H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

کتاب هفته کاری چهار ساعته
کتاب هفته کاری چهار ساعته

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب هفته کاری چهار ساعته

فهرست مطالب

اولین بودن به همان اندازه که می‌تواند جذاب باشد، ممکن است پر ریسک و خطر نیز باشد. مثلا تقریبا همه ما عادت کرده‌ایم که از ساعت ۸ یا ۹ صبح تا ۶ یا ۷ عصر جایی مشغول به کار باشیم. بعد از گذشت ۳۰ سال هم منتظر این باشیم که بازنشسته شویم و بتوانیم از زمان آزادی که داریم لذت ببریم. اما آیا می‌توان راهی برای شکستن و تغییر این چرخه پیدا کرد؟ به نظر شما می‌توان در عین شاغل بودن از زمان اضافه و تفریحات دوران بازنشستگی نیز لذت برد؟ تیم فریس نویسنده کتاب هفته کاری چهار ساعته یا چهار ساعت کار در هفته به ما نکاتی را می‌آموزد که به کمک آن‌ها می‌توانیم خود را از زندگی روتینی که مدت‌هاست گرفتار آن شده‌ایم رها کنیم. برای همین برخی آن را یکی از بهترین کتاب‌های انگیزشی می‌دانند.

به شما پیشنهاد می‌کنم حتما خلاصه این کتاب فوق‌العاده را از زیر دانلود و مطالعه کنید. 

 

کتاب هفته کاری چهار ساعته در چه موردی است؟

کار کردن در دنیای امروز به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. اگر در گذشته تنها کار کردن پدر خانواده برای تامین هزینه‌های زندگی کافی بود، امروزه دیگر همچنین چیزی ممکن نیست. برای همین هم ما باید به دنبال راه حلی باشیم که هم زحمت کمتری برای ما داشته باشد و هم درآمد بیشتر. البته نگران نباشید، در کتاب ۴ ساعت کار در هفته قرار نیست اصول کلاهبرداری را بیاموزید! بلکه با مطالعه این کار درک می‌کنید که راه‌های آسانتری هم برای انجام دادن کارها برای ما وجود دارد. 

کوتاه با نویسنده

تیم فریس

تیم فریس (Tim Ferriss)، نویسنده، کارآفرین و سرمایه‌گذار امریکایی است. او کتاب هفته کاری چهارساعته را نوشته است. وی علیرغم اینکه در دوران کودکی از لحاظ سلامتی در شرایط خوبی قرار نداشت، توانست بعد از گذراندن دبیرستان وارد دانشگاه پرینستون بشود و تحصیلات خود را آن‌جا ادامه دهد. تیم فریس علاوه بر این کتاب، آثاری چون بدن چهارساعته را نیز نوشته است. او همچنین از سال ۲۰۱۴ یکسری برنامه مصاحبه محور درباره موضوعات گوناگون را در قالب پادکست منتشر می‌کند که تعداد آن‌ها تا امسال به ۵۰۰ پادکست رسیده است.  


همچنین بخوانید: بهترین کتاب‌های افزایش اطلاعات عمومی


زندگی آسانتر و درآمد بیشتر با کتاب هفته کاری چهار ساعته

کار کردن آنقدر‌ها هم سخت و وقتگیر نیست. البته، اگر بلد باشید چگونه کارها را برای خود آسانتر کنید. تیم فریس در این کتاب سعی کرده ما را با تکنیک‌ها و راه‌حل‌هایی آشنا کند که می‌توانند از حجم و زحمت کار ما کاسته و به میزان درآمد ما بیافزایند. او این کار را با دسته بندی و تقسیم مطالب به چهار گام انجام داده است. به بیان تیم فریس برای اینکه بتوانیم به عضوی از باشگاه “ثروتمندان نوین” تبدیل شویم، می‌بایست از این ۴ مرحله پیروی کنیم. در ادامه به شکل مختصر با این ۴ مرحله آشنا خواهیم شد. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما فایل مربوط به خلاصه این کتاب را از داخل همین مقاله دانلود کنید و به طور کاملا مفصل با این مراحل آشنا شوید. 

هفته کاری چهار ساعته کتاب

چهار گام تا ثروت

 1. تعریف: برای اینکه بتوانید از شر افکار از پیش تعیین شده درون ذهنتان خلاص شوید، باید تعاریف جدیدی برای مسائل مختلف ارائه کنید. تیم فریس در کتاب خود گفته که یک ثروتمند نوین و یک فرد حسابگر سنتی چه تفاوت‌هایی در دیدگاه خود دارند. موضوعی که در خلاصه کتاب هم کاملا آورده شده است. 
 2. حذف کردن: در این مرحله از کتاب متوجه چیزهای اضافی در زندگی می‌شویم که زمان و تمرکز ما را مختل می‌کنند. فریس اعتقاد دارد که دوری از تکنولوژی یا همان مینیمالیسم دیجیتال و عدم توجه به خیلی اتفاقات اطرافمان می‌تواند بازدهی ما را افزایش دهد. 
 3. خودکارسازی: نکته دیگری که تیم فریس در کتاب خود به آن اشاره می‌کند برون سپاری کارها و یا خودکار کردن فرآیند انجامشان است. البته  تمام نکات گفته شده در این بخش برای همه مناسب نیست. 
 4. رهاسازی: در بخش آخر و توصیه‌های نهایی خود، فریس کار از راه دور را پیشنهاد می‌کند. به بیان اون اگر افراد بتوانند همان بازدهی لازم را داشته باشند، دورکاری برای آن‌ها بهترین گزینه است. 

با مطالعه کتاب هفته کاری چهار ساعته تصمیمات جنجالی بگیرید

تیم فریس می‌گوید اگر ما کار کردن از راه دور را یاد بگیرید، دیگر مشکلی برای تغییر مکان زندگی خود نخواهیم داشت. برای همین هم توصیه می‌کند اگر امکان کاهش هزینه‌ها وجود دارد، حتما جایی سکونت کنید که هزینه‌های زندگی پایین‌تری دارد. 

نکته جالب دیگری که نویسنده کتاب ۴ ساعت کار در هفته به آن اشاره می‌کند مدیریت زمان است. در حالی که تفریبا تمام ما به دنبال برنامه‌ریزی هستیم، ۰ تا ۱۰۰ زمان خود را برنامه‌ریزی می‌کنیم. اما فریس با این عقیده مخالف است. مثلا او می‌گوید به جای اینکه زمان مشخصی را برای چک کردن ایمیل‌های خود انتخاب کنید، بر سر تعداد دفعات انجام این کار با خود به توافق برسید.  


بیشتر بخوانیم: بهترین کتاب‌های هوش مالی


کتاب خواندن

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

مطالعه کتاب هفته کاری چهارساعته می‌تواند برای خیلی از افراد مناسب باشد. اما مسلما اگر شما هم جزو یکی از دسته‌های زیر هستید، مطالعه این کتاب برایتان سود بیشتری خواهد داشت:

 1. کسانی که از شرایط شغلی خود ناراضی‌اند: مشکل بسیاری از ما این است که نمی‌دانیم چگونه کارهای خود را انجام دهیم. دانستن این موضوع باعث می‌شود بیشتر به شغلمان علاقه پیدا کنیم. 
 2. افرادی که به دنبال درآمد بیشتر هستند: همانطور که گفتیم، تیم فریس در این کتاب راهکارهایی برای کمتر کار کردن و بیشتر پول درآوردن قرار داده است. 

نکته بسیار مهم:

کتاب هفته کاری چهار ساعته لزوما دستور‌العملی برای رسیدن به ثروت نیست. اگر بخواهیم صادقانه با شما صحبت کنیم، حتی برخی از راهکارهای نوشته شده در آن هم لزوما در ایران قابل اجرا نیستند. چیزی که ما را به آن وا داشت تا آنرا خلاصه کنیم، سایر راهکارها و مباحث جالب موجود در آن بود. به همین دلیل هم در خلاصه کتاب که از همین مقاله قابل دانلود است سعی کردیم بیشتر روی این نکات مفید تمرکز کنیم. به همین دلیل هم خواندن این خلاصه کتاب را بیشتر از مطالعه کل کتاب به شما توصیه می‌کنیم.

جملات به یاد ماندنی کتاب هفته کاری چهار ساعته

” رقابت کمتری برای دستیابی به اهداف بزرگ وجود دارد.”

“اینکه از خود بپرسید: چه کار باید بکنم یا اهداف من کدامند اشتباه است. شما باید این را از خود بپرسید که چه چیزی برای شما هیجان‌انگیز است.”

“در نود درصد مواقع، برگزاری یک جلسه کاملا غیر ضروری است. شما می‎‌توانید با استفاده از یک ایمیل پیش‌نویس شده پاسخ سوالات را بدهید.”

“دنیای ما بسیار بزرگتر از دفتر کوچکی است که در آن کار می‌کنیم.”

” اگر در دنیای خود معنایی نمی‌یابید، وظیفه شما به عنوان انسان است که برای خود معنا بسازید.”

“شغلی که به آن مشغول هستید لزوما نشان‌دهنده توانایی‌های شما نیست.”

کتاب امضا شده هفته کاری چهار ساعته

سخن پایانی

تیم فریس در کتاب خود دنیایی را ترسیم کرده که رسیدن به آن تقریبا غیرممکن است. اما نکته اصلی همانطور که گفتیم برخی نکات کاربردی آن بود. به همین علت هم قبل از اینکه مطالعه خلاصه آنرا شروع کنید، بد نیست که ذهنتان را برای آن آماده کنید. راستی، ثروت از نگاه شما چگونه است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و هدیه بگیرید. 

اینجا
کتاب هفته کاری چهار ساعته

معرفی و خلاصه کتاب هفته کاری چهار ساعته

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

6 پاسخ

  1. لطفا دوباره ایمیل تون را وارد کنید و اگر قبول نکرد یک ایمیل دیگه وارد کنید. سپاس

 1. سلام به همه و مدیر محترم سایت
  چیزی برا انتقاد نمیبینم چون یه طوری کار می کنین که جایی برای انتقاد نمیگذارید
  فقط میشه نسخه ترجمه شدش رو آپلود کنین؟
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن