H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

تاریخ:

مدت زمان مطالعه:

مشخصات:

مشخصات:

Icons8 RSL Colored Part 9

دانلود فایل :

Dusk Part 1

تاریخ:

Icons8 RSL Colored Part 10

مدت زمان مطالعه:

Icons8 RSL Colored Part 11

فهرست مطالب

کتاب برای دختران موفق ، ورود پسرها ممنوع!

فهرست مطالب

آیا کتاب برای دختران موفق وجود دارد؟ بله! یکی از بهترین ژانرهایی که دخترها می‌توانند مطالعه کنند، کتاب درباره موفقیت است. همه دخترها برای موفقیت در رندگی، نیاز به باور و انرژی دارند؛ بنابراین خواندن این کتابها میتواند سهم بسزایی در افزایش اعتمادبه نفس و خودباوری آنها داشته باشد. کتاب برای دختران موفق، جزو کتاب‌هایی که باید خواند است.

دوران نوجوانی یکی از مهمترین مراحل زندگی دخترها محسوب میشود؛ زیرا بسیاری از مهارتها و خصوصیات اخلاقی آنها در این دوران شکل می‌گیرد. خوب است که دختران بتوانند با خواندن کتاب‌های مفید و استفاده از تجربیات نویسندگان مشهور، این دوران را به بهترین شکل سپری کنند. ما در این مقاله بهترین کتاب‌ها را معرفی خواهیم کرد: کتاب برای دختران موفق، بهترین کتاب برای نوجوانان دختر، کتاب‌ هایی که هر دختری باید بخواند.


بیشتر بخوانید: مشهورترین کتاب‌های حوزه زنان و فمینیسم


تو کله خر هستیجین سینسرو

کتاب برای دختران موفق

 

چگونه دست از شک داشتن به قدرت خود دست بردارید و یک زندگی عالی را شروع کنید؟ خانم جین سینسرو ازشما می‌خواهد که بدانید خیلی خفن‌تر از آن چیزی هستید که فکر می‌کنید! او در چهل سالگی توانست وضع مالی خود را تغییر دهد و این یعنی اینکه برای رسیدن به استقلال مالی، هیچگاه دیر نیست. این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌ها، نقل قول‌های الهام‌بخش و تمرین‌های فکری است. بنابراین اگر به دنبال یک کتاب برای دختران موفق هستید، می‌توانید این را انتخاب کنیدبخشی از کتاب: «اگر قصد پیشرفت دارید، باید با افرادی سرو کار داشته باشید که از آنها بیاموزید و چیزی سرشان شود؛ نه فقط با افرادی که با آنها احساسراحتی می‌کنید. مشورت با افرادی که در حیطه کاری تونیستند، باعث درجا زدن می شود».

 

خودت باش دختر – ریچل هالیس

کتاب برای دختران موفق

بدون شک در معرفی کتاب برای دختران موفق، باید درباره اثر ریچل هالیس (بلاگر آمریکایی) صحبت کرد. او در زندگی با سختی‌های زیادی مواجه شده است؛ اما دوباره توانست طلوع خورشید را ببیند. ریچل از راز‌های موفقیت خود را در زمینه‌های مختلف صحبت می‌کند. خواند این کتاب می‌تواند نقطه عطفی در زندگی تمام دخترها باشد. خودت باش دختر به دخترها کمک می‌کند تا ارزش‌های درونی خود را کشف کنند و در یک جامعه مردسالار، جایگاه ارزشمند خود را بدست آورند. انتشار این کتاب درسال ۲۰۱۸ سروصداهای زیادی در آمریکا به پا کرد و جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها بود.


بیشتر بخوانید: پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز


 

شرمنده نباش دختر – ریچل هالیس

کتاب برای دختران موفق

کتاب شرمنده نباش دختر دومین اثر ریچل هالیس است. او که پیش از این با انتشار کتاب خودت باش دختر به شهرت رسیده بود، در این کتاب هم به تبلیغ سبک زندگی خود ادامه داده است. ریچل هالیس دختران تشویق می‌کند تا درباره آرزوها و رویاهایشان صحبت کنند و برای رسیدن به آنها کوتاه نیایند. بله، این کتاب برای دختران موفق نوشته شده است. بخشی از کتاب: «برایم مهم نیست با چه دینی بزرگ شدهاید. خالق شما گناه و شرم را به شما آموزش نداده است. گناه و شرم توسط مردم به شما آموخته شده است. این یعنی اینکه آنچه مردم شرمآور میدانند، همان چیزی است که شما یاد گرفتید از آن شرم کنید. خانواده شما یا افراد تأثیرگذار در زندگی شما فکر میکنند شما گناهکار هستید، پس گناهکارید».

 

شجاع باش دختر – ریشما سوجانی

کتاب برای دختران موفق

عنوان دوم این کتاب، شهامت ترک کمال‌گرایی برای دختران است. این کتاب برای دختران موفق فوق‌العاده است! نثر بسیار روان و صادقانه آن باعث میشود احساس کنید در کنار ریشما سوجانی نشستهاید و دارید داستانهای خود را برای یکدیگر تعریف میکنید. او در کتابش بینشها و روشهای قدرتمندی را ارائه می‌کند تا بتوانید از شر کمال‌گرایی و بی‌نقص بودن رها شوید. در واقع شما با شجاع بودن (نه بینقص بودن) می‌توانید به تمام خواسته‌های خود در زندگی دست یابید.

کتاب‌ هایی که هر دختری باید بخواند

خواندن این کتاب‌ها می‌تواند دخترها را وارد دنیایی جدید کند، مسیر درست را به آنها نشان دهد و زندگی آنها را مملو از حس خوب سازد. آشنایی با زندگی دیگران، شنیدن داستان آنها و همزاد پنداری با دخترهای قوی می‌تواند تاثیر بسزایی در زندگی هر دختری بگذارد. به همین خاطر لیست کتاب هایی که هر دختری باید خواند را از دست ندهید.


بیشترین بخوانید: کتاب های روانشناسی زنان


زنان کوچکلوئیزا می الکات

کتاب برای دختران موفق

در این کتاب داستان واقعی زندگی لوئیز می الکات با سه خواهرش را دنبال می‌کنید. چهار خواهری است که قبلا زندگی مرفه داشتند؛ اما اکنون پدرشان به جنگ رفته است. برای همین خودشان تلاش می‌کنند که نه تنها مخارج زندگی را تامین کنند؛ بلکه به دیگران هم کمک میکنند. تلاش، امید، از خودگذشتگی و حمایت از مطالباصلی داستان زنان کوچک است. همچنین یکی از محبوبترین رمانهای تاریخ می‌باشد که تاکنون به بیش ازپنجاه زبان زنده دنیا ترجمه شده است. خواندن آن هر خانمی را به فکر فرو می‌برد. اینکه دخترها چه جایگاهی دارند و و چقدر به جسارت و استقلال نیاز دارد؟

 

حباب شیشهسیلویا پلات

کتاب برای دختران موفق

سیلویا پلات یک شاعر آمریکایی است. او در کتابش شرح حال زندگی خود را توضیح می‌دهد؛ زیرا در گذشته شرایط سختی را تجربه کرده است. حباب شیشه درباره زندگی یک شاعر زن و محروم است که در نهایت از دلمحدودیت‌ها خارج می‌شود و به موفیت می‌رسد. بخشی از کتاب: «نمی‌دانستم چرا می‌خواهم گریه کنم؛ اما می‌دانستم اگر کسی از نزدیک به من نگاه کند یا با منحرف بزند، اشک‌هایم جاری می‌شود و بغض در گلویم می‌ترکد و یک هفته تمام گریه می‌کنم».

 

 

 

تحصیلکردهتارا وستوور

کتاب برای دختران موفق

کتاب تحصیلکرده شرح حال زندگی نویسنده و تاریخ‌نگار آمریکایی به نام تارا وستور است. سارا در یک خانواده بهشدت متعصب و مذهبی به دنیا آمد. پدر و مادرش نه تنها دولت و حتی درمان پزشکی را قبول نداشتند؛ بلکه حتی برای فرزندان خود شناسنامه هم نگرفته بودند. در این رمان نحوه پیشرفت و فارغ‌التحصیل شدن سارا را درچنین شرایطی دنبال خواهید کرد. او بعد از پشت سر گذاشتن بیماری‌اش موفق شد از دانشگاه کمبریج مدرک دکتری بگیرد. هنگام انتخاب کتاب برای دختران موفق، این اثر را فراموش نکنید.


بیشتر بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب تحصیلکرده اثر تارا وستور


من ملاله هستمملاله یوسف زی / کریستینا لمب

کتاب برای دختران موفق

ملاله دختری پاکستانی است که طالبان به خاطر حق تحصیل او را ترور می‌کندبا وجود رنج‌های فراوان، او آنقدر تلاش کرد و پشتکار داشت تا بلاخره توانست به موفقیت برسد. ملاله این کتاب را به دختران درد کشیده و محروم تقدیم کرده است و معتقد است یک روزی صدای رنج زنان و دختران شنیده خواهد شد. ملاله این کتاب را به قلم خود و با همکاری روزنامه‌نگار و نویسنده بریتانیایی، کریستینا لمب نوشته است. بخشی از کتاب: «هنگامی که برادرانم می‌خواستند بعد از تعطیلات به مدرسه بروند، با خوشحالی به من گفتند که خوش بحالت به مدرسه نخواهی رفت. من با عصبانیت گفتم که هیچ می‌دانی چقدر خوشبختی؟»


بیشتر بخوانید: بهترین کتاب های زندگینامه


 

فرار از قندهار – شهره قائم‌مقامی

کتاب برای دختران موفق

فرار از قندهار ماجرای دختری افغان به نام بلور است که از خانهاش در قندهار فرار می‌کند. سفری اجباری و شش ساله که تنها راه چاره برای این دختر نوجوان به نظر می‌رسد. او در جستجوی امنیت، از هند و ایران و اتریش می‌گذرد. در این داستان جالب با زنانی هم آشنا می‌شوید که باور دارند باید ستم را بپذیرند و حتی گاهی ستمگران را دوست دارند! این اثر همیشه باید جزو لیست کتاب برای دختران موفق قرار گیرد.

 

 

 

مثبتپیچ روال / الی بنجامین

کتاب برای دختران موفق

پیج راول دختری نوزده ساله است که خاطرات و ماجرای زندگی واقعی خود را تعریف کرده است. او وقتی به دنیا آمد، یک تفاوت بزرگ با بقیه بچهها داشت. وجود ویروسی کوچک به نام HIV در بدن او، مسیر زندگی‌اش را به کل تغییر داد. پیج روال در تمام سال‌های زندگی‌اش با این بیماری جنگید و در دوران مدرسه آزار و اذیت‌های فراوانی را از سوی دیگران متحمل شد. او در کتابش یک حرف می‌زند: «در این دنیا با انسانهای متفاوت، مهربانتر برخورد کنیم.»

 

رویای دویدنوندلین ون درانن

کتاب برای دختران موفق

این کتاب درباره دختری شانزده ساله و فعال به اسم جسیکا است که عاشق دویدن است. او در مسابقات زیادی جایزه می‌کرد و رکورد میزند؛ اما پس از یکی از همین مسابقات با اتوبوس مدرسه تصادف میکند و یکی از پاهایش را از دست میدهد. از آن پس جسیکا سرخورده میشود؛ اما برای رسیدن به آرزوهایش دست از تلاش برنمیدارد و سعی دارد زندگی‌اش را تغییر دهد.


بیشتر بخوانید: افراد موفق چه کتاب هایی ‌می‌خوانند؟


بهترین کتاب برای نوجوانان دختر

در این بخش تعدادی از این کتابهای جذاب که برای نوجوانان دختر مناسب است را معرفی کرده‌ایم. مهمترین نکته برای انتخاب بهترین کتاب برای نوجوانان دختر، توجه به علاقه‌ او به ژانرهای مختلف است. یکی از محبوبترین ژانرها در میان دختران نوجوان، رمان است. رمانهای کلاسیک و مشهور، سالهای سال تجدید چاپ می‌شوند و همیشه مورد استقبال بی نظیر خوانندگان قرار دارند. بهترین هدیه، رمان و کتاب برای دختران موفق خود است.


بیشتر بخوانید: آشنایی با بهترین رمان های نوجوانان در ادبیات ایران و جهان


مجموعه هشت جلدی آنی شرلیال مونتگمری

کتاب برای دختران موفق

آنی شرلی نیاز به معرفی و تعریف ندارند. او دخترکی کک و مکی با موهای سرخ است که در یتیمخانه بزرگ شده و بسیار باهوش است. کتاب‌های آنی شرلی یک مجموعه جذاب و هشت جلدی به قلم ال مونتگمری می‌باشد که تاکنون به زبانهای بسیاری ترجمه شده است. بله، آنی شرلی از محبوبترین رمانهای دنیا به حساب میآید که نوجوانان دختر می‌توانند از خواندن آن لذت ببرند.

 

جنگی که نجاتم داد – کیمبرلی بروبیکر بردلی

این کتاب درباره دختری نه ساله به نام آدا است. او به خاطر نقص مادرزادی در یکی از پاهایش تمام زندگی خود را در آپارتمان یکخوابه‌ بوده است؛ اما سرانجام تصمیم می‌گیرد زندگی‌اش را تغییر دهد. به همین خاطر همراه با برادرش به لندن فرار میکند. حالا او باید زندگی جدیدی را شروع کند و تمام چیزهایی که هرگز بلد نبوده است را یاد بگیرد. خواندن این کتاب برای دختران موفق واجب است.

 

باغ مخفیفرنسس هاجسون برنت

کتاب برای دختران موفق

باغ مخفی داستان دخترکی خشن و بد اخلاق است که به تازگی پدر و مادر خود را در هند از دست داده است. او حالا توسط عمویش در انگلیس به فرزند خواندگی پذیرفته شده است. او در عمارت دلگیر عمویش حسابی تنهاست؛ اما اتفاقی جذاب مسیر زندگی این دختر را تغییر میدهد و اخلاقش را عوض می‌کند. آن اتفاق چیست؟ پیدا کردن یک باغ مخفی. این کتاب باعث می شود روحیه نشاط و زندگی در نوجوانان دختر زنده شود و به دنیا از دریچهای دیگر نگاه کنند.

 

هایدی یوهانا اشپیری

کتاب برای دختران موفق

هایدی دختری خوش قلب و دوست داشتنی است که پدر و مادرش را از دست داده و با خاله‌اش زندگی میکند. بعد از یکسال دیگر خالهاش نمیتواند از او مراقبت کند و تصمیم میگیرد او را پیش پدربزرگش در کوههای آلپ بفرستد. پدربزرگ بد اخلاقی که به تنهایی در روستا زندگی میکند و همه مردم از او دوری میکننداین کتاب به قدری شهرت دارد که منطقه‌ای در سوئیس، هایدی لند نامگذاری شده است.


بیشتر بخوانید: جامع‌ترین راهنمای خرید کتاب برای انتخاب بهترین‌ها!


 

بابا لنگ دراز – جین وبستر

کتاب برای دختران موفق

بابا لنگ دراز یک رمان کلاسیک است که اولین بار در سال 1912 منتشر شد. همچنین مشهورترین اثر جین وبستر، نویسنده آمریکایی بشمار می‌رود که طرفداران زیادی درسراسر دنیا دارد. این کتاب داستان دختری یتیم به اسم جودی آبوت می‌باشد که کالج تحصیل می‌کند. این دختر همیشه برای خیر ثروتمندی که او را به دانشگاه فرستاده؛ اما تا به حال او را ندیده است نامه می‌نویسد. خواندن این کتاب برای دختران موفق توصیه می‌شود.

به مقاله امتیاز دهید : [ratings]

آیا تمایل دارید این مقاله را دریافت کنید؟

مطالبی که برایتان مفید است:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *