H_B_I-mianlogo

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب هفت قانون برای رسیدن به ثروت و شادی
معرفی و خلاصه کتاب هفت قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب 7 قانون رسیدن به ثروت و شادی

فهرست مطالب

آیا می‌توان همزمان هم ثروتمند بود و هم شاد؟ باور غلطی در ذهن عوام وجود دارد که تصور می‌کنند افراد موفق و ثروتمند، معمولا با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنند. از مشکلات اخلاقی گرفته تا اختلافات خانوادگی یا حتی مریضی‌های غیر قابل درمان، همگی چیزهایی هستند که ما در فیلم و سریال و داستان‌های افراد ثروتمند می‌بینیم. اما آیا واقعا این چنین است؟ آیا یک فرد ثروتمند باید تمام وقت و عمر خود را صرف ثروت اندوزی کند؟ جیم ران در کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی این طرز فکر اشتباه را نفی کرده است. به همین دلیل هم امروز قرار است به سراغ معرفی و خلاصه کتاب 7 قانون برای ثروت و شادی برویم و در پایان هم خلاصه آن را دانلود و مطالعه کنیم.

البته این اثر از جمله کتاب های هوش مالی به حساب نمی‌آید اما همچنان برای رشد مالی شما مفید است. 

آشنایی با جیم ران، نویسنده کتاب

جیم ران

جیم ران یک کارآفرین، سخنران انگیزشی، مربی و نویسنده بود. او پس از دستیابی به موفقیت در صنعت فروش مستقیم، شروع به برگزاری سمینارها و کارگاه‌های توسعه فردی در سراسر آمریکا و جهان کرد. او نویسنده کتاب‌های مختلف خودیاری، از جمله «قدرت موفقیت» و «هنر زندگی موفق» است. جیم ران یکی از مشهورترین مربیان و کارآفرینان جهان است. بسیاری از افراد مشهور نظیر آنتونی رابینز از شاگردان او به حساب می‌آیند. کتاب هفت قانون برای ثروت و شادی در ایران توسط گیتی شهیدی ترجمه شده است و نشر نسل نو اندیش هم این کتاب را منتشر کرده است.

 

کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی درباره چیست؟

همانطور که گفتیم، بسیاری از افراد تصور می‌کنند که نمی‌توانند ثروت و شادی را به طور همزمان تجربه کنند. در صورتی که اصلا اینطور نیست. نیازی نیست که در زندگی خود بین ثروت و شادی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید با انتخاب سبک درست زندگی و تمرین مداوم، ثروت و شادی را به صورت همزمان تجربه کنید. به همین علت هم جیم ران در این کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی را به معرفی می‌کند. این هفت راهکار به شما کمک خواهند کرد تا علاوه بر رشد و توسعه فردی، احساس شادی و نشاط را هم در زندگی خود تجربه کنید. اما تعریف جیم ران از یک زندگی موفق چیست؟

آنطور که جیم ران می‌گوید، زمانی که شما همانطور که خودتان می‌خواهید زندگی کنید، می‌توانید ادعا کنید که زندگی موفقی داشته‌اید. زندگی موفق یعنی زندگی کردن بر اساس ارزش‌ها، اهداف و آرزوهایی که در سر دارید. کلید رسیدن و تجربه این زندگی آن است که بر روی چیزهایی تمرکز کنید که بیشترین تغییر را در اهداف و شرایط شما ایجاد می‌کنند.

 

داستان جیم ران

نویسنده این کتاب خود در 25 سالگی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد. او به تازگی از دانشگاه انصراف داده بود و جایی مشغول به کار شده بود. شغلی که تنها برای او حقوق بخور و نمیری را فراهم می‌کرد. اما بعد از آشنایی و تعلیم تحت نظر جان ارل شوف، زندگی او به شکل عجیبی شروع به تغییر کرد. تغییری که باعث شد جیم ران در سن 31 سالگی، یعنی تنها 6 سال بعد، به یک میلیونر تبدیل شود. برای همین هم وی تصمیم گرفت تا نکات ارزشمندی که یک روز به خود او کمک کردند تا به یک میلیونر تبدیل شود را به دیگران هم بیاموزد. ما تمام این 7 نکته مهم و ارزشمند را در خلاصه کتاب 7 قانون برای ثروت و شادی آورده‌ایم. این نکات تاریخ انقضا ندارند و حتی امروز هم قابل استفاده‌اند.

جیم ران کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی در کتاب کدام‌اند؟

کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

اما می‌رسیم به همان 7 قانونی که جیم ران در کتاب خود از آن‌ها سخن می‌گوید. پیروی از این قوانین به ما کمک خواهد کرد تا به مرور زمان تغییرات بزرگی در زندگی خود به وجود آوریم. این 7 قانون عبارتند از:

1- قدرت اهداف را آزاد کنید: اهداف و آرزوهای ما بزرگترین سرچشمه الهام در زندگی‌مان هستند. پس هر کدام از ما باید از قدرت آن‌ها بیشترین بهره را ببریم.

2- به دنبال دانش و خرد باشید: برای اینکه به اهداف خود جامه عمل بپوشانید، باید به دنبال یادگیری چیزهای جدید باشید.

3- همیشه در حال پیشرفت باشید: شما هیچوقت در زندگی به نهایت سطح خود نخواهید رسید. پس در هر مرحله سعی کنید تمام تلاش خود را برای پیشرفت مداوم به کار گیرید.

4- اوضاع مالی خود را مدیریت کنید: داشتن یا نداشتن هوش مالی بالا مشکل بزرگی نیست. مهم این استف که شما یاد بگیرید چگونه از این هوش استفاده کرده و آن را بهبود ببخشید.

5- زمانتان را مدیریت کنید: شما روزانه تنها 24 ساعت زمان دارید. نوع مدیریت این زمان باعث خواهد شد که بهره برداری شما از آن تغییر کند. پس همواره به دنبال مدیریت و کنترل زمان خود باشید.

6- با افراد موفق رفت و آمد داشته باشید: شما برآیند 5 نفری هستید که بیشتر از همه با آن‌ها ارتباط دارید. پس سعی کنید بیشتر با افراد موفق و تاثیرگذار وقت بگذرانید.

7- ثروتمندانه زندگی کنید: ثروت تنها در پول خلاصه نمی‌شود. تجربه یک ازدواج موفق، استفاده از نهایت ظرفیت‌ها و داشتن روابط عمیق و تاثیرگذار همگی از شاخصه‌های یک زندگی ثروتمندانه است.


همچنین بخوانید: بهترین کتاب ها درباره زندگی زناشویی و ازدواج


 

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

تقریبا همه ما در زندگی خود نیاز به ثروت و شادی را حس کرده‌ایم. در واقع این کاملا طبیعی است که هر کدام از ما دوست داشته باشیم در رفاه و شادی زندگی کنیم. اما در نهایت به این نتیجه رسیده‌ایم که برای داشتن یکی، باید دیگری را فدا کرد. آنطور که جیم ران در این کتاب به ما می‌گوید، اصلا احتیاجی به این کار نیست. در واقع به کمک این هفت قانون، همه می‌توانند به صورت همزمان شادی و ثروت را درون زندگی خود تجربه کنند. اما این کتاب به طور خاص به درد 3 گروه از افراد می‌خورد که عبارتند از:

  • کارمندانی که احساس می‌کنند شغل آن‌ها آینده و پیشرفت زیادی برایشان ندارد. خب راستش را بخواهید خود جیم ران هم چنین شرایطی داشت. برای همین هم نکات موجود در کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی به شما کمک خواهد کرد تا از این وضعیت بیرون بیایید.
  • افرادی که علیرغم هدف‌گذاری، در رسیدن به اهدافشان ناتوانند. این افراد به دلیل عدم آشنایی با چالش‌های موجود غالبا دچار مشکلات زیادی می‌شوند.
  • هر کسی که به دنبال رسیدن به موفقیت و بهبود زندگی شخصی خود است. با این اوصاف می‌توان گفت این کتاب به درد همه می‌خورد.

بخش‌هایی از کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

” شما نباید هربار فقط یک هدف داشته باشید؛ زیرا بعد از رسیدن به آن ممکن است سردرگم و بی‌هدف باقی بمانید.”

“هرچه زمان بیشتری را در کنار افراد موفق سپری کنید، بهتر است. بنابراین سعی کنید در سخنرانی‌ها یا سمینارها شرکت کنید تا رفتار افرادی که تحسین می‌کنید را ببینید. به حرکات کوچک، مانند نحوه دست دادن یک خانم کارآفرین توجه زیادی داشته باشید. اگر بتوانید عادات مشترک افراد موفق را شناسایی کنید، می‌توانید از آنها در زندگی خود هم استفاده کنید.”

“برای بالا بردن ارزش خود، ابتدا باید روی رفع موانع رشد شخصی‌تان کار کنید. یکی از مضرترین موانع، امروز و فردا کردن است. هر چه باشد، شما به خاطر تعیین و دستیابی به اهدافتان دارید خودسازی کنید. با این حال مثل آب خوردن می‌توان سخت‌ترین کارها برای رسیدن به اهداف را به آینده دور موکول کرد. از آنجا که وظایف عقب افتاده روی هم تلنبار می‌شود، طولی نمی‌کشد که از برنامه‌های خود عقب می‌افتید.”

” شما مجبور نیستید بین موفقیت با حجم کاری زیاد یا موفقیت نسبی با زمان کافی برای استراحت، یکی را انتخاب کنید. در واقع شما باید برای همه جنبه‌های زندگی خود وقت بگذارید؛ سخت کار کنید، با خانواده وقت بگذرانید و حتی هیچ کاری انجام ندهید. اگر زمان زیادی را به یکی از این موارد اختصاص دهید، سبک زندگی شما نامتعادل می‌شود و تنها برای مدت کوتاهی قابل اجرا است.”

” بهترین راه برای گسترش ارتباطات خود این است که فعالیت‌های اجتماعی داشته باشید. برای مثال عضو یک تیم شوید. با این کار ممکن است برای بازی تنیس با افراد تأثیرگذار شهرتان دعوت شوید.”

“اگر در حال حاضر از شرایط خود ناراضی هستید، احتمالا اگر ثروتمند شوید هم نارضایتی شما از بین نخواهد رفت.”

 

دانلود خلاصه کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

همانطور که دیدید، رسیدن به ثروت و شادی به صورت همزمان غیر ممکن نیست. شما می‌توانید هم انسان خوشحال باشید و هم یک فرد ثروتمند محسوب شوید. تنها نکته مهمی که باید رعایت کنید تعادل برقرار کردن است. همانطور که گفتیم، جیم ران نویسنده این کتاب توانسته 7 راهکار یا قانون را برای تجربه یک زندگی شاد و مفرح به ما معرفی کنید. شنیدن این نکات از زبان مردی که تعدادی از بهترین کتاب های انگیزشی را نوشته است خالی از لطف نیست. شما هم می‌توانید با دانلود و مطالعه خلاصه کتاب 7 قانون برای رسیدن به ثروت و شادی تغییر بزرگی در ذهنیت و رفتار خود ایجاد کنید. تغییری که نهایتا موجب پیشرفت شما خواهد شد.  

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب هفت قانون برای رسیدن به ثروت و شادی

معرفی و خلاصه کتاب 7 قانون رسیدن به ثروت و شادی

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

آدم حسابیا

چه کتابایی میخونن؟