H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام
معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

فهرست مطالب

فردی که هزاران ایده در سر دارد موفق نیست، موفق کسی است که همان یک ایده در سرش را به موفقیت می‌رساند! این جمله را سال‌ها پیش از یکی از اساتید دانشگاهم شنیدم. اما حالا که سال‌ها از آن روز می‌گذرد بهتر از قبل درکش می‌کنم. کتابی که امروز و در این قسمت از خلاصه کتاب ها قرار است به سراغ آن برویم هم بی ربط به جمله اول نیست. در این مقاله قرار است به سراغ معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام اثر چیپ و دن هیث برویم. کتابی که به ما کمک می‌کند تا در هر مرحله از زندگی ایده‌ها و نظرات خود را بهتر ارائه کنیم.

 

درباره نویسندگان

چیپ و دن هیث

چیپ و دن هیث دو برادر و نویسنده کتاب ایده عالی مستدام هستند. چیپ هیث استاد رفتار سازمانی در دانشگاه استنفورد است. او کارشناسی علوم خود را در رشته مهندسی صنعتی و دکترایش را در رشته روانشناسی گرفته است. برادر او، دن هیث یک فرد دانشگاه، مشاور و موسس انتشارات Thinkwell است که رویکرد آموزشی جدیدی در نگارش کتاب‌ها دارد. کتاب حاضر را می‌توانید از نشر آریانا قلم و با ترجمه سید رامین هاشمی و مجتبی اسدی تهیه کنید.

 

کتاب ایده عالی مستدام درباره چیست؟

اگر به کارآفرینی و فروش علاقه داشته باشید احتمالا تا به حال این پرسش را از خود پرسیدید که: چرا برخی ایده‌ها در عین حال که خوب و موفق به نظر می‌رسند شکست می‌خورند؟! در حالی سایر ایده‌های به ظاهر پیش پا افتاده و نه چندان خوب به موفقیت و پیروزی می‌رسند؟ آنطور که برادران هیث در کتاب ایده عالی مستدام به ما می‌گویند، اینکه ایده ما تا چه اندازه موفقیت آمیز به نظر می‌رسد اهمیت ندارد. مهم این است که ما تا چه اندازه در ارائه و اجرای آن موفقیت آمیز عمل می‌کنیم! در واقع ارائه صحیح یا غلط یک ایده، می‌تواند موجب بقا یا مرگ آن شود.

برادران هیث در کتاب خود همچنین به سراغ مراحل و نکاتی می‌روند که به مستدام شدن یک ایده کمک می‌کند. در واقع هر ایده‌ای برای رسیدن به موفقیت باید به خوبی در ذهن‌ها جا بگیرد. بای همین هم آن‌ها 5 عامل موفقیت و استدام یک ایده را در 5 فصل این کتاب آورده و هر یک را به طور کاملا مفصل شرح می‌دهند. حال بیایید با این 5 عامل بیشتر آشنا شویم.


همچنین بخوانید: بهترین کتاب های کارآفرینی


 

5 شرطی که برای استدام و ماندگاری ایده خود به آن‌ها نیاز دارید

ترجمه معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

همانطور که گفتیم نویسندگان این کتاب با بررسی نمونه‌های موفق، به این نتیجه رسیدند که برای استدام و ماندگاری ایده‌های خودمان، ما ابتدا باید این 5 عامل و شرط را برای آن‌ها فراهم کنیم:

 • سادگی: توضیح بیش از حد و استفاده از مفاهیم انتزاعی نه تنها به ایده ما کمک نمی‌کنند، بلکه درک آن را برای مخاطب دشوار هم خواهند کرد.
 • انسجام: توصیف شما از ایده‌ای که دارید باید به اندازه کافی واضح باشد تا تصویر مشخصی از آن درون ذهن مخاطب شکل بگیرد.
 • اعتبار: مردم ترجیح می‌دهند که به ایده‌های جدید اعتماد نکنند، پس باید برای افزایش اعتبار ایده خود برنامه داشته باشید.
 • احساسات: بزرگترین و اصلی‌ترین عامل تحریک کننده اعمال ما! یاد بگیرید چگونه با تحریک احساسات ایده خود را به موفقیت برسانید.
 • داستان‌ها: روایت کردن داستان می‌تواند هم به تصویرسازی مخاطب کمک کند و هم اعتبار ایده شما را افزایش دهد.

برادران هیث هر کدام از این 5 مورد را به صورت جداگانه و در یک فصل از کتاب توضیح داده‌اند. ما هم در خلاصه کتاب ایده عالی مستدام به شکل کاملا کاربردی و با استفاده از مثال این 5 شرط را برای شما آورده‌ایم. می‌توانید خلاصه این کتاب را از انتهای همین مقاله دانلود و مطالعه کنید.

 

چرا ماندگار کردن ایده‌ها کار دشواری است؟!

دنیای امروز پر است از رقابت‌های ریز و درشت. در واقع همه ما در طول روز در تلاش هستیم تا در رقابت ایده‌های خود با دیگران سربلند بیرون بیاییم. فرقی هم ندارد که شغلمان چیست چرا که این رقابت همیشه در جریان است. برای همین هم دانستن اینکه چرا ایده ها باید مستدام باقی بمانند می‌تواند به ما کمک کند تا بتوانیم گوی رقابت را از دیگران برباییم. در واقع این کتاب تا حد زیادی به ما کمک خواهد کرد تا موانع خلاقیت و رشد که بر سر راه کسب و کارمان قرار دارند را کنار بزنیم و آن را به سود برسانیم. 

اما این کار اصلا ساده نیست. در واقع بیشتر مردم در مواجهه با یک ایده جدید ترجیح می‌دهند که آن را نپذیرند. مگر اینکه آن ایده برایشان تازگی داشته باشد. به همین دلیل هم مطالعه خلاصه کتاب ایده عالی مستدام به شما کمک می‌کند تا با ارائه و معرفی صحیح ایده خود، بتوانید پیامی که قصد دارید را بهتر به مخاطبان برسانید.

 

بخش هایی از خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

کتاب اصلی

دو عامل مهم دلیل اهمیت این داستان‌ها برای ما را روشن می‌کنند: نخست اینکه این داستان‌ها به راحتی در خاطر ما می‌مانند و دوم اینکه مردم دوست دارند آن‌ها را برای یکدیگر تعریف کنند.

شما باید ایده خود را با زبان ساده و به شکلی بیان کنید که تقریبا همه متوجه آن شوند، آن‌هم بدون اینکه معنای آن تغییر کند.

هر گاه مغز ما با اتفاق جدید و پیش‌بینی نشده‌ای مواجه می‌شود، بلافاصله از حالت خودکار خارج شده و کنترل اوضاع را به خودمان می‌سپارد.

حس کنجکاوی مانند شکاف‌هایی درون ذهن ماست که دوست داریم آن‌ها را با دانستن چیزهایی که تا الان نمی‌دانستیم پر کنیم.

استفاده از مثال یا تصویرسازی هم می‌تواند به دیگران کمک کند تا منظور و ایده ما را بهتر درک کنند.  

مردم داستان‌هایی که توسط انسان‌های واقعی و قابل اعتماد روایت شوند را باور می‌کنند. 

افراد به قضاوت خودشان حتی بیشتر از یک متخصص اعتقاد و اعتماد دارند. پس اگر مخاطبان شما بتوانند پیام و ایده شما را تایید کنند، یعنی اعتبار بزرگی به آن بخشیده‌اند.

احساسات بزرگترین و قوی‌ترین نیرویی هستند که رفتارهای انسانی را تحت تاثیر خودشان قرار می‌دهند. حتی بیشتر از آمار و منطق!

همه مردم به یک نفر بیشتر از دیگران اهمیت می‌دهند: خودشان!

اگرچه شعارها می‌توانند به ایده شما کمک کنند تا در یادها بماند، اما یک شعار به ندرت افراد را تشویق می‌کند تا عملی انجام دهند.


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب خلق داستان برند 


 

سرفصل های خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

ایده عالی مستدام

 • هر ایده‌ای برای مستدام شدن نیاز به معرفی دارد.
 • یک ایده‌ی مستدام باید ساده باشد.
 • ایده‌های مستدام باید غیر منتظره باشند.
 • حس کنجکاوی می‌تواند به استدام ایده شما کمک کند.
 • ایده‌های مستدام ملموس و توصیفی هستند.
 • یک ایده مستدام باید معتبر باشد.
 • تجارب عاطفی افراد را برای اقدام به عمل تشویق می‌کنند.
 • دعوت به عمل زمانی تاثیرگذارتر می‌شود که برای مخاطبان هم سود داشته باشد.
 • ایده‌ها زمانی مستدام می‌شوند که مانند داستان بیان شوند.

 

این خلاصه کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

به طور کلی این کتاب کاملا مناسب بازایابان و افرادی است که دوست دارند فروش محصول یا ایده خود را افزایش دهند. در واقع این کتاب نه تنها به شما کمک می‌کند که محصول خود را بهتر به بازار معرفی کنید بلکه استفاده از استراتژی‌های آن هم سبب می‌شود که ایده یا محصول مورد نظر شما برای مدت زیادی در ذهن‌ها باقی بماند. برای همین هم در لیست بهترین کتاب های بازاریابی و فروش هم قرار می‌گیرد. حتی اگر مدیر یک شرکت یا کسب و کار باشید هم می‌توانید از خواندن این کتاب برای پیشرفت مجموعه خود بهره ببرید.

 

سخن پایانی + دانلود خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

باز هم به جمله‌ای که در ابتدای مقاله گفتیم برمی‌گردیم. تا زمانی که ما نتوانیم ایده‌های خود را به خوبی بیان کنیم و ارائه دهیم، شانس موفقیت آن‌ها زیاد نخواهد بود. برای همین هم پیروی از این 5 شرط اصلی که در همین مقاله درباره آن‌ها صحبت کردیم برای ما ضروری است. شما می‌توانید برای یادگیری نکات کلیدی کتاب ایده عالی مستدام خلاصه آن را با کلیک بر روی دکمه زیر دریافت کنید. این خلاصه کتاب هر آنچه برای موفقیت یک ایده لازم دارید را به شما آموزش می‌دهد.

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

معرفی و خلاصه کتاب ایده عالی مستدام

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن