H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس
معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس اثر گاوین دی بکر

فهرست مطالب

ترس، واژه‌ای که با شنیدنش حس خوبی به ما دست نمی‌دهد. اما بد نیست بدانید که خود ترس خیلی هم چیز بدی نیست. گاهی اوقات همین ترسیدن می‌تواند جان ما را نجات دهد. اگر دوست دارید بدانید چگونه، بد نیست تا انتهای این مقاله همراهمان باشید و با هم به سراغ معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس برویم. کتابی که به ما یاد می‌دهد چگونه از ترس‌هایمان کمک بگیریم و خود را از خطرات احتمالی دور کنیم. حال بیایید به سراغ موهبت ترس برویم که از بهترین کتاب ها برای غلبه بر ترس است.

 

آشنایی با نویسنده کتاب موهبت ترس

دی بکر

گاوین دی بکر (به انگلیسی Gavin De Becker) موسس یک شرکت امنیتی است که طرف قرارداد برخی از افراد رده بالای دولتی در ایالات متحده آمریکا است. او از افراد مهم در قانون پیشگیری از جرم به حساب می‌آید و در بررسی پرونده‌های جنایی هم فردی خبره است. حسینعلی مقیمی مترجم کتاب موهبت ترس است و نشر دایره هم آن را منتشر کرده است.

کتاب موهبت ترس درباره چیست؟

برای همه ما در زندگی پیش آمده که از چیزی بترسیم، چه یک حیوان ولگرد باشد و چه خوابی که شب قبل دیدیم. به هر حال ترس بخش مهمی از زندگی ما انسان‌ها است. نقطه مقابل آن هم شجاعت و نترس بودن است. در واقع بیشتر ما افراد شجاع و نترس را دوست داریم و اتفاقا آن‌ها را ستایش هم می‌کنیم. اما آیا ترس همیشه چیز بدی است؟

آنطور که در کتاب موهبت ترس می‌خوانیم، ترس‌های ما همیشه هم اشتباه و بی‌دلیل نیستند. در واقع اگر قرار بود بشر هیچ‌گاه به ترس‌هایش توجه نکند، خیلی قبل تر از امروز که ما در حال بررسی و تحلیل علت ترسیدنش باشیم، منقرض شده بود. مثلا اگر بشر نخستین از ببر یا شیری که جلوی راهش قرار داشت نمی‌ترسید و به جایی پناه نمی‌برد، آیا اصلا فرصت پیدا می‌کرد که تولید مثل کند و نسلش را به ما برساند؟ البته که نه. پس ترس‌های ما همیشه هم بد نیستند و اتفاقا باید جدی گرفته شوند.  

کتاب موهبت ترس به ما یاد می‌دهد که چگونه به کمک برخی نشانه‌ها، بتوانیم درست یا غلط بودن ترسمان را درک کنیم و راهکار مناسبی برای موقعیت‌های مختلف پیدا کنیم. این کتاب پر است از مثال‌هایی که از دل زندگی شخصیت‌های واقعی بیرون آمده‌اند. این مثال‌ها به ما نشان می‌دهند که توجه کردن یا بی‌اعتنا بودن نسبت به ترس‌ها و نشانه‌هایی که در اطراف ما وجود دارند، می‌تواند زندگی ما را نجات دهد یا آن را به خطر بیندازد.

پس توصیه می‌کنم اگر شما هم دوست دارید با درک نشانه‌های اطرافتان تا حد ممکن خود را از خطرات دور کنید، حتما تا پایان همراهمان باشید و خلاصه کتاب موهبت ترس را هم از انتهای همین مقاله دانلود و مطالعه کنید.


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب قوی سیاه


 

نشانه‌های هشدار دهنده

نسخه انگلیسی کتاب

همانطور که گفتیم، گاوین دی بکر در کتاب خود به ما می‌گوید بیشتر حوادث و اتفاقات خشونت باری که رخ می‌دهند، معمولا نشانه‌هایی دارند. پس اگر بتوانیم این نشانه‌ها را پیدا و بر اساس آن‌ها عمل کنیم، تا حد زیادی می‌توانیم از رخ دادن چنین اتفاقاتی جلوگیری کنیم. البته گاهی اوقات هم اصلا خشونتی در کار نیست و فرد مقابل صرفا قصد دارد با ترساندن شما، نظرتان را به خودش جلب کند.

مثال‌های زیادی برای این اتفاقات در کتاب موهبت ترس موجود است. از تهدید به بمب‌گذاری و نشانه‌های واقعی یا الکی بودن آن گرفته، تا رفتار و نشانه‌هایی که افراد پیش از عصبانیت و دست به خشونت زدن از خود بروز می‌دهند. دی بکر با دقت این نشانه‌ها را بررسی می‌کند و به ما یاد می‌دهد که چه زمانی باید نگران باشیم و چه زمانی نه.

آشنایی با این نشانه‌ها به ما کمک می‌کند تا بتوانیم خودمان را از خشونت و هرچیزی که سلامت و زندگی ما را به خطر می‌اندازد دور کنیم.

 

چرا خشونت رخ می‌دهد؟

بر اساس آنچه در کتاب موهبت ترس می‌خوانیم، انسان‌ها به چهار دلیل دست به خشونت می‌زنند:

 • استدلال: فرد این استدلال را دارد که دیگران عمدا درباره او قضاوت و تصور اشتباهی دارند، پس لایق خشونت او هستند.
 • راه‌حل جایگزین: فرد تصور می‌کند تنها راهی که پیش رویش قرار دارد بروز دادن خشونت است.
 • قدرت: شخص به زور بازو یا توانایی‌اش در استفاده از اسلحه سرد و گرم اطمینان دارد، پس خشونت را انتخاب می‌کند.
 • عاقبت عمل: شخص درون ذهنش عواقب عملش را پذیرفته است و با آن مشکلی ندارد. مثلا کسی که با مشت به دماغ کسی می‌کوبد، می‌داند که مجازات خواهد شد اما با این حال این کار را انجام می‌دهد.   

از دست ندهید: بهترین کتاب ها برای کاهش استرس و درمان اضطراب


 

بخش هایی از خلاصه کتاب موهبت ترس

معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس

“خواب‌های شما حتی می‌توانند نشانه‌هایی از یک خطر را نشانتان دهند.”

“تبهکاران پیش از خیانت کردن به شما سعی می‌کنند ارتباط دوستانه‌ای با شما برقرار کنند. این همان راهی است که آن‌ها را به هدفشان می‌رساند.”

“در بیشتر موارد افراد جذاب مقاصد شیطانی در سر ندارند. اما اگر فاکتور جذابیت در دستان یک جنایتکار قرار داشته باشد، به سلاحی تبدیل می‌شود که می‌تواند قربانیانش را بی‌دفاع کند.”

“یکی از مهم‌ترین نشانه‌های خشونت بیرون دادن چانه است. مردها معمولا چانه خودشان را بیرون می‌آورند و این نشانه‌ای است برای بروز خشونت بدنی.”

“اگر نگران این هستید که کسی از کوره در برود، می‌توانید خودتان را جای او بگذارید و ببینید چقدر احتمال دارد چنین اتفاقی بیفتد.”

“خوشبختانه نشانه‌هایی وجود دارند که می‌توانیم به کمک آن‌ها تهدیدات واقعی را از تهدیدهای الکی تشخیص دهیم.”

“افراد زورگو و خشن جامعه، ترس و وحشت قربانیانشان را دوست دارند.”

“گاهی اوقات باید به نشانه‌های واقعی خطر بیشتر توجه کنیم.”

“تغییر ناگهانی رفتار می‌تواند اعتیاد آور باشد. برای همین است که معمولا یکی از افراد در رابطه پس از سواستفاده‌ای که از او شده به راحتی دوباره به احساس شرم و مهربانی طرف مقابلش اعتماد می‌کند.”

“متاسفانه ما هر روز اخباری را درباره آزار و تجاوز جنسی به کودکان توسط بزرگسالان می‌شنویم. اما به ندرت درباره آزار جنسی کودکان توسط هم سن‌و سالانشان را می‌شنویم. نکته مهم اینجاست که ما می‌توانستیم جلوی اتفاق افتادن بسیاری از این موارد را بگیریم.”

“هر کدام از ما درون خودمان مکانیزمی داریم که به ما کمک می‌کند خطر را حس کنیم و به دنبال امنیت باشیم. این مکانیزم ترس نام دارد و موهبت بزرگی برای ما است.”

 

سرفصل های خلاصه کتاب موهبت ترس

نسخه انگلیسی 2

 1. یاد بگیرید که چگونه به کمک ترس، خودتان را از گزند خطرات احتمالی به دور نگه دارید.
 2. بینش شما بهترین پناه در مقابل خطرات است.
 3. به راحتی گول غریبه‌هایی را نخورید که سعی دارند با رفتار دوستانه نظر شما را به خودشان جلب کنند.
 4. با توجه کردن به زبان بدن جنایت‌کاران از خودتان مراقبت کنید و به کمک همدلی با آن‌ها رفتارشان را پیش‌بینی کنید.
 5. با تشخیص رفتارهای غلط و عدم قوی‌تر کردن متجاوزین، از قربانی بودن دست بردارید.
 6. درک نشانه‌ها برای فهمیدن اینکه چه چیزی خطرناک است و چه چیزی نه، الزامی است.
 7. قربانیان خشونت‌های خانگی اگر به سو‌استفاده عادت کنند، ممکن است موهبت ترس را از دست بدهند.
 8. در بیشتر موارد، مدیران و مسئولان بی‌خیال در مدارس فضایی را به وجود آوردند که در آن برخی کودکان می‌تواند سایر کودکان را مورد آزار جنسی قرار بدهند.

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب ذهنیت سرندیپیتی


 

چرا باید کتاب موهبت ترس را بخوانم؟

خب، شاید پیش خودتان بگویید: “خوبه، دیگه از این به بعد به ترس‌های بیشتر اهمیت می‌دم” اما آیا این کار کافی است؟ یادتان باشد برای اینکه بتوانیم از موهبتی به نام ترس استفاده کنیم، باید نشانه‌های آن را هم درک کنیم. در واقع اگرچه تمام ترس‌ها منفی نیستند، اما قرار هم نیست هر ترسی ارزش توجه کردن را داشته باشد. پس مهمتر از هر چیز، ما باید شناخت ترس‌ها را هم یاد بگیریم. گاوین دی بکر در این کتاب نشانه‌هایی را به ما معرفی می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توانیم درک کنیم کدام ترس ارزش این را دارد که به آن اهمیت دهیم و کدامیک نه. 

فایده خواندن معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب موهبت ترس

همانطور که دیدید، ترس بخش جدایی ناپذیری در زندگی ما است. پس بهتر است به جای اینکه بخواهیم آن را نادیده بگیریم، بیشتر به آن توجه کنیم. پیشنهادم این است حالا که اهمیت ترس را درک کردید، حتما خلاصه کتاب موهبت ترس را هم با کلیک بر روی لینک زیر دانلود و مطالعه کنید. مطمئن باشید آشنایی با نشانه‌های ترس به شما کمک می‌کند تا بتوانید خود را از خطرات و آسیب‌های احتمالی دور کنید. 

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس

معرفی و خلاصه کتاب موهبت ترس اثر گاوین دی بکر

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن