیه به همند. البته نه در رمان مشهور خود، بلکه در اثری که تقریبا مثل یک زندگینامه است. در این مقاله قصد معرفی کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم را داریم. موراکامی در این اثر خاطرات خود به عنوان یک دونده ماراتن حرفه‌ای را آورده است. همچنین او از تاثیری که دویدن بر زندگی شخصی و ادبی او گذاشته هم سخن می‌گوید. حال بیایید بیشتر با این نویسنده و کتاب او آشنا شویم.

 

درباره نویسنده

موراکامی

هاروکی موراکامی بدون شک از مشهورترین و محبوبترین نویسندگان ژاپنی است. او که آثار مهمی چون کافکا در کرانه، جنگل نروژی و به آواز باد گوش بسپار را نوشته است، به عقیده برخی افراد از جمله کاندیداهای اصلی دریافت جایزه نوبل ادبیات نیز به شمار می‌رود. موراکامی از معدود نویسندگانی است که آثار او هم مورد توجه مخاطبین عام قرار گرفته و هم تحسین منتقدان را به همراه داشته است. البته اگرچه بیشتر شهرت او به سبب آثار داستانی است، اما او تاکنون بیش از 40 اثر غیر داستانی نیز نوشته است. شهرت موراکامی به خاطر سبک منحصر به فرد او در نویسندگی است. تقریبا در تمام رمان‌ها و داستان‌های او، بخش‌های از قصه درون ذهن شخصیت‌ها می‌گذرد. اتفاقات عجیب و عناصری مثل رئالیسم جادویی که از انواع ژانر کتاب است در کتاب‌های او به چشم می‌خورند.

کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم یک اثر داستانی نیست. موراکامی که غیر از نویسندگی یک دونده حرفه‌ای ماراتن نیز هست برخی تجربیات جالب خود را در این کتاب با خوانندگان به اشتراک گذاشته است. این کتاب در ایران توسط مجتبی ویسی ترجمه و در نشر چشمه به چاپ رسیده است.

 

موضوع کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

موراکامی هیچگاه رویای تبدیل شدن به یک نویسنده مشهور را نداشته است. حتی هیچوقت به این فکر نکرده بود که شاید روزی بتواند در یک مسابقه دو ماراتن شرکت کند. اما موفق به انجام هر دوی آن‌ها شد. موراکامی سال‌ها صاحب یک کافه کوچک در توکیو بود. اما روزی در حین تماشای یک بازی بیسبال، به فکر نوشتن یک رمان افتاد. اتفاقی که زندگی او را به طور کلی تغییر داد. کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم هم دقیقا تجربیات زندگی او به عنوان یک دونده و نویسنده را شرح می‌دهد. او همچنین بر روی برخی نکات تاکید می‌کند که اهمیت دادن به آن‌ها می‌تواد بر روی آینده ما تاثیر فوق العاده‌ای بگذارد.

در واقع کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم به ما نشان می‌دهد که انسان چگونه با تمرکز و پایداری می‌تواند هر غیر ممکنی را ممکن کند. بر خلاف بسیاری از کتاب‌های روانشناسی و خودیاری، این اثر از دل تجربیات خود موراکامی بیرون آمده است. برای همین هم مطالعه آن می‌تواند برای هرکسی مفید باشد. شما هم می‌توانید با عضویت در باشگاه کتابخوانی خلاصه این کتاب و ده‌ها کتاب فوق‌العاده دیگر را در وبسایت ما مطالعه کنید. حال بیایید با برخی نکات موجود در این کتاب بیشتر آشنا شویم.

 

نکات جالب این کتاب

 • هاروکی موراکامی در دوره‌ای از زندگی خود روزانه 60 نخ سیگار می‌کشیده!
 • موراکامی از سال 1982، تا سال 2005 که این کتاب را نوشته در 23 مسابقه ماراتن شرکت کرده است. این یعنی سالی یک مسابقه ماراتن.
 • او نویسندگی خود را تا حد زیادی به عادت دویدن مدیون است. در واقع دویدن به او کمک کرد تا از لحاظ جسمی و ذهنی به آرامش برسد.
 • موراکامی یک کافه کوچک در توکیو داشت ولی زمانی که آثار او پرفروش شدند و نویسندگی کفاف زندگی او را می‌داد تصمیم گرفت آن کافه را بفروشد.
 • هدف شما می‌تواند مهمترین اهرمی باشد که شما را به سوی جلو هدایت می‌کند.
 • گاهی اوقات برای موفقیت باید به یک ماشین بی احساس تبدیل شد که فقط به پیشرفت و رفتن به جلو فکر می‌کند.

همچنین بخوانید: بهترین کتاب های زندگینامه


 

جملاتی از کتاب

کتاب اصلی

“درد و رنج اجتناب ناپذیر است، اما رنج کشیدن به خودمان بستگی دارد.”

“مهمترین چیزی که ما در مدرسه یاد می‌گیریم این است که مهمترین درس‌های زندگی را نمی‌توان در مدرسه یاد گرفت.”

“من همیشه آن کاری که دوست داشته‌ام را در زندگی انجام داده‌ام. ممکن است مردم سعی کنند که من را از انجام آن متوقف کنند. اما من هیچگاه تغییر نخواهم کرد.”

“اگر شما جوان و با استعداد باشید، مانند این است که دو بال بر روی دوش‌های شما سبز شده باشد.”

“وقتی که در حال دویدن هستم با هیچکس صحبت نمی‌کنم و به حرف‌های آن‌ها هم گوش نمی‌دهم. چرا که دویدن بخش مهمی از زندگی من است.”

“اگر هر روز فعالیت بدنی داشته باشید، راحتتر صدای درونتان را خواهید شنید.”

“اهمیتی ندارد که چقدر پیر شده باشم. تا زمانی که زنده هستم به دنبال کشف چیزهای جدید درباره خودم خواهم بود.”

“برای ادامه دادن، باید ریتم خود را پیدا کنید.”

“امیدوارم من و دویدن در کنار همدیگر پیر شویم.”

“هیچ کس قرار نیست همیشه برنده باشد. در بزرگراه زندگی شما نمی‌توانید همیشه در لاین سرعت باشید.”

 

خلاصه کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

اما همانطور که پیش تر هم گفتیم، ما تصمیم گرفتیم تا خلاصه این کتاب را برای شما ترجمه و درون سایت قرار دهیم. در این خلاصه کتاب شما می‌توانید به مهمترین نکات موجود دسترسی داشته باشید و تجربیات یکی از مشهورترین نویسندگان تاریخ ژاپن را در زندگی خود به کار گیرید. این خلاصه کتاب که می‌توانید با عضویت در باشگاه کتابخوانی آن را مطالعه کنید، در 8 بخش مطالب را برای شما شرح می‌دهد که عبارتند از:

 1. برای موراکامی، دویدن یعنی پاک کردن ذهن
 2. دویدن سنگ بنای زندگی ادبی موراکامی است
 3. دوندگان به بدن خود پیروی کردن را می‌آموزند
 4. نوشتن یک رمان و شرکت در دوی ماراتن هر دو نیازمند استمرار هستند
 5. سلامت جسمی برای سلامت روحی ضروری است
 6. دویدن در یک ماراتن، تجربه‌ای سورئال که زندگیتان را تغییر می‌دهد
 7. موراکامی دویدن را تا هر وقت که بخواهد ادامه می‌دهد
 8. زندگی، فرآیندی طولانی برای کشف پتانسیل‌های درونی خود

البته بر خلاف کتاب این خلاصه را از دید سوم شخص نوشته‌ایم. به این ترتیب شما می‌توانید به شکل دقیق‌تری با درس‌ها و نکات زندگینامه کوتاه موراکامی آشنا شوید.  

کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم تصویر

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد

شاید مهمترین نکته‌ای که موراکامی در خاطرات خود به ما آموزش می‌دهد این است که علیرغم نقش تعیین کننده استعداد در زندگی افراد، پایداری و تلاش مضاعف مهمترین اهرم‌های رشد و توسعه فردی افراد هستند. در واقع خود او هم در دو رشته‌ای درخشید که حتی خودش هم شانسی برای موفقیت خود در آن نمی‌دید.این کتاب از آن دست کتاب های حال خوب کن نیست که شاید به دنبال آن هستید. می‌توان گفت که این کتاب به شما تلنگری می‌زند تا با کشف استعدادهای درونی خود و تلاش مضاعف به موفقیت برسید. در واقع زندگی خود موراکامی بر خلاف رمان‌های عجیبیش اصلا عجیب نیست. دنیای او نظم و قاعده خاصی دارد. همان نکاتی که سبب شدند چه در قامت نویسنده و چه به عنوان یک دونده به موفقیت زیادی برسد.

 

از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم ؛ سخن پایانی

بیشتر ما موراکامی را با آثار داستانی‌اش می‌شناسیم. اما او وقتی قرار باشد اثری غیر داستانی بنویسد هم می‌تواند کتاب فوق‌العاده‌ای مثل این اثر را روانه بازار کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که علاوه بر خواندن خلاصه کتاب، خود آن را نیز بخوانید. آنگاه می‌توانید از درس‌های زندگی پیرمرد دونده ژاپنی در زندگی خود بهره ببرید.

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

خلاصه کتاب از دو که حرف می زنم از چه حرف می زنم

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

2 پاسخ

 1. با سلام و عرض احترام
  متاسفانه سایت شما برای بار دوم دچار مشکل شده. بنده اشتراک شش ماه دارم ولی تو اطلاعات کاربریم نیست و نمیتونم خلاصه کتابها رو دانلود کنم. لطفا در این خصوص بررسی شود
  سپاس

  1. باسلام
   وقت بخیر دوست عزیز
   پیام شما توسط همکاران در حال بررسی است. ممنون از همراهی و صبوری شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن