H_B_I-mianlogo
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اگر دنبال مطلبی هستید که آن را پیدا نمیکنید، آن را در فرم زیر جستجو کنید:

سبد خرید شما در حال حاضر خالی است.

بازگشت به فروشگاه

معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن
معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

فهرست مطالب

معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن از برنه براون

فهرست مطالب

کمال‌گرایی، همان خصوصیتی که احتمالا بارها و بارها سد راه من و شما شده است. بیشتر ما از کمال‌گرایی متنفریم، اما با این حال همچنان در دامش می‌افتیم. دلیلش هرچه که باشد باید به فکر راه حلی برای آن باشیم. برای همین هم امروز تصمیم گرفتیم به سراغ معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن برویم.

اگر به خاطر نداشتن چیزهایی مثل ضریب هوشی یا ناتوانی در انجام برخی کارها مدام خودتان را سرزنش می‌کنید، یا اینکه اگر تا همه چیز کاملا بر طبق آنچه مدنظر شماست نباشد کاری را شروع نمی‌کنید، احتمالا دچار کمال‌گرایی شدید. برای اینکه بتوانید با این حس مقابله کنید، مطالعه خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن را به شما توصیه می‌کنم. کتابی که خیلی‌ها آن را از بهترین کتاب های افزایش اعتماد به نفس هم می‌دانند. می‌پرسید از کجا؟ خب، در پایان همین مقاله و انتهای صفحه می‌توانید آن را دانلود کنید.

 

آشنایی با نویسنده

برنه براون

برِنه براون نویسنده‌ای است که در دانشکده‌ی خدمات اجتماعی دانشگاه هیوستون به تدریس مشغول است. او در مطالعه بر روی موضوع شرم و اثراتش بر ذهن انسان تخصص دارد و کارهایش مورد توجه رسانه‌های مختلفی مثل PBS، NPR، CNN، OWN و TED قرار گرفته‌اند. براون همچنین از نویسندگان مورد علاقه برنت منزوار، نویسنده کتاب گوسفند سیاه هم به شمار می‌رود. اما به جز کتاب موهبت کامل نبودن، ما خلاصه دو اثر دیگر از او را هم در وبسایت خود منتشر کردیم. شما می‌توانید با کلیک بر روی هریک از لینک‌های زیر، خلاصه کتاب مورد نظرتان را دانلود و مطالعه کنید.


از برنه براون بخوانید:

خلاصه کتاب شجاعانه رهبری کن

خلاصه کتاب با اقتدار برخاستن


 

کتاب موهبت کامل نبودن درباره چیست؟

معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

“گل بی عیب، خداست!” احتمالا این ضرب المثل را شنیده باشید، اما آیا تا به حال به درستی و نادرستی آن دقت کرده‌اید؟ خب، این دقیقا موضوع اصلی کتاب موهبت کامل نبودن است. همه ما عیب و ایرادهای کوچک و بزرگی داریم. از اهمیت ندادن به والدینمان گرفته تا تعلل بیش از حد برای انجام یک کار. شاید اسم دومی را کمال‌گرایی بگذارید، اما در هر حال این عیبی است که باید هرچه زودتر آن را برطرف کنیم.

خب، کتاب موهبت کامل نبودن هم دقیقا برای همین نوشته شده است. برنه براون با مطالعه زندگی هزاران آمریکایی به الگویی رسیده که آن را در طول این کتاب به کار می‌گیرد. به اعتقاد او افرادی که به هر حال درک می‌کنند در این زندگی کامل نیستند و خطاها و کمبودهایی دارند، نسبت به دیگران شادتر و راضی‌تر هستند. البته این تمام ماجرا نیست. براون عقیده دارد برای اینکه بتوانیم این احساس را در خود از بین ببریم، باید بیش از پیش خودمان را دوست بداریم.

کتاب موهبت کامل نبودن به شما یاد می‌دهد که چگونه احساستان نسبت به خود را اصلاح کنید و خود را بهتر ببینید. این کتاب در ایران توسط نشر صابرین و با ترجمه اکرم اکرمی منتشر شده است.

 

 

بخش‌هایی از خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

اگر انتخابتان این است که اصیل‌تر و واقعی‌تر رفتار کنید، باید شجاعت و مهربانی را نیز تمرین کنید.

کمال‌گرایی برخلاف ظاهر باارزشش، ارزش چندانی ندارد. کمال‌گرایی با تلاش برای بهترین‌شدن متفاوت است و هیچ ارتباطی با خودسازی ندارد. در عوض، کمال‌گرایی حول محوری با عنوان ترس از شرم شکل می‌گیرد.

دفعه‌ی بعد که با چالشی دلهره‌آور مثل ترک سیگار روبرو شدید، با انتخابی آگاهانه روند پیشرفت خود را روز به‌ روز رصد کنید. مشاهده‌ی روزانه‌ی تأثیر تلاش‌هایتان از خیالپردازی نتیجه‌ی آن‌ها در مدت یک سال یا بر باقی عمرتان آسان‌تر است.

یکی از روش‌های انتخاب آگاهانه‌ی شکرگزاری این است که به جای اینکه بر همه‌چیز برچسب کمبود بزنیم، باور کنیم آنچه داریم برایمان کافی یا حتی بیش از حد کافی است.

کتاب اصلی

یکی از بزرگ‌ترین ابزارهای تصمیم‌گیری، قدرت شهود شماست. بااین حال، متأسفانه بسیاری از افراد به سختی به قدرت شهود خود اعتماد می‌کنند.

از آنجایی که ما فقط با آدم‌های شبیه به خودمان رقابت می‌کنیم، اینگونه به خود اطمینان می‌دهیم که راه همرنگی با جماعت را در پیش خواهیم گرفت.

مردم کار و بازی را دو قطب مخالف هم می‌دانند. آن‌ها فکر می‌کنند که اگر از شر یکی خلاص شوند (معمولاً بازی) بیشتر به دیگری دست پیدا می‌کنند.

وقتی مدام در فکر چیزهایی باشیم که باید در مدت زمانی کوتاه به آن‌ها رسیدگی کنیم، اضطراب در زندگی‌مان حضوری همیشگی خواهد داشت.

شما می‌توانید استعدادهای خود را با در نظر گرفتن همه‌ی فعالیت‌هایتان در کنار هم به زندگی روزانه‌ی خود وارد کنید.

ما به ارتباط با همدیگر محتاجیم و بهترین راهش هم رقص و آواز و خنده است. این سه فعالیت، ارتباطی عاطفی و معنوی با اطرافیان برقرار می‌کنند و به ما نشان می‌دهند که در این دنیا تنها نیستیم.

 

سرفصل‌های خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

 1. یاد بگیرید چگونه از طریق صادق‌بودن با خود، رضایت بیشتری از زندگی داشته باشید.
 2. اصیل و واقعی بودن انتخابی است که به شجاعت، مهربانی و ارتباط با دیگران نیاز دارد.
 3. ترس از شرمندگی خود را پشت نقاب کمال‌گرایی پنهان کرده است.
 4. در درون خود هدف و دیدگاهی فکری بپرورانید تا بتوانید در مواجهه با سختی‌های زندگی از خود واکنشی مناسب نشان دهید.
 5. سعی کنید شکرگزار لحظات عادی زندگی خود باشید.
 6. برای اینکه در تصمیم‌گیری بهتر شوید، قطع و یقین را کنار گذاشته و به قدرت شهود خود اعتماد کنید.
 7. نیروی خلاق خود را با اشتیاق بپذیرید تا از نیاز به مقایسه‌کردن خلاص شوید.
 8. وقتی صحبت از تندرستی در میان باشد، بازی‌ و استراحت به اندازه‌ی کار اهمیت پیدا می‌کنند.
 9. به جای اینکه شر اضطراب را از خود کم کنید، راه اداره‌کردن آن را یاد بگیرید.
 10. موهبت‌ها و استعدادهایی را که می‌توانید با جهان قسمت کنید، شناسایی نمایید.
 11. از اینکه آدم باحالی نیستید، ناراحت نشوید.

جلد سخت

پذیرش کمبودها برابر با چیست؟

شاید در نگاه اول تصور کنید که پذیرش اینکه کامل نیستیم، به معنای آن است که دیگر لازم نیست برای بهتر شدن تلاشی کنیم. اما این موضوع حقیقت ندارد. همانطور که کامل نبودن صرفا به معنای ضعف داشتن نیست، پذیرش آن هم به معنای این نیست که ما هیچ عیبی نداریم. به همین دلیل هم نباید چنین تصوری را داشته باشیم و به جای تنبلی کردن سعی کنیم هر روز بهتر از قبل شویم. اما چگونه؟

بد نیست بدانید پذیرش کامل نبودن خودش شما را به بهتر شدن و بیشتر کار کردن وا میدارد. می‌پرسید چطور؟ خب، در قدم اول این کار وسواس فکری شما را از بین می‌برد. مثلا اگر قصد دارید مطالعه مبحثی را شروع کنید، لازم نخواهد بود که از قبل درباره آن اطلاعاتی داشته باشید. یا اگر قرار است ورزش کردن را شروع کنید، دیگر نگران وضع شکمتان نخواهید بود. شما در هر صورت خودتان می‌پذیرید و برای بهتر شدن خود تلاش می‌کنید.

اشتباه بزرگ بیشتر افراد این است که تصور می‌کنند هرچه از واقعیت‌های خودشان بیشتر فرار کنند، می‌توانند از آسیب‌های آنان دورتر باشند. این در حالی است که بر اساس آنچه برنه براون در کتاب موهبت کامل نبودن به ما آموزش می‌دهد، چنین چیزی تقریبا برعکس است. استرس و اضطراب اینکه خودِ واقعی ما چه شکلی است و تا کی باید از آن فرار کنیم، بیشتر از هر چیز دیگری زندگیمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حال آنکه اگر خودِ واقعی و ناقص خودمان را قبول کنیم، راحت‌تر از قبل می‌توانیم برای بهتر شدن تلاش کنیم.


بیشتر بخوانید : انواع وسواس در مطالعه


 

اصلا کامل بودن به چه معناست؟

معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

چه سوال خوبی! خب راستش را بخواهید باید اول ببینیم چه کسی و چه چیزی کامل بودن یا نبودن را تعریف می‌کند. بر اساس چیزی که ما در دنیای امروزی می‌بینیم، این جامعه است که معرف کامل بودن است. دقیقا همانطور که در معرفی و خلاصه کتاب اضطراب موقعیت گفتیم، فکر کردن به این که تصور دیگران درباره ما چیست تا حد زیادی بر روی زندگی ما تاثیرگذار است. اما پذیرش کامل نبودن دقیقا نقطه مقابل آن است.

در واقع همانطور که در خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن می‎خوانیم، درک اینکه تصورات دیگران درباره ما هیچ اهمیتی ندارد می‌تواند ما را نسبت به انجام کارهای یکه تا به امروز از آن‌ها پرهیز می‌کردیم هم ترغیب کند. خب، آیا شما هم دوست دارید بدانید چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ کافیست تا روی لینک انتهای مقاله کلیک کنید تا خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن را دانلود و مطالعه کنید.

 

جمع بندی + دانلود خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

به آخر خط رسیدیم و حالا شما می‌توانید با دانلود و مطالعه این خلاصه کتاب، تا حد زیادی دید خود نسبت به دنیا را تغییر دهید. همانطور که دیدید، گاهی اوقات کمال گرایی بیش از حد ما و یا خرده گرفتن به خودمان، مانند دیوار بلندی هستند که ما را از رسیدن به آنچه به دنبالش هستیم محروم می‌کنند. برای همین هم بهتر است به جای غر زدن و سختگیری، خودتان را درک کنید و برای بهتر شدن تلاش کنید. بهترین راهنمای شما برای این کار هم خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن است.

اینجا
معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن

معرفی و خلاصه کتاب موهبت کامل نبودن از برنه براون

به این کتاب امتیاز دهید :

[kkstarratings] [ratings]

دیگر خلاصه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن