H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب قانون ۱۰ برابر
معرفی و خلاصه کتاب قانون ۱۰ برابر

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب قانون 10 برابر از گرنت کاردونه

فهرست مطالب

“لقمه رو اندازه دهنت بردار!” این همان توصیه‌ای است که والدین ما از کودکی به ما داشتند. آن‌ها دوست نداشته و ندارند که فرزندشان به خطر بیفتد. بنابراین به ما می‌آموزند که بیش از توانمان عمل نکنیم. اما آیا افراد موفق هم چنین راه و روشی را در پیش می‌گیرند؟ آیا آن‌ها هم قبل از اینکه قدم از قدم بردارند، همه چیز ریز به ریز حساب و کتاب می‌کنند؟ برای فهم این موضوع قرار است امروز با هم به سراغ یک کتاب فوق العاده برویم. کتاب قانون 10 برابر اثر گرنت کاردونه که اتفاقا از جمله کتاب های محبوب افراد موفق هم هست و راز موفقیت آن‌ها را هم کمابیش برملا می‌کند.

 

آشنایی با نویسنده

گرنت کاردونه کتاب قانون 10 برابر

گرنت کاردونه، نویسنده کتاب قانون 10 برابر سال‌ها است که در حال آموزش افراد برای فروش بیشتر است. او همچنین سه شرکت بزرگ را هم مدیریت می‌کند. جالب اینجاست که کتاب قانون 10 برابری سومین کتاب پرفروش او محسوب می‌‎شود. به گفته کاردونه وقتی در 31 سالگی از دانشگاه فارغ التحصیل شد، کمتر از 3 دلار در حساب بانکی خود پول داشت. البته همان‌جا با خودش عهد می‌کند تا ظرف مدت 5 سال این رقم را به 1 میلیون دلار برساند. اتفاقی که در ابتدا رویاپردازانه به نظر می‌رسید، اما او موفق به انجامش شد.


همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب داستان موفقیت نخبگان


 

کتاب قانون 10 برابر درباره چیست؟

معرفی و خلاصه کتاب قانون 10 برابر

زمان‌هایی را به یاد بیاورید که قصد داشتید برای انجام کاری تصیمیم گیری کنید. مثلا مدام با خودتان دو دو تا چهارتا می‌کردید که آن را انجام دهید یا نه. سپس به مخاطرات و ریسک‌های موجود در آن فکر می‌کنید. بعد هم احتمالا به هزینه یا زمانی که برای انجامش باید صرف کنید می‌اندیشید. در نهایت هم شاید حتی انجامش ندهید. اما آیا اگر قرار باشد این کار را انجام دهید، همین موارد برای موفقیتتان کافی هستند؟ اگر اینطور است چرا من و شما مثل گرنت کاردونه به ثروت هنگفتی دست پیدا نکردیم یا به رشد و توسعه فردی نرسیدیم؟ پس شاید جواب این سوال را باید خلاصه کتاب قانون 10 برابر جستجو کرد.

قانون 10 برابری همان چیزی است که هر فرد و سازمانی برای رسیدن به اهدافش به آن نیاز دارد. این قانون به شما کمک می‌کند تا به دور از کلیشه‌های موجود برای موفقیت و رسیدن به اهدافتان، به سمت چیزی که واقعا دوست دارید به آن برسید حرکت کنید. چگونه؟ با 10 برابر کردن تلاش و رویاهایتان. به این ترتیب دیگر در مراحل اولیه تصمیم‌گیری باقی نمی‌مانید و یاد می‌گیرید که چگونه مانند افراد موفق و بزرگ تصمیم‌گیری کنید. با مطالعه خلاصه کتاب قانون 10 برابر یاد می‌گیرید کی، کجا و چگونه کارتان را شروع کنید. سپس قدم به قدم کارهایی که باید در ادامه مسیر انجام دهید را یاد خواهید گرفت.

 

5 درسی که از این خلاصه کتاب می‌گیرید

 • با برآورد کردن تلاشی که برای رسیدن به هدفتان نیاز دارید، آن را قابل دسترسی کنید.
 • یک پله از سایر افراد جلوتر باشید و در تصمیم گیری‌ها بهتر عمل کنید.
 • افسانه مدیریت زمان را بهتر بشناسید.
 • دلایل واقعی موفقیت و شکست افراد را با مثال‌های واقعی یاد می‌گیرید.
 • بهترین راه و روش برای حل مشکلاتتان را پیدا کنید.

به طور کلی برای موفق شدن، به چیزی فراتر از کاری که همه مردم انجامش می‌دهند نیاز دارید. کتاب قانون 10 برابر این نکته را به شما یاد می‌دهد.


از دست ندهید: معرفی و خلاصه کتاب ذهنیت سرندیپیتی


 

بخش‌هایی از خلاصه کتاب قانون 10 برابر

معرفی و خلاصه کتاب قانون 10 برابری

باید این واقعیت را قبول کنیم که درحال حاضر تعداد مربیان سبک زندگی، بیشتر از ارائه‌دهندگان ایده‌های بزرگ و خارق‌العاده است. آنها تمام حرف‌های کلیشه‌‌ای و شعارها را بلد هستند؛ اما نمی‌دانند که چگونه واقعا مردم را به سمت موفقیت هدایت کنند.

قانون ده برابری بر پایه این اصل است که موفقیت، همیشه به تلاشی بیشتر از آنچه در ابتدا فکر می‌کردید نیاز دارد. 

اکثر مردم موفقیت را برای دیگران می‌دانند، نه برای خود. شما باید این باور را از خود دور کنید و به یاد داشته باشید که موفقیت هیچ محدودیتی ندارد.

شما می‌توانید کاری انجام ندهید، عقب نشینی کنید، کارهای معمولی انجام دهید یا اقدامات بزرگ انجام دهید. آخرین مورد، کلید موفقیت است.

به یاد داشته باشید: موفقیت چیزی نیست که برای شما اتفاق بیفتد؛ بلکه چیزی است که به خاطر شما اتفاق می‌افتد.

اگر اهداف مناسبی را انتخاب کرده باشید، مشکلاتی که با آنها روبرو خواهید شد هم بسیار زیاد خواهد بود. 

وقتی دیگران ببینند که چقدر در رسیدن به هدفتان قاطع هستید، آماده می‌شوند تا برای تحقق اهداف بلند پروازانه خود از شما پیروی کنند. 

عوامل خارجی که روی اقدامات شما تاثیر می‌گذارند را از بین ببرید. درعوض روی رسیدن به اهدافی که می‌خواهید پافشاری کنید.

 

احساساتی مانند ترس و غرور می‌تواند شما را عقب نگه دارد. ترس از خطر می‌تواند شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد و غرور بیش از حد می‌تواند شما را از پذیرش انتقادات بیزار کند.

اگر مطابق با قانون ده برابری پیش بروید، دیگر لازم نیست مدام با ترس از رضایت مشتری زندگی کنید؛ زیرا بدون شک همیشه بالاتر و فراتر از انتظارات مشتری را ارائه خواهید کرد. 

شما باید نام خود را با ارزش‌ترین دارایی خود در نظر بگیرید و آن را مترادف با آنچه هستید انتخاب کنید.

اصلی

چرا باید بالاتر از حد متوسط قرار بگیریم؟

تلاش متوسط، ذهنیت متوسط، اهداف متوسط و تعهد متوسط همگی به یک نتیجه ختم می‌شوند: اهداف متوسط! در واقع اهداف متوسط چند ویژگی مهم دارند:

 • شما را هیجان زده نمی‌کنند.
 • برای شما کوچک و کم اهمیت به نظر می‌رسند.
 • شما را به چالش نمی‌کشند.
 • ذوق و شوقی برای رسیدن به آن‌ها درون شما ایجاد نمی‌شود.

در نتیجه این احساسات، موجب به وجود آمدن مشکلات دیگری برای شما می‌شوند. برای مثال دیگر به اندازه کافی تلاش نمی‌کنید؛ درست مانند ماشینی که بنزین تمام کرده و در وسط جاده مانده است. شاید هم دیگر هیچ وقت مثل قبل انگیزه برای رشد و پیشرفت نداشته باشید. پس می‌توان گفت هیچ چیز هم نمی‌تواند شما را از این وضعیت بیرون بیاورد. در نتیجه به یک انسان بدون هدف و بدون انگیزه خاصی تبدیل خواهید شد. این‌ها فقط بخشی از چیزهایی هستند که ذهنیت و تلاش متوسط برای شما به ارمغان می‌آورد.

سرفصل‌های خلاصه کتاب قانون 10 برابر

ترجمه معرفی و خلاصه کتاب قانون 10 برابر

 • محدودیت‌های زیاد و اهداف بلندپروازانه، چگونه می‌تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهند.
 • قانون ده برابری به معنای ده برابر سرمایه‌گذاری بیشتر و رسیدن به نتایج ده برابر بزرگتر است.
 • قانون ده برابری می‌تواند به شما کمک کند تا بر مسائل غیرمنتظره غلبه کنید و به پتانسیل کامل خود دست یابید.
 • وقتی با چالشی روبرو می‌شوید، تمام تلاش خود را به کار گیرید.
 • برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید صد در صد توان خود را بگذارید.
 • برای رشد تلاش کنید و زمان و احساسات خود را کنترل کنید.
 • اهدافی را تعیین کنید که برای شما معنادار باشد.

کتاب مرتبط: معرفی و خلاصه کتاب فریب ایکاروس اثر ست گادین


 

آیا واقعا چیزی به نام قانون ده برابری وجود دارد؟

 

مهمترین نکته‌ای که با خواندن کتاب قانون 1 برابر یاد می‌گیریم این است که برای رسیدن به اهداف بزرگ باید چند برابر تلاش کنیم. همه ما در زندگی هدف‌های مختلفی را دنبال می‌کنیم. بعضی‌هایمان هم کلی ایده خوب و جذاب درون ذهنمان داریم. اما چند درصدمان واقعا برای جامه عمل پوشاندن به آن‌ها تلاش می‌کنیم؟

کتاب اصلی

این دقیقا همان تفاوتی است که بین ما و افراد موفق وجود دارد. گرنت کاردونه هم سعی کرده در این کتاب به ما نشان دهد که چرا فقط درصد کمی از افراد یک جامعه به موفقیت‌های بزرگ و میلیون دلاری می‌رسند. او در این راه نه تنها از تجربیات خودش، بلکه از تجارب دیگر افراد موفق هم استفاده کرده است. برای همین هم لحن این کتاب کاملا شما را مجاب می‌کند تا قانون 10 برابر را به کار گیرید.

بر خلاف بسیاری از کتاب‌های موفقیت و خودیاری، این کتاب صرفا درباره موارد موجود صحبت می‌کند. البته کاردونه ابتدا مطالب را برای ما باز می‌کند، اما مهم‌تر از آن، سعی می‌کند تا راهکارهای لازم برای رسیدن به آن‌ها را نیز در اختیار ما قرار دهد. این کتاب درباره هیچ جادو و چیز عجیبی صحبت نمی‌کند. در واقع چیزی که کاردونه از شما انتظار دارد چندان هم پیچیده نیست. او باور دارد که نمی‌توان مثل بقیه مردم عادی کار کرد، ذهنیتی ساده داشت، متعهد نبود و در عین حال به موفقیت رسید! به باور کاردونه ما برای رسیدن به اهداف و رویاهایمان نیاز به تلاش، تعهد و ذهنیتی 10 برابر بزرگتر از سایر مردم داریم.

 

این کتاب به درد چه کسانی می‌خورد؟

اگر شما هم به دنبال اهداف کوچک و بزرگی در زندگی خود هستید یا می‌خواهید به مدارج و پله‌های بالاتر برسید، کتاب قانون 10 برابر همان چیزی است که به آن نیاز دارید. گرنت کاردونه سعی کرده تا با استفاده از تجارب خود و دیگران به شما نشان دهد که چرا حتی اشتباهات و شکست‌های ما هم در روند موفقیتمان پر اهمیتند.

 

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب قانون 10 برابر

همانطور که دیدید، کتاب قانون 10 برابر اصل ساده‌ای را به ما آموزش می‌دهد. اگر دوست دارید نتایج و موفقیت‌هایی کسب کنید که 10 برابر از دیگران بزرگتر است، باید 10 برابر آن‌ها تلاش کنید. همین اصل ساده مانند اثر مرکب به شما کمک می‌کند تا دیدگاه خود نسبت به زندگی و موفقیت را تغییر دهید. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، پیشنهاد می‌کنم با کلیک بر روی دکمه زیر خلاصه کتاب قانون 10 برابر را دانلود و مطالعه کنید.  

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب قانون ۱۰ برابر

معرفی و خلاصه کتاب قانون 10 برابر از گرنت کاردونه

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن